taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Bağkur Sağlık Karnesi Vize

Bağkur Sağlık Karnesi Vize

arkadaşlar bilindiği üzere sağlık karneleri kalktı,bağkura sağlık için başvurulduğunda gerekli evrakları verdikten sonra küçük bi kağıda yazılı bağkur bilgileri veriliyor, sorum şu olacak ; önceden olduğu gibi her sene vize yapılması gerekecekmi?

Ynt: Bağkur Sağlık Karnesi Vize

Umarım olmaz arkadaşım,

Bu kadar gereksiz,bu kadar fuzuli bir kurumla muhatap olmak bile zoruma giderken bu kadar ufak bir kolaylık söylentisi bile kulağa hoş geliyor.

Hayır şunu bana anlatabilecek birisi var mı?Borcumdan dolayı sağlık hizmetlerinden faydalanamadığım bir kurum bu döneme ait primleri deli dumrul vari bir konumda olmasından faydalanarak benden paşa paşa tahsil ediyor,sonrada af çıkarıyor bunun adınada gecikme zammını affediyorum diyor.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı Ramazan Akkaya Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar bilindiği üzere sağlık karneleri kalktı,bağkura sağlık için başvurulduğunda gerekli evrakları verdikten sonra küçük bi kağıda yazılı bağkur bilgileri veriliyor, sorum şu olacak ; önceden olduğu gibi her sene vize yapılması gerekecekmi?
    Dediğiniz gibi karne olayı kalktı, ama varmış gibi öncedeen verilen evraklar hala veriliyor ve 2 yılda bir yapılıyor.

evet malesef öyle, geçen başıma geldi ,normaldebağkur primlerimi bankaya yatırıyorum temmuz ayında primde bi 13 ytllik artma oldu ve banka bunu dikkate almamaış normal tahsil etti , hastanede borcunuz var işlem yapamıyoruz demezlermi bi 13 ytl yüzünden bi sürü uğraştım, yazık günah yani , olan yine işini düzgün yapan insanlara oluyor bu aksaklıklar yeni değil 30-40 senenin birikimi umarım düzelecektir.

nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

Vize olayı kalktı. (Bağkur işlem yönetmeliği md.11-5/4/2008)

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Bağkur çalışanları yönetmelik felan dinlemezler, her bağ-kur şubesi her işlem için ayrı ayrı evrak, ayrı ayrı işlem yaparlar.Birinin yaptığı diğer bağkur şubesinde geçerli değildir.Kendi kafalarından uydurdukları yönetmelikleri vardır onların.

Türkiye' nin düzelmemekteki en inatçı kurumudur belkide bağ-kur.Sistemsiz, düzensiz, karmakarışık.İnsanı verem eder.

Sen ne kadar yönetmelik dersen de, sorularına "sıradaki" diye cevap verirler.

Allah düşmanımı düşürmesin bağkura.

Vize evraklarınıda hala istiyorlar.Geçen hafta yine yaptım bi tane.Kuyruklarıda cabası.

son meile bnede katılıyorum allah kimseyi bağkurlu yapmasın ssk lı daha üst seviyede,oysa bağkurlu demek işveren demek.... bağkura 3 ay birikmiş pirimimi ödedim internetten 2 ay önce banka numaramın başına sıfır koymuş ve para ne bankada nede bağkurda...kimseye ulaşamıyorum derdimi antamıyorum dilekçe yazın dediler yazdım ...bankadan yazı getirin dediler getirdim sonra dedilerki hatalı ödeme servisi var (1.5 ay sonra diyorlar) orayı arayın ankara da,aradım bi numara verdiler bana şubeniz halledecek dediler,şubede bunu halledecek bir ramazan bey var birkere konuştuk yarım saat sonra arayın dedi 10 gündür ulaşamıyoruz kendisine ,yaşamaından endişeleniyoruz artık....ve ben ödediğim pirimime rağmen 2 aydır paralı tedavi oluyorum,işin en kötü tarafıda 2 aydır bir yetkliye ulaşamamış olmam müdürleride yaşamıyor bunların anladım ben....kocaeli bağkur müdürlüğünden ramazan bey yaşıyorsanız lütfen hatalı ödemeyi düzeltin

bağ kur dan bende çok şikayetçiyim. mükellef 1989 yılında ticarete başlamış. bağkur kaydı yapılmış o dönem. arada tic. faal.bırakmış 5 ayıl sonra tekrar başlamış vs.vs. 36,000 ytl borç görünüyor.faal.olmayan dönemlere ait evrakları esnaf sanatkarladan, v.d.den yazı ile aldık verdık. (anlattığım bu olay 6-7 ay önce başladı)
    sonra bağkur taşındı. bızım evrakları kayıp ettiler. tekrar hazırladık verdık. 2-3 ay da öyle beklettiler. sonra taksıtlendırme zamanı geldi. borç halaa 36,000 ytl. düzeltme yapmamışlar. en son elemanım bağ kur daki memura gitti. ne zaman olur düzeltme taksitlendırmeden faydalanmak istiyoruz fılan dıe. bayan memur elemanıma bağırmaya başlamış (elemanım kesınlıkle çok sakin birisidir) o bağırınca etraftaki erkek memurlar şefler toplanış bunu yaka paça atmışlar odadan. eleman şoke olmuş ve artık sinirlenmiş kapıyı açın die bağırmış polis filan çağırmış memurlar vs vs vs. mahkemelik olduk sevgiliii!!!!memurla. ve halaaa işlememiz yapılmadı.

ahh bağkur ahhh yaktın elemanımın sicilini!!!!!
    Bilgili, birikimli ve mesleki etik değerlere saygılı meslek mensubu emeğini ucuza pazarlamayandır.

Vize için sadece nüfus cüzdanı yeterli oluyor. Nüfus kayıt örneği ve mükelelfiyet belgesini bağkur kendi sistemiyle alabiliyor.

Alıntı ZİNDAN Nickli Üyeden Alıntı
    Bağkur çalışanları yönetmelik felan dinlemezler, her bağ-kur şubesi her işlem için ayrı ayrı evrak, ayrı ayrı işlem yaparlar.Birinin yaptığı diğer bağkur şubesinde geçerli değildir.Kendi kafalarından uydurdukları yönetmelikleri vardır onların.

Türkiye' nin düzelmemekteki en inatçı kurumudur belkide bağ-kur.Sistemsiz, düzensiz, karmakarışık.İnsanı verem eder.

Sen ne kadar yönetmelik dersen de, sorularına "sıradaki" diye cevap verirler.

Allah düşmanımı düşürmesin bağkura.

Vize evraklarınıda hala istiyorlar.Geçen hafta yine yaptım bi tane.Kuyruklarıda cabası.

Ne kadar güzel özetlemişsiniz...!!
    İstisnasız yurdumun en kötü kurumu...!
    O kadar etkisinde kalmışım ki, geçen tanıştığım biri, bağkurda çalışıyorum deyince, inanın soğudum, ilişkiyi kestim.. )
    Allah düşürmesin gerçekten...!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)