kamu işçi maaş

Konu: UFRS Kursu

Berkay61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Berkay61 Guest

UFRS Kursu

UFRS eğitimi veren iyi bir kurs arıyorum Bilgisi olan var mı?

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız..

Ynt: UFRS Kursu

Benim gitmiş olduğum bir firma var, tavsiye ederim. Dilersen sitesini vereyim oradan görüşebilirsin.

30 saat gittim ve memnun kaldım. Gayet ilgili kişiler.

Merak buyurdum baktım, evet yanlış yazmışlar. 4 büyükler için, herkesin oralarda bulunma şansı olmayabilir. Bu konuda yine odalara büyük iş düşüyor, yoksa kendi göbeğimizi kendimiz kesecez.
    "Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu bir hediye olarak kabul et.."

manasse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    manasse Guest

Odaların bu gibi UFRS eğitimlerini kendi bünyelerinde kurdukları muhasebe standartları komitesi tarafından hazırlanacak ilkeleri, yordamlarla birleştirilerse bence daha iyi bir randıman alınabilir bu konuda... Muhasebe standartlarıyla yakından ilgilenen biri olarak şuanda UFRS eğitimi veren bir kurum hiç duymamıştım, araştırmıştım çünkü, bu iş kitapla da olmuyor, çok ağır bir dili var inceleyenler bilir. İlk defa linkte UFRS eğitimi veren bir kurum gördüm, ama yararlı mı? değil mi? bilemiyorum..

Bu konuda bizim oda Kıbrısta hazırlayacağı sempozyumla buna önayak olacak. Tabiki oraya gitmeye imkanı olmayan benim gibiler artık oradaki organizasyonun burada tertiplenmesini bekleyecekler..

Bu gibi linkteki eğitim veren firmaların, bu konuda ileride oluşacak olan rant olayına, bazı kesimler seyirci kalmayacaktır. Çünkü bu durum ileride ücret karşılığında sözde eğitici kurslara dönüşecek..Geçmişte enflasyon düzeltmesinde olduğu gibi.. Henüz kimse birşey bilmiyor, bundan yararlanacak olan kesimler var tabiki, bir YMM kalkar bu konuyla ilgili kitap yazar, oda seminerler, paneller düzenleyip üyelerine bu konudaki gelişmeleri aktarmak yerine ücretli olarak bu ranttan payına düşeni almayı hedefleyebilir...

Bu nedenle umuyorumki, odalar, üyelerine bu gibi mesleki gelişmeleri; ücret beklemeden aktarmaları vede gerekli plan çerçevesinde devamlı oluşturacaları sempozyum, seminerlerle, linkteki firmalardan daha iyi sonuç elde edeceğimizi düşünüyorum..

[quote=manasse ]
    Odaların bu gibi UFRS eğitimlerini kendi bünyelerinde kurdukları muhasebe standartları komitesi tarafından hazırlanacak ilkeleri, yordamlarla birleştirilerse bence daha iyi bir randıman alınabilir bu konuda... Muhasebe standartlarıyla yakından ilgilenen biri olarak şuanda UFRS eğitimi veren bir kurum hiç duymamıştım, araştırmıştım çünkü, bu iş kitapla da olmuyor, çok ağır bir dili var inceleyenler bilir. İlk defa linkte UFRS eğitimi veren bir kurum gördüm, ama yararlı mı? değil mi? bilemiyorum..

Bu konuda bizim oda Kıbrısta hazırlayacağı sempozyumla buna önayak olacak. Tabiki oraya gitmeye imkanı olmayan benim gibiler artık oradaki organizasyonun burada tertiplenmesini bekleyecekler..

Bu gibi linkteki eğitim veren firmaların, bu konuda ileride oluşacak olan rant olayına, bazı kesimler seyirci kalmayacaktır. Çünkü bu durum ileride ücret karşılığında sözde eğitici kurslara dönüşecek..Geçmişte enflasyon düzeltmesinde olduğu gibi.. Henüz kimse birşey bilmiyor, bundan yararlanacak olan kesimler var tabiki, bir YMM kalkar bu konuyla ilgili kitap yazar, oda seminerler, paneller düzenleyip üyelerine bu konudaki gelişmeleri aktarmak yerine ücretli olarak bu ranttan payına düşeni almayı hedefleyebilir...

Bu nedenle umuyorumki, odalar, üyelerine bu gibi mesleki gelişmeleri; ücret beklemeden aktarmaları vede gerekli plan çerçevesinde devamlı oluşturacaları sempozyum, seminerlerle, linkteki firmalardan daha iyi sonuç elde edeceğimizi düşünüyorum..

UFRS Eğitimi vermeye başlayan -ya da vermeye çalışan yerler var-
    piyasada talep var diye ufrs yi çok da iyi bilmeden para kazanmak için açılan yerler var.
    çünkü para vermeye hazır bir kitle var demek ki muhasebecilerin parası varmış...
    nisbi aidatlar kıbrıstaki otellerde iyi harcanıyor..
    4 büyüklerin Türkiyede ki şubelerin de piyasa için verilen birkaç günlük eğitimler oluyor fiyatlar en az 2000 tl den başlıyor .
    odalar da ufrs eğtimleri vermeye başlasalar bile çoğu ücretli olacaktır...
    odaların komitelerindekilerinde ufrs yi çok da bildiklerini sanmıyorum....

manasse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    manasse Guest

Alıntı hanmiroğlu Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı manasse Nickli Üyeden Alıntı

UFRS Eğitimi vermeye başlayan -ya da vermeye çalışan yerler var-
    piyasada talep var diye ufrs yi çok da iyi bilmeden para kazanmak için açılan yerler var.
    çünkü para vermeye hazır bir kitle var demek ki muhasebecilerin parası varmış...
    nisbi aidatlar kıbrıstaki otellerde iyi harcanıyor..
    4 büyüklerin Türkiyede ki şubelerin de piyasa için verilen birkaç günlük eğitimler oluyor fiyatlar en az 2000 tl den başlıyor .
    odalar da ufrs eğtimleri vermeye başlasalar bile çoğu ücretli olacaktır...
    odaların komitelerindekilerinde ufrs yi çok da bildiklerini sanmıyorum....
    Oda komitesindeki meslek mensupları, TMSK üyelerinin çalışmalarıyla koordine çalışılacakları bilinmekte.. Komiteye bende başvuru yapmıştım ama kontenjan dolmuş.. TMSK üyelerinin çalışmalarını inceledim, yerindede gördüm Ankarada. Kurul üyeleri arasında Nalan Akdoğan gibi bir isim var. Çok başarılı çalışmalar sunmuşlar. Kendi bünyelerinde personel eğitimindede bulunuyorlar. TMSK Kurul üyeleriyle paralel çalışmada olacak olan Komitede görev alanların bu işi isteyerek ve bilerek yapacaklarına eminim. UFRS yi bilip bilmediklerini bilemem, ama bu göreve atıldıklarına göre az çok bilgi sahibi olduklarını düşünüyorum..

Ama UFRS yi öğrenmek için öncelikle TMS leri bilmek gerekir. Biliyorsunuz UFRS ile TMS ayrı, ama paralel bir gidişatta, bazı standartlar, UFRS ler ile beraber ele alınıyor.. Sadece UFRS bilmek yetmiyor.

Tabiki dr.house arkadaşımızın bahsetiği Big four şirketinin inanılmz bir alt yapısı var, benimde takip ettiğim bir şirket. Demek istediğim bu mesleki çalışmayı daha iyi öğrenmek için bu gibi şirketlerin bünyesine katılmış olmak iyi bir başlangıç olur.

Tek sıkıntım bu işin geçmişte enflasyon düzeltmesinde yaşadığmız gibi bir rant olayına dönüşmemesi..

Merhabalar tekrardan, evet ismi yanlış yazılmış sonradan farkettim. Ama bence bu kadar ön yargılı olmayın, eğitim gayet kaliteliydi,hem eğitmeniyle birebir görüştüm ben memnun kaldım bence günlük eğitimlere oranla iyi ve uygulama başarılı. Umarım daha da iyi yerler bulursunuz.

Amacım reklam değil, isteyen istediğini seçer. Benimkisi sadece bir cevaptı. İnsanları zorla eğitim almaya yöneltecek değilim. Saygılar

Alıntı dr.house Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı furkan_844 Nickli Üyeden Alıntı
    Merhabalar tekrardan, evet ismi yanlış yazılmış sonradan farkettim. Ama bence bu kadar ön yargılı olmayın, eğitim gayet kaliteliydi,hem eğitmeniyle birebir görüştüm ben memnun kaldım bence günlük eğitimlere oranla iyi ve uygulama başarılı. Umarım daha da iyi yerler bulursunuz.
    yeni uye olup da butun mesajlarini ayni cercevede atanlara nedense hep reklam gozuyle baktim...

kaliteli demissiniz de, kalite goreceli bir kavramdir. kime gore, neye gore??

10 yillik IFRS deneyimime dayanarak acikca soyluyorum ki uzak durun, paraniza yazik. ama gene de her koyun kendi bacagindan asilir.

saygilar.

İrem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrem35 Guest

Forumda reklam yapmak yasaktır.

iyi bayramlar Arkadaşlar,

ufrs eğitimi ile ilgili kısa bilgiler verdim bunu reklamla ilişkilendirmeyin lütfen ihtiyaci olanlar olabilir.
    kolay gelsin..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)