kamu işçi maaş

Konu: Turmob' a 31 Aralık' a kadar yürütmeyi durdurma davasi açılmalı mı.?

Turmob' a 31 Aralık' a kadar yürütmeyi durdurma davasi açılmalı mı.?

Şu ana kadarki süreçten edindiğim intiba hakkımızı dava yoluyla aramamız gerekeceği yönündedir. Türmob, arayan herkese ek bir düzenlemenin gündemde olmadığını belirtiyormuş.

Bu kapsamda yapabileceklerimiz konusundaki fikirlerimi paylaşmak isterim.

1) Her halükarda vakit kaybetmeden bu hafta içinde Türmob'a bir dilekçe vermek.

2) Aşağıdaki linkte de göreceğiniz gibi dava açma süresi Resmi Gazete'de yayımlanan bir tebliğ için 60 gün. Yani Aralık 2010 sonuna kadar Danıştay'da (Bölge İdare Mahkemeleri'ne de dilekçe verilebiliyor) dava açılmazsa Türmob bu işin üstüne yatacak diye düşünüyorum. Dava açacaksak hızlı hareket etmemiz gerekiyor.

http://www.tebkobitv.com/uzmanlar/sukru-kizilot/4472 (Dava süresi ile ilgili uzman görüşü)

http://www.istanbulbim.adalet.gov.tr/default.asp (Bölge İdare Mahkemesi Web Sitesi)

http://www.danistay.gov.tr/idari_yargilama.htm (Madde 4)

http://www.cetko.org/?p=274 (Dilekçe Örneği)

Verilecek dilekce uzerine

Arkadaşlar verdiğiniz dilekçeleri iadeli taahhütlü mü gönderdiniz? Türmob'a konu hakkında E-mail atan ve cevap alanlar paylaşırlarsa sevinirim.

Ynt: Turmob' a 31 Aralık' a kadar yürütmeyi durdurma davasi açılmalı mı.?

spk'nında söylediği gibi çıkarılan tebliğin hukuki dayanağı yok,
    sınav ve lisans verme işlemleri tebliğ ile yapılamaz, yönetmelikle yapılamaz, bunun için kanun gerekli, türmobun tayanak olarak gösterdiği kanunu okuyun, böyle bir yetki verilmemiş, kanuni dayanak olmadan kimse sınav yapıp yetki veremez.
    Hükümet denetim merkezi kuruyor, mecliste komisyonlarda görüşülüyor, hükümet türmob'a böyle bir merkez için yetki vermedi.
    http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/t..._sira_no=66800
    Barolar birliğide avutaklık mesleği için sınav yapmak istedi , ama hükümet kanunlarındaki ilgili maddeyi iplal edince (30.madde) yapamadılar.
    spk dava açtı , ama bizde açmalıyız,
    15/12/2010 danıştay 8.daire esas no 9591

DANIŞTAY 8.DAİREYE SUNULMAK ÜZERE BÖLGE İDARE MAHKEMELERİNE DAVA DİLEKÇENİZİ VEREBİLİRSİNİZ

Mesaj içeriğinde büyük harf kullanmayınız.

sayın hukukara

danıştay 8 dairesindeki dava ne zaman başlayacak bir bilginiz varmı internetten takip etme açısından soruyorum umuyorumki spk bu davayı kazanır türmoba kimsenin olmadığı gibi benimde güvenim yok

malesef bilmiyorum

biran önce sonuçlansada dava hangi kurumdan hangi sertifikayı alacağımız belli olsun bu karmaşa can sıkıyor

Bu tebliğ nedeniyle madur olacakların, en azından başbakanlık iletişim merkezine internet üzerinden bir şikayet formu doldurmaları, her halde hükümeti harekete geçirecektir.

Merhaba Arkadaşlar

Genelde arkadaşlar Turmoba telefon açarak görüş soruyor Ordaki yetkililerde mevcut duruma göre soruları cevaplandırıyorlar Ben şahsen Ankarada bulunan meslektaşınız olarak Turmob yetkilileriyle her zaman olmasa da zaman zaman karşılaşma imakanı bulabiliyoruz Arkadaşlar ben şahsen Turmob tebliğinin bu safhada kalacağını zannetmiyorum Mutlaka ek bir düzenleme yapılacaktır diye düşünüyorum 6 kasımda spk sımavını veren arkadaşların kesinlikle mağdur edileceklerini düşünmüyorum Turmopb teliğ daha emekleme aşamasında ek düzenlemeler değişiklikler yönetmelikler çıkacağı fikrindeyim SPK EPDK gibi kurumlarında denetim ile ilgili tebliğleri çeşitli aşamalardan geçti Turmob düzenlemeleri de sürekli ekleme ve güncelleme yapılarak meslektaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılar duruma gelecektir yada gelmesi gerekir diye düşünüyorum
    Turmob eğitimlerinin ücrete tabi olmadığı bilgisi geldi Arkadaşlarımızın smmm ruhsat ücretlerine bakarak aynı kefeye koymamaları gerekir bence Meslek örgütümüz bir tebliğ çıkardı hataları olabilir hata spk ile turmob bu tebliğ üzerinde anlaşabilirlerdi Kurumlar ve meslektaşlar olarak daha yaıpıcı olmalıyız görüşündeyim Sonuçta bu ülke bu meslek hepimizin Saygılarımla
    Paylaşım her zaman gereklidir

sevgili arkadaşlarım ve hıghpower
    Şu an mecliste 2008 yılından beri bekliyen Denetim Standartlarıyla ilgi kanun taslağını incelerseneiz eğer
    Bağımsız denetim lisansı 1 750 tl
    YMM Ruhsatı 1 500 TL
    SMMM ruhsatı ise 1 000 Tl olduğunu göreceksizin. İcimiz rahat olsun. Nerden bu 15 000 veya 20 000 tl rakamlarını çıkarıyorlar şaşılacak bir durum. Herkesin bilgisine

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)