taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Denetim Firmalarına Girmenin Önkoşulları Nelerdir ???

Ynt: Denetim firmalarına girmenin önkoşulları nelerdır???

[/quote]denetim firmalarına smmm belgesi olmadan gırılmesı kesınlıkle kaldırılmalı yasadada açık zaten ama malesef ıyı uni mezunları bi şekilde bu kurumlarda yer aluyor,bu konuyla ılgılı bana yazmassanız seviniirim.

büyük denetim şirketlerinde uygulama böyledir.
    koşulların uymuyorsa başvurmazsın. Bu kadar basit aslında.BU ARADA, denetim şirketlerinde fiilen çalışmış olanlar sana yorum yazıyor.Onlara, Bana yazma demen de ilginç gerçekten...

CPA<br />CIA<br />CMA<br />MA

Merhaba Değerli Meslektaşlar
    Öncellikle şuanda fiilen uygulanan denetim halka açık şirketler için yapılan denetimdir. Bu sahada da şuanda SPK'nın mevzuatı ve standartları geçerlidir Denetçi koşulları Seri.X No:22 nolu tebliğde belirtilmiştir. İyi üniversite mezunlarının denetimde yer almasına konusuna gelince bu durum daha çok 4 büyüklerde yaşanmakta ve denetçi yardımcısı unvanı ile mevzuta uygun hale getirilmektedir. Maviefe arkadaşımız işin pratik yönünü açıklamış Kaya 34 arkadaşta kendi konumu üzerinden düşünüyor sanırım Fakat stajerzade forumdaşın da belirttiği gibi mevcut koşullar böyle Ticaret kanunu ile denetiminde ise sınav kaldırılmaya çalışıyor Kaanatimce böyle bir durum olursa kalite düşer paylaşım her zaman gereklidir Saygılarımla

Alıntı Ant Z Nickli Üyeden Alıntı
    Muhasebenin m sini bilmiyordum ama ing iktisat mezunuydum 2,5 sene suyumu çıkardılar
    Muhasebenin 'm' sini bilmeyen adamı işe alan sistem baştan hatalıdır.'SÖMÜRGE 'afrika ülkeleri halklarının hepsi 'İNGİLİZCE' biliyor.Muhasebe bilirmisin :YOK,İktisat ,işletme bilirmisin ;YOK
    Ne bilirsin; İNGİLİZCE
    İngilizceyi tarzanca öğrenip papağan gibi tekrarlayan adamları işe alıyorlar. Ondan sonra da hatalı işlemler gırla gidiyor.İngilizce okuyanlar bir de dostlar alışverişte görsün diye,' doktora' falan da yapıyor .Evlere şenlik 'komedi' işte o zaman oluyor.

Alıntı sicilyalı Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Ant Z Nickli Üyeden Alıntı
    Muhasebenin m sini bilmiyordum ama ing iktisat mezunuydum 2,5 sene suyumu çıkardılar
    İngilizceyi tarzanca öğrenip papağan gibi tekrarlayan adamları alıyorlar.
    O kadar da değil yani 11 sene ingilizce okuduk ama şimdi yazdığımı okuyunca kendime haksızlık ettiğimi düşündüm her ingilizce bileni almıyorlar tabiki ben istanbul ingilizce iktisat mezunuyum ama iş tecrübem yoktu o anlamda yazdım
    SMMM

arkadaşların bahsettiği koşullar mesleği icra ederken lazım olan koşullar ön koşul eş dost akraba varsa olur

Bağımsız denetim firması arıyorsanız NOT: Link vermek yasaktır. öneririm.
    Konu a.makineci tarafından (19.Temmuz.2017 Saat 13:21 ) değiştirilmiştir.

Malumları olduğu üzere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Malumları olduğu üzere Guest
    4 büyükler için genel şartlar aşağı yukarı şöyledir:

Ortalama üstü üniversite iibf mezuniyeti
    Ortalama üstü ing
    Ortalama veya ortalama üstü zeka
    Daha önce ilgili alanda staj
    Maksimum 25-26 yaş

Bunların dışındaki unsurlar çok da belirleyici değil.

Bağımsız denetimde ve vergide genellikle mesai olur. Ancak bu mesailer çoğunlukla angarya işlerden, ekip sorumlusunun işe hakim olmamasından kaynaklanır. Mesailerin küçük bir kısmı gerçekten fazla iş nedeniyledir.

Ekiplerin üyeleri büyük çoğunlukla ezbere iş yapar. Çoğunlukla iş adımları belirlidir ve ekip üyeleri tekrar yaparlar, excelde link takip ederek iş bitirirler. İşin temeline inme yeteneği gün geçtikçe azalmaktadır. İşi gerçekten öğrenenler diğerlerinden çok kolay sıyrılır, el üstünde tutulur genellikle de müşterilere transfer olurlar.

İyi bir ekibe düştüyseniz ki sayıları azdır ve çalışkansanız kendinizi 3-4 senede geliştirebilirsiniz.

Bağımsız denetim mi vergi mi?

Genel kanının aksine vergi daha mantıklı bir seçimdir. Nitelik olarak daha önemli işler yaparsınız. Hukuk nosyonuna sahip olursunuz. Hukuk teknikleri öğrenirsiniz. Muhasebeyi zaten bilmek zorundasınızdır. Yorum yeteneğinizi kullanırsınız.

Bağımsız denetimin ise çıktısı neticede bir finansal oluşturmaktır. Esasen muhasebe yaparsınız. Sadece yaptığınız muhasebe klasik muhasebenin çok daha geliştirilmiş ve arkasında sağlam ve komplike standartlar olan halidir.

Tabii ki bunlar sübjektif tespitler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)