kamu işçi maaş

Konu: Bağımsız denetim lisans eğitimi veya sınavı son durumu nedir?

Bağımsız denetim lisans eğitimi veya sınavı son durumu nedir?

bağımsız denetim lisans eğitimi veya sınavı son durumu nedir? türmob dan habermi bekliyoruz

Ynt: bağımsız denetim lisans eğitimi veya sınavı son durumu nedir?

Alıntı ugur6666 Nickli Üyeden Alıntı
    bağımsız denetim lisans eğitimi veya sınavı son durumu nedir? türmob dan habermi bekliyoruz
    turmob yayınladığı tebliği geri çekti. Ondan sonra bu konuda somut bir gelişme olmadı.
    İbrahim DEMİREL
    Marka Vekili / Patent Vekili / SMMM / SGM

Ynt: Bağımsız denetim lisans eğitimi veya sınavı son durumu nedir?

şu an spk da yapmıyor sınavı değilmi ?

Son sınav Kasım 2010 da yapıldı. Ama spk nın bağımsız denetim sınavı devam eder diye düşünüyorum. Bağımsız denetimle ilgili hususlar netleşinceye kadar
    İbrahim DEMİREL
    Marka Vekili / Patent Vekili / SMMM / SGM

sessiz bir bekleyiş ilginç durum.. bu iş kesin Türmob un olacak bence..

sınavlar yapılmıcakmı veya yapılcaksa ne zaman yapmayı planlıyor spk acaba, türmobdan dolayıgeri adım atmış olamzaar herhalde

Türmob başkanının ve bağımsız denetimi düzenlyecek olan profesörlerin katılımıye kocaeli de bir sunum gerçekleşti.Ben bu sunumun tam ortasındayken acil bir işim nedeniyle malesef ayrılmak zorunda kaldım.Ancak daha sonra arkadaşlarıma sorduğumda şöyle bir sonuç çıakrdım.Yaz sonuna kadar bağımsız denetim eğitmini verecek olanlara eğitim verilecek ve eylül gibi eğitimler başlayacak.Bu eğitimler 2-3 ay kadar sürecek ve eğitim sonunda sınavsız sertifika verilecek ve bağımısz denetim ünvanı alınacak.Lisans mezunu bağımsız denetçiler böylelike denetim şirketi kurarak faaliyete başlayabilecekler.Ufrs ile ilgili ise standartlar 2 yada 3 paket olarak sunulacak .Küçükler için ayrı daha basit ve sade,orta ve büyük ölçekliler için ayrı bir paket olacak.Bildiklerim bunlar sadece.....

Alıntı merihs12 Nickli Üyeden Alıntı
    Bu eğitimler 2-3 ay kadar sürecek ve eğitim sonunda sınavsız sertifika verilecek ve bağımısz denetim ünvanı alınacak.Lisans mezunu bağımsız denetçiler böylelike denetim şirketi kurarak faaliyete başlayabilecekler.
    Değerli Meslektaşlar
    Görüldüğü üzere Turmob sonunda sınavsız eğitim konumuna gelmiş görünüyor Bu da SPK'yı maalesef haklı çıkarıyor SPK yada diğer kamu kurumları veya herhangi bir otorite çıkıp ta Turmob popilizm uğruna kaliteyi düşürdü derlerse 1- kim ne cevap verecek? 2-Sınavsız ve kalite kontrolsuz bir denetimin sakıncaları daha sonra ortaya çıkmayacak mı? Nice sorunlar olmayacak mı?

Saygılarımla

Bahsedilen konu sanırım KOBİ TFRS ler için yapılan hazırlık olabilir.Hatta mali müşavirlere ve eğitimcilere ,eğitimcinin eğitimi ne katılmak istiyorsanız CV nizi yollayın şeklinde mail atıldı oda tarafından.Daha sonra alınan eğitimi camiaya kurslarla aktarmak üzere eğitim düzenlenecekti.
    Her zaman eğitim olsun, sınavda olsun sorun değil.Ama SMMM müessesesinin içi boşaltılmış olduğundan maalesef sonradan yapılan katkılar buna çözüm olmuyor.
    It's not the strongest species that survive,nor the most intelligent,but the most responsive to change.Charles Darwin ,British scientist.

[
    Görüldüğü üzere Turmob sonunda sınavsız eğitim konumuna gelmiş görünüyor Bu da SPK'yı maalesef haklı çıkarıyor SPK yada diğer kamu kurumları veya herhangi bir otorite çıkıp ta Turmob popilizm uğruna kaliteyi düşürdü derlerse 1- kim ne cevap verecek? 2-Sınavsız ve kalite kontrolsuz bir denetimin sakıncaları daha sonra ortaya çıkmayacak mı? Nice sorunlar olmayacak mı?

Sayın arkadaşım Önder Bey
    Bende 6.Türkiye Muhasebe formuna katıldım. Konu TTk ve Bağımsız denetim
    Ünal hocadan tutun Korkut Hocaya ya kadar hatta Zafer Sayar Hocaya kadar bir çok hoca ordaydı. Yapılan anlatımlarda Eğitimlerin başlayacağı ve bu eğitimlerin üç ayaktan oluşacağı bunların Yeni TTK, Muhasebe standartları ve Bağımsız Dentim olacağını söyledi. Eğitimlerin internet ortamında yapılacağını söyledi. Bu eğitimlere lisans mezunu herkesin katılabileceğini söyledi. Ama zafer hocada sınav mutlaka yapılacak dedi. Nasılmı yapılacak onu tartışıyorlar. Klasik sınavdan bilgisayar ortamında bir sınav hazırlığı yaptıklarını belirttiler.
    Düşünün Yeni Türk Ticaret kanunun çıkması bir yılan hikayesi ve hikayenin sonucu ise sınavsız kalitesiz herkese denetçi ünvanı ve bunun sonucunda nasıl bugün işletme bilançolarımız anlamsız gerçek dışıysa ortalıkta binlerce anlamsız gerçek dışı denetim raporları. Bu bana biraz hayal geliyor. Bu ülke TTK nu çıkartarak bence ekonomide bir devrime hazırlık yaptı. Bu emeklerin boşa çıkacağını zannetmiyorum. Yaşarsak göreceğiz çok sıkıntı çekeceğiz ama sonucunda iyi eğitimden geçmiş sınavlarında başarılı olmuş siz denetçilerin sayesinde Şirketler kendilerini Yeni TTK uyum sağlayacaklar. Bu şirketler dünya piyasasında yerlerini alıpcaklar. Eğer ki bizler bağımsız denetimde yeterli eğitimi almazsak ülke dışından binlerce denetçi gelip bu boşluğu doldurup tekrar yıllarca bizleri sömürecekler. Bu gün Türk Ticaret kanununda Bağımsız denetim müessessi gelmiştir. Hep birlikte bu müesseseyi büyütmek bizlerin elinde . Gelecek artık iyi görülüyor. Selamlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)