kamu işçi maaş

Konu: Kamu Göz.Kur.Muh.Denet.Stan.Kurulunun, Maliye Bakanlığına bağlanması hk.

Kamu Göz.Kur.Muh.Denet.Stan.Kurulunun, Maliye Bakanlığına bağlanması hk.

KAMU GÖZETİMİ, MUHASEBE VE DENETİM STANDARTLARI KURUMU?NUN MALİYE BAKANLIĞI İLE İLGİLENDİRİLMESİNE DAİR TEZKERE
    26 Kasım 2011 CUMARTESİ Resmî Gazete
    Sayı : 28124

KURULUŞLARIN BAĞLI VE İLGİLİ OLDUKLARI BAKANLIKLARIN DEĞİŞTİRİLMESİ İLE İLGİLİ İŞLEM

T.C.
    BAŞBAKANLIK

B.02.0.PPG.0.12-300-02/11349

22 Kasım 2011

CUMHURBAŞKANLIĞI YÜCE KATINA

660 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulmuş bulunan Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu?nun Maliye Bakanlığı ile ilgilendirilmesini, 27/9/1984 tarihli ve 3046 sayılı Kanuna 3/6/2011 tarihli ve 643 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile eklenen 19/A maddesi uyarınca takdir ve tensiplerinize arz ederim.

Recep Tayyip ERDOĞAN
    Başbakan

_________

T.C.
    CUMHURBAŞKANLIĞI

B.01.0.KKB.01-08/D-2-781

25 Kasım 2011

BAŞBAKANLIĞA

İLGİ : 22/11/2011 tarihli ve B.02.0.PPG.0.12-300-02/11349 sayılı yazınız.

660 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulmuş bulunan Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu?nun Maliye Bakanlığı ile ilgilendirilmesi, 27/9/1984 tarihli ve 3046 sayılı Kanunun 19/A maddesi uyarınca uygun görülmüştür.

Bilgilerini rica ederim.

Abdullah GÜL
    CUMHURBAŞKANI

Ynt: Kamu gözetim kurumu muh.denet.stan.kurulunun maliye bakanlığına bağlanması

Arkadaşlar bu tezkere ile Sanayi Bakanlığı bağımsız denetim konusundan çekilmiş mi oluyor?

tabi kamu gözetim kurulu teşkilatı maliyenin olcak herşey ona bağlı olacak bakalım nelerle karşılaşılcak bunun alt yapısı varmıydı önceden belli olan işlermi bunlar belli değil, bilgisi olan varsa paylaşırsa iyi olur.Bağımsız denetçilerin takibide maliye bakanlığında allah sonumuzu hayır etsin.

SPK kanununda da değişiklik yapılması gündeme geldiğine göre ya spk "denetim" ismini "bağımsız müfettiş" vs gibi değiştirip yoluna devam edecek yada denetim ile ilgili tamamen saf dışı kalacak. Maliye de büyük ihtimal kendi kanunlarına göre düzenlemeler yaptıracaktır.
    [B] Nane Üstada Saygılarımla;<br />[img]http://www.loadtr.com/b-64797-icon.gif[/img]admin_fast&#39;dan -&gt; [url=http://forum.alomaliye.com/index.php?PHPSESSID=5b843dee23a9503dcf1ac743e2795156&amp;topic=4231.0] [color=purple] [b]Forum Kuralları[/url]

Bagımsız denetim, içeriği ve kapsama alanı nedeni ile Maliye bakanlığının yetki ve sorumluluklarına devredilemez.
    Önce buna karşı çıkmak lazım.
    Kamu gözetimi muhasebe denetim standartları kurulunun Maliye-Ticaret-sosyal güvenlik ve adalet bakanlığının eşit temsilciler ile temsil edildiği bir üst kurulun denetiminde olması gerekmektedir.Muhasebe sadece vergi'den müteşekkül değildir.Dolayısı ile konu bu kadar hafif ve dar kapsamda alınamaz.Sadece vergi ile ilişkilendirilecek bir denetim ise mali denetim olup,ülkenin vergi konuları ile ilgilidir ki neticede önüne uluslararası kelimesinin konulması ile de globalleştirilemez.
    Konu ile ilgili olarak yeniden mesleki yapılanma adı altında sessiz kalan meslek odamızı ve birliğimizi Tek düzen hareket planından( ) uluslararası faaliyet reorganizasyon safhasına (UFRS) çıkartmak zorundayız.
    Duyarsızlıklarımızın,gelecekteki şekillenmelerinde önünde engel olacağını bilmeliyiz.
    Sosyal adaletin ,gelir dağılımındaki adaletin bütün anahtarları bağımsız denetimdedir.Çocuk doğmuştur.Şimdi o çoçuğun sıhhatli beslenmesi ve titiz bir şekilde büyütülmesi gerekmektedir.Bize düşen ise bu konuda tarafsız ve tutarlı davranmaktır.
    Bu sistemin yerleşmesinden sonra,birçok alt meslek gurubu da oluşacağından nitelikli bir branşlaşma kaçınılmaz olacaktır.
    Saygılarımla,

Bir terazide binlerce teraziyi tartabiliyor iseniz artık muhasebecisiniz.

Alıntı gokhanuy Nickli Üyeden Alıntı
    Bagımsız denetim, içeriği ve kapsama alanı nedeni ile Maliye bakanlığının yetki ve sorumluluklarına devredilemez.
    Önce buna karşı çıkmak lazım.
    Kamu gözetimi muhasebe denetim standartları kurulunun Maliye-Ticaret-sosyal güvenlik ve adalet bakanlığının eşit temsilciler ile temsil edildiği bir üst kurulun denetiminde olması gerekmektedir.Muhasebe sadece vergi'den müteşekkül değildir.Dolayısı ile konu bu kadar hafif ve dar kapsamda alınamaz.Sadece vergi ile ilişkilendirilecek bir denetim ise mali denetim olup,ülkenin vergi konuları ile ilgilidir ki neticede önüne uluslararası kelimesinin konulması ile de globalleştirilemez.
    Konu ile ilgili olarak yeniden mesleki yapılanma adı altında sessiz kalan meslek odamızı ve birliğimizi Tek düzen hareket planından( ) uluslararası faaliyet reorganizasyon safhasına (UFRS) çıkartmak zorundayız.
    Duyarsızlıklarımızın,gelecekteki şekillenmelerinde önünde engel olacağını bilmeliyiz.
    Sosyal adaletin ,gelir dağılımındaki adaletin bütün anahtarları bağımsız denetimdedir.Çocuk doğmuştur.Şimdi o çoçuğun sıhhatli beslenmesi ve titiz bir şekilde büyütülmesi gerekmektedir.Bize düşen ise bu konuda tarafsız ve tutarlı davranmaktır.
    Bu sistemin yerleşmesinden sonra,birçok alt meslek gurubu da oluşacağından nitelikli bir branşlaşma kaçınılmaz olacaktır.
    Saygılarımla,

+1
    FundaSMMMDerdim bana derman imiş.

olumsuz bir gelişme bana göre, muhasebe müşavirlik ve denetim mesleği bir yere gelecekse bu Maliye Bakanlığı gözetiminde bence pek de mümkün değil. Maliye Bakanlığı birçok açıdan bu mesleğin önüne engeller koymaktadır. Alacağımız ücretten tutun da daha birçok konuda kendini bizim amirimiz gibi görmektedir. Bu gelişmeyle birlikte Özel ymm sınavında olduğu gibi bakanlık mevcut ve eski mensuplarına kıyak yapacaktır diye düşünüyorum
    İbrahim DEMİREL
    Marka Vekili / Patent Vekili / SMMM / SGM

3 sene stajerlikten gelme kimse dışında bu mesleğin en ağır şartlarda cefasını çekmeden tabiri caizse sürümsürüm sürünmeden kimse bizi anlayamaz ve çözümlerde de yüzeysel kalır bakanlıktakilerin tuzu kuru onlar habire kendi mensuplarını kek sınavlarla hafif şartlarla -vs.vs. - mesleğe kazandırmaktalar kurulda temsil yetkimiz bile 1 kişi ile sınırlı tutulmuş ama denetim yetkisine haiz şahıslarda aranan niteliklerde smmm olma şartı var en nihayetinde o halde kontenjanımız neden azınlıkta kalıyor ve sesimiz neden az çıkıyor kanunun vermiş olduğu yetkilere göre smmm ler de pekala denetçilik yapabilirler yeterli ve gerekli eğitimlerden sonra sadece ymm ler denetçidir diye bir ayrımı kesinlikle protesto ediyorm bizleri saf dışı bırakmalarına eğitimlerimizle ve kendimize bu anlamda ve bu platformda yer almamızla ispat etmeliyiz diye düşünüyorum saygılar sunarım değerli meslek mensupları.

henüz kimsenin smmm leri saf dışı bıraktığı yok

protesto için erken,biraz daha bekleyelim

FruitJuice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FruitJuice Guest

Rapor vb gibi yayınlar ve ciddi duyumlarda eklendikten sonra artık testi kırılmadan tepki gösterilmezse, smmmler ymmlere evrak hazırlayan memur işlerine bir yenisini daha ekleyecek ve şirketlerin denetimlerine de tıpış tıpış hazırlıklar yapacaklar gibi görünüyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)