kamu işçi maaş

Konu: Türmob Eğitimleri Başlıyor

Türmob Eğitimleri Başlıyor

Türmob eğitimleri duyuruldu.İSMMMO nun birçok eğitim biriminde başlıyor.
    TTK 7 Saat
    KOBİ TFRS 14 Saat
    Denetim 78 saat
    Eğitim içeriği dökümanları önceden yayınlasalar bizde çalışıp sorularımızı hazırlasaydık daha verimli olabilirdi,belki yayınlarlar.
    Daha önceden de belirtildiği üzere KOBİ TFRS ,siz KOBİ siniz KOBİ kalın KOBİ yi denetleyin anlamına geliyor bence,.

It's not the strongest species that survive,nor the most intelligent,but the most responsive to change.Charles Darwin ,British scientist.

Ynt: Türmob Eğitimleri Başlıyor

Arkadaşlar Türmob un bu eğitimleri ücretli mi? Ayrıca ben ruhsat almaya hak kazandım ama gerekli parayı bulamadığım için ruhsatımı alamadım. Bende bu eğitimlere katılabiliyormuyum? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Tşk.

Ruhsatınız yoksa başvuramıyorsunuz.Ruhsatınız olsa da oda aidatı borcunuz varsa yine başvuramıyorsunuz.Ücretsiz olduğu söylenmekle birlikte Türmob genel sekreteri mali yönden zayıf olan odalar ücret alabilirler ,dedi.

Bu ne adaletsiz bir sistem böyle. Eğitim veriliyor ve bu mesleğin mensupları arasında olmaya aday olan stajerler bu eğitimin dışında tutuluyor. Her şey para ise eğer ; parasını verelimde biz de katılalım bu eğitime ayıptır yazıktır günahtır.

Ebru hanım;

İlk etapta denetim işlevini yerine getirecek meslek mensubunun eğitimine öncelik verilmesi doğaldır. Akabinde stajer arkadaşlarımızında eğitimine başlanacağına inanıyorum.

Saygılarımla;

Fikrinize saygı duyuyorum. Ama ben şahsen şunu düşünüyorum. Yeni çıkacak olan kanun TTK UFRS sadece denetim yapanları ilgilendirmeyecek bu işle uğraşan herkesle ilgili. Herkes dört gözle bu konuda bir düzenleme açıklama beklerken böyle bir ayırım olması beni çok üzdü. bununla ilgili bir de şöyle bir şey duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama : Bu eğitime gidenlere eğitim sonunda sınav yapıp denetimle ilgili belge verilecek gibi bir söyelenti var bana çok inandırıcı gelmedi ama. Acaba diyorum o yüzdenmi ?
    Eğitime giden sayın üstadlarımızdan artık öğrendiklerini bizede aktarırlarsa çok sevininiriz.

Ebru hanım;

KHK ile Denetim müessesine ilişkin yetkilendirme tamamen Kamu Gözetim Kurumu na devredilmiş olup hali hazırda bir çok hususa ilişkin netlik bulunmamakta, forum da da göreceğiniz üzere ikincil mevzuat sonrasında konuların netlik kazanacağı yönünde.

Dolayısıyla eğitim sonucu yetki belgesi veya lisans namı altında belge verilebileceğini sanmıyorum. Ayrım yapıldığına samimi olarak inanmıyorum. yapılan sadece öncelikleri belirleyip aksiyon olmak olabilir.

Sevgilerimle;

Stajyerlere ayrı olarak ttk ve kobi tfrs için eğitim düzenlenebilir.Ruhsatı aldıktan sonra da bu eğitimlere katılabilirsin.Bu eğitimin özelliğinden dolayı stajyerlere de açık olmaması doğru bir karardır.

Eğitim sonucu verilecek SERTİFİKA katılım sertifikası olacaktır.Sen de katılmış olsaydın alacağın sertifikada sadece Ebruli çakır 78 saatlik denetim eğitimine katılmıştır,yazacaktı.

NOT:
    (kamu gözetim kurumu sadece bu eğitimlere katılanlar benim yapacağım sınava girebilir derse(şu an için hiçbirşey belli değil) zaten ruhsatın olmadığından bu sınava başvuramazdın. Kaybın yok .Yeterlilik sınavında başarılar.)
    CPA<br />CIA<br />CMA<br />MA

Evet ben ilk önce normal bir eğitim olduğunu düşünmüştüm ama haklısınız buraya stajerlerin katılması konunun maksadı açısından anlamsız olur. Ne yapalım artık staj sonrası bize neler bekliyorsa o yöne doğru gidicez ben yeni stajerim ama sanırım biraz sabırsızım. 3 yı staj olayı çok uzun bir dönem bakalım benim bitirmeme daha neler değişecek görücez. Bilgilendirmeniz içinde teşekkürler

Sayın ebrulicakır;

İSMMMO odası sekreteri İhsan bey ile eğitimler hakkında görüşme fırsatım oldu konuya ilişkin;

1.) Eğitim sonunda katılım belgesi verileceği ancak bu belgenin denetim belgesi anlamına gelmeyeceği sadece konu hakkında eğitim aldığınızın göstergesi olduğu,
    2.) 11.000 adet başvuru yapıldığını,
    3.) İlerleyen dönemlerde Stajyer arkadaşlarımız içinde eğitim düzenleneceğini,
    4.) İSMMMO ve diğer bütyük oladları eğitimleri ''kesinlikle ücretsiz'' gerçekleştireceğini, ancak üye sayısı yeterli olmayan odalarımızın katkı payı alabileceklerini (üstlimit cüzzi tutulacak)

Öğrenmiş bulunmaktayım,

Bilgilerinize;

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)