Arkadaşlar Merhaba,

Son günlerde basında Yeni TTK ile ilgili çok ağır eleştriler yer alıyor. Özellikle Fatih Altaylı, kanunun bu haliyle yürürlüğe girmemesi için neredeyse savaşmaya hazır. Ancak aşağıdaki haberde yer alan ifadeler Akp grup başkanvekiline ait. Bu iş yine karışağa benziyor..

Saygılarımla


Habertür?ün internet sitesine az önce düşen bir haber:
11 Ocak 2012 Çarşamba, 11:15:08


TTK'ya ayar yolda

Yeni Türk Ticaret Kanunu 1 Temmuz 2012?de yürürlüğe girmeden önce kamuoyundan ve iş dünyasından gelen öneriler doğrultusunda kapsamlı değişikliğe uğrayacak
AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Habertürk?ün, yürürlüğe girmesi durumunda uygulanacak ceza maddelerinin ve diğer bazı hükümlerinin ortaya çıkaracağı sakıncalara dikkat çektiği Türk Ticaret Kanunu?nda (TTK) kapsamlı bir değişiklik yapılacağını söyledi.


Canikli, yasa geçen yıl ocak ayında çıkartılmasına rağmen yürürlük tarihini 1 Temmuz 2012 olarak belirlediklerine dikkat çekerek, özellikle bu süreyi bıraktıklarını söyledi. Yasayla sistemin tamamen değiştirildiğini vurgulayan Canikli, uygulamada ortaya çıkabilecek muhtelif eksiklik ve aksaklıkların bu süre içerisinde toplumda tartışılmasını amaçladıklarını dile getirdi. İş dünyasından, sivil toplum örgütlerinden, yargıdan ve vatandaşlardan yasaya ilişkin çeşitli görüş ve eleştirilerin kendilerine gelmeye başladığını ifade eden Canikli, haklı, makul taleplerin dikkate alınarak kapsamlı bir değişiklik yapılacağını belirtti.
Bu tür konularda genellikle son anda talepler geldiğine dikkat çeken Canikli, o nedenle tasarı için acele etmeyip talepleri toplamaya devam edeceklerini, ama yasanın yürürlüğe gireceği 1 Temmuz 2012 tarihinden önce de değişiklik yapacaklarını vurguladı.

Haberin linki http://ekonomi.haberturk.com/makro-e...kya-ayar-yolda