kamu işçi maaş

Konu: Lisans Yenileme Eğitimine Katılarak Lisans Alan Var Mı?

Lisans Yenileme Eğitimine Katılarak Lisans Alan Var Mı?

Arkadaşlar Öncelikle Merhaba,

Ben son sınav sonucuna göre lisans almaya hak kazandım fakat ilk geçer notum ile lisans kazanmaya hak kazandığım gün arasında 2 yıldan fazla süre olduğu için lisansımı alabilmek için lisans yenileme eğitimine girerek başvuru yapmam gerekiyormuş. Ama bi sorun var şu anda lisans yenileme eğitimi açılmıyor. Bu yüzden başvuru yapamıyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim veya benimle aynı durumda olan arkadaşım var mı?

Ynt: Lisans Yenileme Eğitimine Katılarak Lisans Alan Var Mı?

Lisansı alıp aktif olarak kullanmaya başlayacaksanız durumunuzu anlatan bir dilekçe ile başvuru yapmayı deneyebilirsiniz. Aktif olarak kullananların 3 yılda kullanmayanların 2 yılda bir yenileme eğitimi almaları gerekiyor. Benimde 3. yılım ve eğitim dönemim geldi. Eğitim çağrısını bende bekliyorum.

Anlıyorum. size " 2 yıldır alabilirdin almadın, 2 ay daha bekle" diyebilirler. Çokta haksız sayılmazlar. Ama şu anda aktif olarak kullanacaksanız "iş hayatınızın olumsuz etkilendiğini "belirten bir dilekçe işe yarayabilir diye düşünüyorum.

kolay gelsin

lütfen aynı durumda arkadaşım varsa o ilgilensin bu konuyla

Alıntı ttoraman Nickli Üyeden Alıntı
    Lisansı alıp aktif olarak kullanmaya başlayacaksanız durumunuzu anlatan bir dilekçe ile başvuru yapmayı deneyebilirsiniz. Aktif olarak kullananların 3 yılda kullanmayanların 2 yılda bir yenileme eğitimi almaları gerekiyor. Benimde 3. yılım ve eğitim dönemim geldi. Eğitim çağrısını bende bekliyorum.
    bu yanlış bir bilgi düzeltiyorum

Lisans yenileme

MADDE 19 - (Değişik: Seri: VIII, No: 52 sayılı Tebliğ ile) (Değişik birinci fıkra: Seri: VIII, No: 74 sayılı Tebliğ ile) Lisans sahibi olanlardan, Kanun?da belirtilen sermaye piyasası kurumlarında lisansa tabi bir görevde çalışan kişilerin her dört yılda bir, lisansı olduğu halde ilgili lisansın görev alanında çalışmayanların ise her iki yılda bir lisans yenileme eğitimlerine katılmaları gerekir. Lisans almaya hak kazandığı tarihten itibaren 2 yıl içerisinde lisansını almayan adayların, lisanslarını almak için yenileme eğitimlerine katılmaları gerekmektedir.

(Değişik ikinci fıkra: Seri: VIII, No: 74 sayılı Tebliğ ile) Lisans yenileme eğitim tarihinin hesaplanmasında lisans alındığı tarih esas alınır.

(Değişik üçüncü fıkra: Seri: VIII, No: 74 sayılı Tebliğ ile) Bu yönteme göre hesaplanan tarihi takip eden 2 ay içerisinde lisans yenileme eğitimlerine katılmak zorunludur.

(Değişik dördüncü fıkra: Seri: VIII, No: 74 sayılı Tebliğ ile) Lisans yenileme için öngörülen sürenin sona ermesinden en az 2 ay önce, lisans yenilemek için Kurula veya Kurulca yetkilendirilecek Kuruluşa başvuruda bulunulması zorunludur.

Lisansa konu alanlar itibarıyla düzenlenecek lisans yenileme eğitimlerine, eğitim süresinin en az % 90?ı oranında devamı sağlayacak şekilde katılmak zorunludur

Alıntı ttoraman Nickli Üyeden Alıntı
    Anlıyorum. size " 2 yıldır alabilirdin almadın, 2 ay daha bekle" diyebilirler. Çokta haksız sayılmazlar. Ama şu anda aktif olarak kullanacaksanız "iş hayatınızın olumsuz etkilendiğini "belirten bir dilekçe işe yarayabilir diye düşünüyorum.

kolay gelsin
    " 2 yıldır alabilirdin almadın, 2 ay daha bekle"

ilgili kurumlarda aradığım kişiler kesinlikle böyle bir şey demediler siz lisansı haketmişsiniz dediler herhangi bir endişeye kapılmayın fakat yenileme eğitimi şu an bir belirsizlik içinde dediler. Zaten böyle ciddi olmayan tabiri caiz mi bilmiyorum ama ilkokul birinci sınıf cümlesi kuran bir kurum olsa gerekli yanıtı benden alırlardı.

Biraz sakin olun sayın bil57...Mesajları yağdırmışsınız arka arkaya...Yazdığınız mesajları göz ucuyla anca okuyabildim. Çünkü tamamen saldırı içeriyorlar ve bu tip şeylerle uğraşmak istemiyorum şu anda...

Size lisans alma yolunda başarılar dilerim...

bende size başarılar dilerim benim sizinle haerhangi bir sorunum yok olamazda sadece kurduğunuz cümleye çok bozuldum o kadar.

bende aynı durumdayım sınavı geçtim ama yenileme eğitimlerine katılmam gerekiyormuş.2 saat araştırdım bizimle ilgili yenileme eğitimi bilgisi bulamadım hiç yapılmamış.ne yapmamız gerekiyor arkadaşlar gelişmelerden bizide haberdar edin enazında uğraşıp hakettiğimiz bir hak elimizden gitmesin.sürekli para veriyoruz şuan hiçbir getirisi yok ama insan emeğinin yok olmasını istemiyor

Alıntı karamel61 Nickli Üyeden Alıntı
    bende aynı durumdayım sınavı geçtim ama yenileme eğitimlerine katılmam gerekiyormuş.2 saat araştırdım bizimle ilgili yenileme eğitimi bilgisi bulamadım hiç yapılmamış.ne yapmamız gerekiyor arkadaşlar gelişmelerden bizide haberdar edin enazında uğraşıp hakettiğimiz bir hak elimizden gitmesin.sürekli para veriyoruz şuan hiçbir getirisi yok ama insan emeğinin yok olmasını istemiyor
    ben durumumu anlatan bir yazıyı dilekçe gibi hem spk hem de tspakb'nin ilgili mail adreslerine gönderdim 0212 214 77 73 bu telefon SPK'nın yenileme eğitimleri ile ilgili bölümü burayı bi arayıp durumunuzu anlatın bir bayan çıkıyo mail adresini veriyo ve yetkililere mailinizi ileteceğim diyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)