kamu işçi maaş

Konu: Son Dakika Yeni ÖNERGE

 1. #1
  Üyelik tarihi
  Temmuz.2008
  Mesajlar
  98

  Son Dakika Yeni ÖNERGE

  Arkadaşlar Şu an aldığım bilgiye göre Nurettin Canikli tarafından, yeni bir önerge ile 10 yılını doldurmuş SMMM lere de sınavsız B.D. yetkisi verilmesi yönünde önerge değişikliği verilmiştir.


 2. #2
  Üyelik tarihi
  Haziran.2009
  Mesajlar
  202

  Ynt: Son Dakika Yeni ÖNERGE

  Sayın Prestij

  Stajı da sayacakları haberi geldi o zaman 8-9 yıla iniyor doğrumudur?

 3. #3
  Üyelik tarihi
  Ocak.2010
  Mesajlar
  155

  Ynt: Son Dakika Yeni ÖNERGE

  Değerli Meslektaşlarım,

  YMM, SMMM yada Geçici Madde ile mesleğimize katılması istenen Kamu Görevlisi ilgili kişilerin hiç birisi bedavadan, sınavsız, şartsız, hukuksuz böyle bir muafiyeti hak etmiyor.

  1989 yılında yapılan elzem hata tekrarlanmak isteniyor. İlk defa meslek ve meslektaşa kalite gelecek iken birilerinin çığırtkanlığı ile herşey berbat edilmeye çalışılıyor. Bu oyuna gelinmesin.

  Sayın Nail Sanlı Cumhurbaşkanı ile ?SMMM lerde bağımsız denetim verilsin? diye görüşmesin. ?Hiç kimseye TTK? ya eklenen geçici bir madde ile sınavsız ve çeşitli imtiyazlar uydurularak bağımsız denetim ünvanı bedavadan verilmesin? diye görüşsün.

  Komşuda pişer bize de düşer mantığına, yazıklar olsun diyorum.

  1989 yılında dünyada olmayan bir YMM mesleğini Türkiye? de kucağımıza bırakan, SM ve SMMM ünvanlarını hiç bir şekilde kalite ölçümü yapılmadan, sınavsız verenleri hiç hayırla yadetmedim.

  Yeni TTK ?da yapılmak istenen bu değişikliğe sebep olanları, destek verenleri, karşı çıkmayarak dolaylı destek verenleri ve ner nasılsa vesile olanları da ömrümün sonuna kadar hayırla yadetmeyeceğim.

  Yazıklar olsun böyle zihniyete!

  Şu an içimizde birilerini çok mutlu eden yeni bir yasa teklifi yapılmış ve en az 10 yıllık kıdem sahibi SMMM ?lere de (bu meslektaşlarımızın pekkkkk çoookkkk kısmı 1989 piyango talihlileridir) kıdemlerinden dolayı ( askeri biz düzen sahibi birlik olduğumuzdan çayda dem Türmob ?da kıdem geçerlidir. Paşa takımı YMM ler, Kurmay takımı da 1989 talihlileridir) muafiyet için TBMM ?de yasa çıkartılmaya çalışılıyormuş.

  Cambaz ipte oynanıyor arkadaşlar. TBMM ?den geçen YMM ?lere kıyak kanunu yasalaşacak, sizinkide yolda, ha geldi ha gelecek derken. Hooop. Sonunu anlatmamıza gerek yok sanırım.

  Uyumayın. Hakkınıza sahip çıkın.

  Sınavsız hiç kimse, ama hiç kimse Bağımsız Denetimi haketmemektedir. Siz SPK ?dan sınav olun, yetki alın, yıllarca rapor yazın. Geçici madde sizi görmesin. Şayet bir muafiyet olacaksa, birisi bunu haketmişse onlar da şüphesiz SPK dan yetki almış ve fiili denetimde bulunan SMMM ve YMM lerdir. Gerisi kesinlikle ama kesinlikle SINAV ?a tabi tutulmalıdır.

  Hakkımızı arayalım. Kimseye MUAFİYET İSTEMİYORUM. Tüm meslektaşların SINAV ?a tabi tutulmasını istiyorum. Hakedenler, kendini yenileyenler bu işi yapsınlar istiyorum. Pek çok yerde KOBİ TFRS eğitimi vermiş birisi olarak, ders verdiği meslektaşalrı yakından tanıma fırsatı olmuş birisi olarak yazıyorum. TBMM ?den geçen ve şu an Sayın Cumhurbaşkanımızda bulunan kanun (zannımca aynen onaylanacaktır) resmi gazetede yaımlanır yayımlanmaz Anamualefet Partisinin Geçici madde ile ilgili yasa maddesinin iptali istemi ile Anayasa Mahkemesi? ne dava açmasını talep ediyorum.

  Şu an 10 yıllık kıdeme sahip SMMM ?lere de muafiyet verilmesi kocaman bir safsatadır. İnanmayın. Gerçekse de, olacaksa da külliyen buna da karşı çıkın. Sayın Cumhurbaşkanımızın imza için makamında olanada.

  Safınızı lütfen seçin artık.

  Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

  PEYAMİ SAFA
  FundaSMMMDerdim bana derman imiş.

 4. #4
  Üyelik tarihi
  Mart.2011
  Mesajlar
  187

  Ynt: Son Dakika Yeni ÖNERGE


  Taxtotax,

  Kesinlikle size katılıyorum.

  Eğer muafiyet verilecekse SPK belgesi olan SMMM ve YMM lere verilmeli.

  Sınavsız YMM lere muafiyet verilmesine karşıyım.
  YMM lere muafiyet verildi diye, bize de sınavsız muafiyet verilsin diyen SMMM lere de karşıyım.

  Sınav yapsınlar.
  Zihniyet eğer bu kadar kolaysa, uluslararası anlamda boyut kazandı denilen bu meslek te DENETİM yetkisini bu zihniyetde yerine getirmek ne derece kolay?!..

  Özgül Dilaver
  İzmir
  SMMM Stajyeri

 5. #5
  Üyelik tarihi
  Ağustos.2010
  Mesajlar
  98

  Ynt: Son Dakika Yeni ÖNERGE

  sayın forundaşlar sayın üstatlar forumlardan takip ettiğim kadarıyla yapılan yorumlara baktığımda büyük bir olaymış gibi gösterilen ttk değişikliği hükümetin enfes çalışmasıyla (başta hayati yazıcı ve diğerleri sayesinde) yine berbat oldu daha çıkmadan bi dünya eleştiriye maruz kaldı değişti birilerine kıyak geçildi. böylece avrupa birliğine ve diğer dünya ülkelerine uyum sağlayı verdik. bir kanun çıkardık ve yine elimize yüzümüze bulaştırdık. tabi şunuda göz ardı etmemek lazım türmob hemen konuya el atmış basın bülteni ile hemen hak arama çalışmlarına başlamış bravo. yani madem bir düzenleme yeni bir yasa yapılıyor her türlü zemini hazırlayıp şartları iyi analiz edip kısa sürede çıkarılacağına her konuyu netleştirip öyle çıkarmak gerekmez mi? Kanun meclisten ilk geçtiğinde açıklama yapan bakan bu haliyle yasalaşacak kesinlikle değişmeyecek diyor. sonra bakıyorsunuz hem değişiyor hem geçici maddelerle eklemeler çıkarmlar oluyor. bu 400. madde ile ilgili kendisi ymm olan nurettin canikli önerge vermiş. acaba vekilliği biterse işsiz kalmim diye mi ymmlere sınavsız bu hak verilsin demiş olabilir mi? gerçekten nasıl bir meslek örgütü nasıl bir iş yeni ttk ile her şey düzeleceğine şeffaflaşacağına daha da karmaşıklaşıyor. birilerini memnun etmek yerine gerçekten kim hak ediyorsa nasıl hak edilecekse ona göre düzenleme yapılsa ya. bakıyoruz düzenleme yapıldı ymmlere denetim verildi ardından itirazlar geldi tamam meslek örgütünün gazını alma adına hadi siz smmmlere de ucundan accık verelim de çok bağırmayın var mı böyle birşey. bizim ülkemizde kimse hakkına razı olmasını bilmiyor hemen bir torpille öne geçme çabası içerisinde. çoğu kamu kurumunda hiç ilgisi olmadığı halde ve o liyakate sahip olmadığı halde sırf siyasi görüşü nedeniyle daire başkanı olanlar var. hal böyle iken ttk yenilense ne olur yenilenmese ne olur. çoğu yerde muhasebeci tuttuğu defterin parasını alamıyor bağkurunu yatıramıyor. 657 devlet memuru gibi çalışıyor ama işin ekonomik yönünden ise rezilliğini kendi çekiyor dünya kadar sorun var çözümsüz bunlar halolmadan diğerleri nasıl çözülsün. binanın temeli çürük üstüne villa yapılsa ne olur.

 6. #6
  Üyelik tarihi
  Haziran.2008
  Mesajlar
  211

  Ynt: Son Dakika Yeni ÖNERGE


  Saçma sapan uygulamalar ve kararlarla hiç bir yere varılamaz.

  Spk belgeli olanlara muafiyet tanınmalı, diğer adaylar kim olursa olsun sınavdan geçmelidir.

  Çünkü SPK bağımsız denetim lisansı uluslararası geçerliliği olan ve en üst düzeydeki şirketleri denetleme yetkisi veren bir belgedir.

  Daha ne olsun.
  Dilerim ki ; mesleğimizi hak eden insanlar yapar

 7. #7
  Üyelik tarihi
  Nisan.2012
  Mesajlar
  42

  Ynt: Son Dakika Yeni ÖNERGE

  sayın meslektaşlar;

  ona muafiyet, buna muafiyet nereye kadar.
  1989 dan itibaren gazete kağıdı gibi bir sürü belge dağıtttılar
  özel smm sınavı çıkardılar
  sonra özel ymm sınavı çıkardılar
  şimdi denetçilik için muafiyet var gündemde
  Herkes sınava girsin !!! hemde güzel bir sınava. Bakalım 10 yıllık tecrübesi olan arkadaşlardan kaç tanesi sınavı geçecek?
  nasıl yönetilmeyi hak ediyorsak öyle yönetiliriz.(sözüm odalara ve turmob'a)

  Saygılar.

 8. #8
  Üyelik tarihi
  Haziran.2012
  Mesajlar
  3

  Ynt: Son Dakika Yeni ÖNERGE

  yine kendine yontacaklar belli kendimizi kurtaralım hak hukuk oda ne
  10 yıl saçmalığınıda kabul etmiyorum stajı saymalarınıdı
  benim 17 senelim muhasebe geçmişim var 1992 yılından beri bu işi yapıyorum
  belgeyi geç almak mı suçum

 9. #9
  Üyelik tarihi
  Şubat.2011
  Mesajlar
  122

  Ynt: Son Dakika Yeni ÖNERGE

  bu ülkede gerçekten hakkıyla iş yapmış sınava girmiş 3 sene staj görmüş yeterlilik sınavlarında tabiri caizse anası ağlamış hatta ve hatta spk sınavına girmiş onu da kazanmış atıyorum 3 senelik smmm nin durumu ne olacak peki nasıl bir anlayıştır bu ya hakeden bütün emeğini ortaya koymuş biz smmm lerin sucu nedir bence tam tersi olmalıydı 10 yıl üstü değil on yıl altına muafiyet tanınmalıydı.

 10. #10
  Üyelik tarihi
  Ocak.2008
  Mesajlar
  197

  Ynt: Son Dakika Yeni ÖNERGE

  Alıntı DOKUZEYLÜL Nickli Üyeden Alıntı
  sayın meslektaşlar;

  ona muafiyet, buna muafiyet nereye kadar.
  1989 dan itibaren gazete kağıdı gibi bir sürü belge dağıtttılar
  özel smm sınavı çıkardılar
  sonra özel ymm sınavı çıkardılar
  şimdi denetçilik için muafiyet var gündemde
  Herkes sınava girsin !!! hemde güzel bir sınava. Bakalım 10 yıllık tecrübesi olan arkadaşlardan kaç tanesi sınavı geçecek?
  nasıl yönetilmeyi hak ediyorsak öyle yönetiliriz.(sözüm odalara ve turmob'a)

  Saygılar.
  Bu düşüncenin altına aynen imzamı koyarım.Bu iş bu kadar laçka olmamalıydı.Türmob yönetimi sınıfta kaldı.Saygınlık hayali de ölü doğdu.
  Eray Doğan

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Son dakika... yanlışlık düzeltildi
  Konu Sahibi ugur6666 Forum Bağımsız Denetim
  Cevap: 9
  Son Mesaj : 04.Temmuz.2012, 20:27
 2. Son Dakika Golü Geldi.?
  Konu Sahibi ZİNDAN Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 24.Nisan.2008, 16:53
 3. Son Dakika...
  Konu Sahibi kalisper_a Forum Konu Dışı
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 17.Nisan.2008, 15:41
 4. Son Dakika...
  Konu Sahibi kalisper_a Forum Konu Dışı
  Cevap: 9
  Son Mesaj : 21.Kasım.2007, 18:35
 5. B Formunda Son Dakika Golü
  Konu Sahibi murattosun Forum Vergi Usul Kanunu
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 07.Temmuz.2005, 18:47

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36