kamu işçi maaş

Konu: Dinazorların Devri Bitiyor

Dinazorların Devri Bitiyor

Tüm SMMM ler rahat olsun dinazorların nesli tükeniyor
    önümüzdeki yasama yılında 3568 sayılı kanundaki değişiklikle dina-zor-ların devri bitecek
    TÜRMOB daki hükümranlıkları bitecek
    don't worry be happy

Ynt: Dinazorların Devri Bitiyor

Değişiklik neymiş? merakla bekliyorum. ???
    bilen varsa yazsın. artık bıktım göbeğini kaşıyan meslek mensubuyum diyen tiplerden.

Bu dinazorların devri bitmez. Onların çoğunluğu bu ünvanı hakederek değil, imtiyaz olarak aldı. Dolayısıyla hükümranlıkları bitecek gibi bir söylem iyimserlik olur. Şimdilik SMMM'lerin gazını alıyorlar. Gol yemeye alışmış olmanız lazım.
    Be worry, for be happy!
    [color=blue][B]Başıma bir şey gelecekse de, ATATÜRK'ü seviyorum..[/B][/color]

Şu SMMM yeterlilik sınavında sordukları bir işletmenin açılış bilançosu ve diğer işlemleri ile dönem sonu kayıtlarının yapılıp bilanço ve gelir tablosu düzenlemeye ilişkin soruyu bu arkadasların birçoğunun hatta YMM lerin bile sınavsız alanlarının yapabileceğine inanmıyorum. Adamlar kayıt yapmayı filan bilmiyorlar öyle YMM ve SMMM'lerle karşılaşıyorum ki yaşı ilerlemiş gruplardan resmen ağzım açık kalıyor. Bende çok genç sayılmam 2005 te belge aldım 36 yaşındayım. Mesleki ünvan arkasına saklanıp ve şu kadar yıldır bu işi yapıyorum deyip laf kalabılığından bilmişlik yapmaktan baska bir numaraları yok bunların.

Konu başlığını açan arkadaştan somut bir cevap bekliyorum. böyle bizi umutlandırıp kaybolmak olmuyor

Dinazor kelimesi biraz kırıcı değil mı arkadaslar ? Dediğiniz gibi kisilerde var ama çok değerli üstadlarımızda var
    SMMM

Türkiye Cumhuriyeti Devleti toprakları üzerinde 65 yaşın üzerindekilerin şahitliği kabul edilmiyor ve fakat 75 yaşındaki Yeminli Mali Müşavirin yemini kabul ediliyor güldürmeyin beni Allah aşkına adamların sadece mühür numaralarını kullanılıyorlar başka bir icraatları yok neye imza attıklarını bile bilmiyorlar hatta çoğu imzada gıyaplarında atılıyor imzanın atıldığından bile haberleri olmuyor 4000 kişiyleki bunların yarısı fiilen mesleği icra etmeyen bi topluluk 84000 kişilik koskoca bir topluluğu hükümranlıkları altında tutuyorlar bırakalım kıralım artık bu zincirleri hala üstad diyoruz arkadaşlar neyi üstadları vergi kaçakçılığının mucidlerine üstad filan demiyorum kırıcı oluyorum

bu kanun teklifinin bilgileri herkes www.tbmm.gov.tr - yasama - tasarı ve taklifler kısmından okusun lütfen gerekçe içinde debelendiğimiz durumun tam metni

tüm SMMM lere saygılar

Kanun Teklifi Bilgileri

Dönemi ve Yasama Yılı 24/2
    Esas Numarası : 2/646
    Başkanlığa Geliş Tarihi : 30/05/2012
    Teklifin Başlığı : 3568 Sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi

Teklifin Özeti : Teklif ile, Birlik Yönetim Kurulu, Birlik Disiplin Kurulu ve Birlik Denetleme Kurulunun üye kompozisyonunun yeniden belirlenmesi öngörülmektedir.

Teklifin Son Durumu : KOMİSYONDA
    Komisyon Tipi : Esas Komisyon
    Adı : Plan ve Bütçe Komisyonu
    Giriş Tarihi : 05/06/2012
    Çıkış Tarihi : -
    Yapılan İşlem : -
    Karar Tarihi : -

bu devede kulak bile değildir eşitlik ilkesine aykırılık vurgulanmıştır ancak çözüm noktasında içi boştur ben başlığı görünce ümitleniştim ama malesef bu tamamen yasalaşsada meslek mensuplarının sorunlarını çözmekte eksık kalacaktır zor değil

1) meslek mensuplarının ucretlerının kdv ye dahıl edılmesı
    2)meslek mensuplarının gelırlerının bır havuzda toplanması (dınazorların pastanın tamamını kapmalarına fırsat verılmemsı fırsat eşitliği ) tam havuz olmasada meslek mensubu bellı bır mukelef sayısınıda ulaşana mesleği idame ettiirebılecek guce gelene kadar her meslek mensubuna pozitif ayrımcılık sağlanması her meslek mensubuna aylık 1000-1500 tl pay gelecek kadar havuza aktarılması ve dağıtılması
    3) bırlık kurulunun oluşumlarında yıl kıdem şartlarının mınımıze edılmesı maksımum ıkı yıl tecruebe konulması
    4)3568 sayılı yasayla anılan smmm mesleği unvanının 657 sayılı devlet yasasında zıkredılmesının sağlanması
    6)mesleğe girişin sınav ve staj şartlarının gerek ekonomık gerekse eğitim faliyetlerinin gerçek anlamda fııılı olarak yapılamsının sağlanması
    7) oda aidatlarının mınımıze edılmesı
    8) kıytırıktan değil gerçek anlamda etık ve disiplin kurullarının teşekülü gb

madelere yer verecek şekilde oluşturulacak bır yasa kabul görürve anayasa eşitlik ilkesine hızmet eder
    yoksa yonetımde yer almışsın alamamışsın meslek mensuplarının çalışma şartlarını duzenlemediğin sürece ve yenı meslek mensubuna bellı bır sevıyeye gelene kadar pozitif ayrımcılık yapılmadığı surece bu meslekten bı cacık olmaz mali müşavir diye zikrettığım meslek mensubu ağlayan müşavir olmaya devam eder gider... vesselam

dinazorların devri bitiyorda öküzlerin devrimi başlıyor bu nasıl bir mantıktır arkadaş ymm lerin yarısı çürükse diğer yarısı sağlamdır zaten 10 yıl smmm olmadan yeminli olamazsın onların çoğu bu yoldan geçtiği iç,n hem biz smmmlerin bilgisini biliyor hemd ebizim bilmediğimiz ileri düzeyde bilgileri var elbete içlerinde kayıt girmeyi unutanda var ama okadar da önemli değil adamlar mizanı okuyor vergisel boyutunu ve detayını biliyor eğer ymm lere dinazor dersek ve yarısı işe yaramaz dersek size üzülerek belirtiyorum ki smmm lerin bürodakilerin %90 ı dinazorun önde gidenidir bunuda böyle bilin

Bir smmm olarak ymm?lere yakıştırılan Dinazor sıfatını red ediyorum. YMM lik SMMM lik kadar basit ulaşa bilinecek bir unvan olsaydı cumhuriyet tarihinden bu yana 4.052 kişiye ymm belgesi verilmez. Bizler gibi 72.074 smmm, 12.852 sm gibi olurdu.
    En kolay belge verildiği zamanlarda emekli Devlet Bankası müdürlerine bile bu belge sınavsız verilmemiştir.
    YMM lerin 3.096 sı lisans mezunu, 590?ı yüksek lisans 366 sı ise doktora yapmış kişilerdir.
    Ek bir bilgi.72.084 smmm?nin 370?i ve 12.852 sm?nin 1389?u ilk okul mezunudur.

Son olarak.
    Hayatında bir defa fatura kesmemiş, sigorta girişi yapmamış muhasebe mesleği ile alakası olmayan lise?de üniversite okumuşların smmm olduğu bu düzende 2.190 serbest çalışan ymm?yi dinazor olarak nitelendirmeyi meslektaşıma yakıştırmadım.Ayrıca ymm?ler sm?ler gibi meslektaşlarımızdır.

Not: Yukarıdaki bilgiler işkembeden atılmamış, turbomun sitesinden giren herkez ulaşabilir.

Saygılar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)