kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: KGK Eybis Üzerinden Elektronik Başvuru

KGK Eybis Üzerinden Elektronik Başvuru

Herkese iyi forumlar
    Bağımsız Denetim Yönetmeliği kapsamında denetçi olarak faaliyette bulunma şartlarını taşıyan meslek mensuplarının yetkilendirilmelerine ilişkin bilgilerin Eğitim ve Yetkilendirme Bilgi Sistemi (EYBİS) üzerinden alınmasına başlanmıştır. Başvuruların elektronik imza ile yapılacağı belirtiliyor. Konuyla ile ilgili tecrübesi olan üstadlara sorum şu olacak. "Mobil Elektronik İmza" ile "Elektronik İmza" aynı mahiyettemi dir? Yani başvurular "Mobil Elektronik İmza" ile de yapılabilir mi ? Geri dönüşler için şimdiden teşekkür ederim.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Yapılabilir, Mobil Elektronik İmza' da giriş yöntemlerinden biridir sadece.

Yetkilendirme başvurumu yapalı,yaklaşık 2 ay oldu. En son kaydet seçeneği ile butona bastım ve hata mesajı almadan işlemleri kaydettim. 1.sorum bu kadar uzun mu sirüyor başvuruları değerlendirmek?, 2.sorum ise demin de belirttiğim gibi yaklaşık 2 ay önce yapmış olduğum başvuruma karşılık 3-4 güm önce ,yetkilendirme başvurumun mesleki tecrübe ile ilgili kısmınının sayfadaki yardım metinlerinden de istifade edilerek eksikliklerin tamamlanması istendi. İlgili sayfaya ( 15 yıllık ve muafım seçeneğini işareetlemiştim) gözattığımda eksiklik olmadığını düşünüyorum veya hatayı gerçekten göremedim.. dosya yüklemem gerektiği söyleniyor oysa kendimle ilgili satırları jpg veya pdf formatlı halde yüklemiştim. staj sürelerimi gösterir süreyi oda yönetim kurulunun ilgili tarihte aldığı yönetim kurulu kararını sisteme eklemiştim. Acaba onu mu belge olarak kabul etmiyor veya sorun ne? bu sayfadaki sorunla ilgili bilgi verebilecek arkadaş varsa sevinirim. ( ilgili sorunu eybis üzerinden mail attım ama henüz yanıt alamadım maalsesef)

Yetkilendirme süreci başvurusuyla ilgili benimde bir sorum var;
    Mesleki tecrübe sürem 10 yılın altında olduğu için KGK dan bağımsız denetçi olarak görevlendirilmem için 2 yıl staj yapmam gerekiyordu.Ben Lisansımı SPK nın düzenlemiş olduğu sınavla kazandım.Bu konuda yeni yayınlanan bir tebliğin linkini veriyorum ;
    Reklam Yasaktır
    Fakat EYBİS üzerinden başvurumu tamamlamaya çalıştığımda yeni eklenen bir madde dikkatimi çekti.Bu madde de ;
    "Bağımsız Denetçilik Uygulamalı Mesleki Eğitim Tebliğinin Geçici 2 NCİ Maddesi uyarınca SPK Lisansına sahip olup, 3568 Sayılı kanun KapsamındaTasdik ve Vergi Denetimi Hizmetinde Bulunanların yanında geçirilen süreleri giriniz. " şeklinde.
    Yani SPK nın yayınladığı tebliğin devamında bu hüküm yok.(ya da ben göremedim)Bilgisi olan aydınlatabilirse sevinirim ??
    Konu ZİNDAN tarafından (06.Eylül.2013 Saat 11:45 ) değiştirilmiştir.

Siz stajınızı bir ymm yanında tam tastik ve vergi denetimi veya denetim şirketinde denetim çalışmaları kapsamında yapabilirsiniz. Ymm için ssk kaydı, denetim şirketleri için çalışma kağıtlarında, sözleşmelerde, tutanaklarda isminizin olması yeterlidir.
    SPK belgeniz varsa da 31.12.2014 tarihine kadar bir dilekçe ile başvurmanız gerekiyor KGK' ya.
    Eğer staj yapmak istemiyorsanız da 15 yılınızı doldurduğunuzda müracaat ederek, bağımsız denetçi belgenizi alabilirsiniz.

Alıntı ZİNDAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz stajınızı bir ymm yanında tam tastik ve vergi denetimi veya denetim şirketinde denetim çalışmaları kapsamında yapabilirsiniz. Ymm için ssk kaydı, denetim şirketleri için çalışma kağıtlarında, sözleşmelerde, tutanaklarda isminizin olması yeterlidir.
    SPK belgeniz varsa da 31.12.2014 tarihine kadar bir dilekçe ile başvurmanız gerekiyor KGK' ya.
    Eğer staj yapmak istemiyorsanız da 15 yılınızı doldurduğunuzda müracaat ederek, bağımsız denetçi belgenizi alabilirsiniz.
    Sn.Zindan,15 yılı doldurdum ve yaklaşık 2-2,5 aydır başvurumu tamamladım ama henüz yanıt alamadım. sadece mesleki tecrübe menüsü ile ilgili kısımda yardım metinleri doğrultusunda doldurmam istendi ... mesleki tecrübe ile ilgili ne tür bir belge eklemek gerekiyor acaba ilgili sayfaya.. yardımcı olabilirseniz sevinirim...

türmobdan staj sürelerimi belirtir bir yazı, meslek ruhsatı ve lisans diplomasını ekledim.
    Konu ilhan tarafından (09.Ekim.2013 Saat 10:38 ) değiştirilmiştir.

eylül ayında yaptığım başvuruya bugün itibariyle "Dosyanız kurul onayına sunulmuştur. KGK " sms bilgisini aldım. 1 aydan kısa bir zamanda oldu. demek ki başvuruları inceleme işlemi hızlanmış.

15 Yıl kıdeminiz var mıydı? Yoksa daha mı azdı?

Alıntı ZİNDAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 Yıl kıdeminiz var mıydı? Yoksa daha mı azdı?
    15 yıllık süre Üni Eğitimi+Staj+Meslek mensubu süreleri ile tamamlıyorum. Diploma+staj süreleri yazısı (türmobdan alındı)+meslek ruhsatını Kurula yaptığım başvuruya ekledim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)