kamu işçi maaş

Like Tree4Beğeni

Konu: Mart 2015 Bağımsız Denetim Sınavı

Mart 2015 Bağımsız Denetim Sınavı

Arkadaslar Merhaba sınav nasıl geçti sorular hakkında ne düşünüyorsunuz inş herkes istedigi puanı alır

çok zordu ve saçma bir sınav

Alıntı arzuu7878 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok zordu ve saçma bir sınav
    Sorular ve cevaplar yayınlandı yine ortalama tutmuyor hem çok pahalı bir sınav hemde 15 yıllık tecrübe ye sahip olanlara göre bize çok büyük haksızlık var.

evt bize çok büyük bir haksızlık bende 10 yıllık muhasebeciyim niye 15 yıl da 10 yıl değil birkere süre hiç yetmiyor gelsinler kendileri sınava girsinler bakalım zamanı yetiştirebilecekler mi giderek sınava giriş sayısındada azalma olur ya soru sayısını azaltsınlar ya da süreye bir çözüm bulsunlar sorular birkere çok uzun cevap şıkları da aynı şekilde spk da süre yetiyordu ortalama
    yı 60 a niye düşürmüyorlar anlamıyorum spk bile düşürdü bu sınav spk nın sınavından daha zor bunlar bence 50 ye çekmeleri lazım ortalamayı herkes yakında vazgeçer bu sınava girmekten
    Gelir_Uzmanı bunu beğendi.

Ortalamayı düşürmeleri Şart bencede.çoğumuz çalışan evli çocuklu kişileriz sadece sınava yoğunlaşmak bizim için çok zor.ayrıca mesleki Tecrübeye sahip olanların formalite bir sınavla Denetçi olduğunu herkes biliyo bizim için de Sınavın ortalamasını indirmeleri gerekir diye düşünüyorum..Allah herkesin yardımcısı olsun

arkadaşlar merhaba sizlere bir soru sormak istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. Allah kısmet ederse bu hafta yeterlilik sınavına gireceğim tek dersim kaldı büyük bir ihtimal belgemi alacağım. Bağımsız denetim belgesi ile ilgili bir arkadaş eğer ruhsatı alabilirsem 31.12.2015 tarihine kadar müracaat etmem halinde bu sınavlara girebileceğim söylendi. Bu yönde bir değişiklik oldu mu acaba benim bildiğim 15 yıllık 4 yıl lisans 3 yıl staj geri kalan sürede çalışma süresi olarak hesaplanması yönünde yardımcı olabilrseniz sevinirim herkese başarılar.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

Sınava; Hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilgiler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olanlar veya diğer öğretim dallarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber bu fıkrada belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma almış olanlar başvurabilir. UYARI: Bağımsız Denetçi Belgesi için sadece sınavı kazanmak yeterli değildir. Ayrıca adayların Bağımsız Denetim Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinde yer alan diğer şartları da taşımaları gerekir. Bu nedenle gerekli şartları yerine getirmiş veya sınavı kazandıktan sonra yerine getirebileceğini düşünen kişilerin sınavlara başvurmaları tavsiye edilmektedir. Yani sınava girmeniz için bi engel yok.ama sınav notunun geçerliliği 2yıl..bu süre içinde SMMM olursanız sınavlardan başarılı olduğunuz takdirde bağımsız Denetçi yardımcısı olursunuz.mesleki uygulama eğitimi de alarak bağımsız Denetçi belgesini alırsınız

İptal soru var mı acaba ?

On binlerce gereksiz serbest muhasebeciyi bir gecede malimüşavir yaptılar yetmedi şimdide yine aynı şekilde binlerce gereksiz kişiyi bağımsız denetçi yaptılar bize gelincede kazık gibi bir sınava bir ton para ödeyerek girmemizi istiyorlar 17 yıldır muhasebecilik yapıyorum sınavda çıkan soruları anlamak için edebiyatçı olmak lazım sadece soruyu okumak bile 1 dk sürüyor nasıl olacakta bu sınavı vereceğiz ben hakkımızın gasp edilmesinde kimlerin emeği varsa hepsine hakkım haram zıkkım olsun bu kadar adaletsizlik olmaz ya herkesi sınava soksunlar yada herkese bu hakkı versinler.
    Konu serkan41 tarafından (19.Mart.2015 Saat 16:32 ) değiştirilmiştir.
    arzuu7878, niteblue ve memduhyilmaz bunu beğendi.

Kesinlikle Katılıyorum..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)