taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Çekin üzerinde oynama yapılmış.?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Nisan.2006
    Mesajlar
    601

    Çekin üzerinde oynama yapılmış.?

    müşterimiz bize telefon açıp 4000 tl lik çek göndereceğim diyor ve çek geliyor bizde inceliyoruz bankaya teminata ve takasa vereceğiz ama ne görelim yazı ile bu firmaya çe kesen firma 1000 tl kesmiş yazı ile 1000 yazmış bizim müşterimiz bu çeki bize AKLI SIRA 4000 TL diye yutturacak çok belli eliyle 1.000 yazan yeri 4.000 tl yapmış ama uyanık yazıyı unutmuş.Şimdi adama telefon açtık ben buranın muhasebe müdürüyüm bir şey olmaz sen 4000 tl olarak işle diyor.Hiç mümkünmü böyle bir şey,sorun olmaz mı


  2. #2
    AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2010
    Mesajlar
    3.920

    Ynt: Çekin üzerinde oynama yapılmış.?

    Çeklerde hatalı yazım olabiliyor. Paraflandığı takdirde yapılan düzeltmelerde bir sorunla karşılaşmadık.
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2010
    Mesajlar
    424

    Ynt: Çekin üzerinde oynama yapılmış.?

    Çekde yazı ve rakam arasında fark olduğunda yazı ile yazılan geçerlidir. Her ikiside düzeltilir ve paraflanırsa ancak o zaman kabul olur.

  4. #4
    AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2010
    Mesajlar
    3.920

    Ynt: Çekin üzerinde oynama yapılmış.?

    Sadece çek değil fatura makbuz vs.. gibi evraklarda da yazı ile olan geçerlidir.
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Nisan.2006
    Mesajlar
    601

    Ynt: Çekin üzerinde oynama yapılmış.?

    iyi de şimdi bana gelen 1000 tl lik başkasının çekini ben müşterime verirken uyanıklık yapıp 4000 tl diye nasıl düzeltirim adamın banka hesabından 1000 tl çıkacak 4000 tl çıkmayacak ki başkasının çekinde nasıl oynama yapılır

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2010
    Mesajlar
    424

    Ynt: Çekin üzerinde oynama yapılmış.?

    Oynamayı sadece çeki yazan kişi yapabilir. aradaki kişiler yapamaz ve yaparlar ise dolandırıcılıktan içiye yolculuk yaparlar.

  7. #7
    AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2010
    Mesajlar
    3.920

    Ynt: Çekin üzerinde oynama yapılmış.?

    Aaaa bak bu olmaz işte. Elden dolaşmadan önce neyse odur.
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

  8. #8
    Üyelik tarihi
    Ekim.2009
    Mesajlar
    511

    Ynt: Çekin üzerinde oynama yapılmış.?

    bedeli hem yazı ve hem de rakamla gösterilip de iki bedel arasında fark bulunursa yazı ile gösterilen bedele itibar olunur. Ancak, bu kural rakam ile değer bildiren bölümde tahrifat yapılmaması halinde uygulanır.
    ttk 588.maddesini inceleyebilirsiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Kapanışı Yapılmış Bir Firma Üzerinde İşlem Yapılması
    Konu Sahibi b-usra Forum Muhasebe Kayıt Örnekleri ve Muhasebe Dersleri
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 23.Mart.2016, 15:32
  2. İşe Başlamayan İşçinin Yapılmış Sigortası
    Konu Sahibi BAYRAM BİLİCEN Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 8
    Son Mesaj : 31.Ekim.2009, 13:09
  3. SSK İşe Girişte Tarihle Oynama
    Konu Sahibi lebedir Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 01.Eylül.2008, 09:02
  4. Çekin Kur Farkı
    Konu Sahibi bumuba Forum KDV
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 10.Mayıs.2007, 15:39
  5. Enf.Düz.si Yapılmış Malın İadesi
    Konu Sahibi Yusuf BAŞBINAR Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 10
    Son Mesaj : 09.Haziran.2005, 16:29

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36