taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Maaşıma 2 Banka Birden El Koyabiliyor mu ?

Maaşıma 2 Banka Birden El Koyabiliyor mu ?

10 aydır bir iş yerinde calısıyorum işe basladigim günden beri maaşımın 4/1 ine bankanın birisi borcumdan dolayı el koyuyor fakat bugun kalan maasımın 4/1 ine bir baska banka daha el koymus bu yasal mı? ve benim ne yapmam gerekiyor bilgisi olanlar acil yardım edebilir mi?
    Konu ferhat tarafından (05.Mayıs.2013 Saat 18:42 ) değiştirilmiştir.

kimse mi hiç bir sey bilmiyor

Merhaba

Alıntı meltem64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimse mi hiç bir sey bilmiyor
    Merhaba Meltem Hanım,

Maaş haczi uygulaması aynı anda 2 icra dosyasına yapılamamaktadır. İcra dairelerinden gelen maaş haciz yazıları geldikleri tarihlere göre sıraya konulmaktadır. 1. sıradaki icra borcunun sona ermesinden sonra 2. sıradaki icra dosyasındaki borç için maaş haczi uygulanmaktadır. Aynı anda 2 icra kesintisi uygulaması yasal değildir.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Borcun konusu, bankalara olan borçlar mı?
    Maaşınızın yatırıldığı bankaya kredi -kart vs borcunuz var mı? her 2 Kesinti de icra kararıyla mı oluyor?

Maaşınızın sadece 1/4 ü ne haciz konulabilir. 2.haczi uygulayan icra dairesine itirazda bulunmanız gerekiyor. Dilekçenizde 1.icranın tebliğ evrakı ile birlikte.
    Eğer ki banka kredi kartı borcunuzu hesabınızdan otomatik olarak düşüyorsa otomatik ödeme talimatınızı iptal edin. Eğer otomatik ödeme talimatı vermediyseniz de banka vermiş gibi işlem yapabilir.
    Bankalar ile icralık olduysanız Allah size sabır versin
    Bilgi paylaştıkça artar, sakladıkça değerlenir. Saklaman gerekeni de Paylaşman gerekeni de iyi bil.

Alıntı keremcem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borcun konusu, bankalara olan borçlar mı?
    Maaşınızın yatırıldığı bankaya kredi -kart vs borcunuz var mı? her 2 Kesinti de icra kararıyla mı oluyor?
    maaşım finansbank asina yatıyor borclarım ise garanti bankasina ve finansbanka ilk icra garanti bankasına ödeniyordu 10 aydır kesiliyordu ama simdi birden finansbankasida basladi kesmeye kredi karti ödeme tasfiyesi diye kesiyorlar

Alıntı Murat ÖNDER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maaşınızın sadece 1/4 ü ne haciz konulabilir. 2.haczi uygulayan icra dairesine itirazda bulunmanız gerekiyor. Dilekçenizde 1.icranın tebliğ evrakı ile birlikte.
    Eğer ki banka kredi kartı borcunuzu hesabınızdan otomatik olarak düşüyorsa otomatik ödeme talimatınızı iptal edin. Eğer otomatik ödeme talimatı vermediyseniz de banka vermiş gibi işlem yapabilir.
    Bankalar ile icralık olduysanız Allah size sabır versin
    öncelikle çok tesekkür ediyorum ben hic bir yere otamatik ödeme talimati vermedim bankalarla icralıkım gercekten ALLAH tan sabır diliyorum 900 tl lik borcu 4300 tl den kesiyorlar bana herhangi bir teblig gelmedi geldiysede şirkete gelmistir biraz daha acık anlatabilirmisiniz benim yapabileceklerimi simdiden tesekkür ederim

Alıntı r.ozcifci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Meltem Hanım,

Maaş haczi uygulaması aynı anda 2 icra dosyasına yapılamamaktadır. İcra dairelerinden gelen maaş haciz yazıları geldikleri tarihlere göre sıraya konulmaktadır. 1. sıradaki icra borcunun sona ermesinden sonra 2. sıradaki icra dosyasındaki borç için maaş haczi uygulanmaktadır. Aynı anda 2 icra kesintisi uygulaması yasal değildir.
    çok teşekkür ederim

Mantıklı olan hesaplarınzı sorun yaşamadığınız bir bankaya alın.
    Ortada hesap kalmayınca yada o bankada ki hesaplarınıza para yatmayınca rastgele kesinti yapılamaz.
    Bu sefer icra yoluyla maaşınıa haciz gelir ve ilk gelen kesinti hakkı kazanır.

Meltem Hn.
    Öncelikle yazdıklarınızdan birinci hacizin işyeri tarafından kesildiği diğerinin ise bankaya yatan maaşınızdan kesildiği anlaşılmaktadır. Bankaya yatan maaşınızdan İcraya intikal edilmeyen , Otomatik ödeme talimatı vermiş olduğunuz borcunuzdan kesinti yapabilir. Eğer borcunuz icraya intikal ettiyse bankaya ve ilgili icra dairesine yazı yazarak itiraz ediniz. Bir kişinin maaşından haciz yoluyla bir kesinti yapılmasına rağmen kişi rıza gösterirse bir kaç kesinti birden yapılabilmektedir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)