taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Çalıştığım Şirket Maaş Haczi İçin Kesinti Yaptığı Halde İcra Dosyasına Ödeme Yapmadı

Çalıştığım Şirket Maaş Haczi İçin Kesinti Yaptığı Halde İcra Dosyasına Ödeme Yapmadı

Calistigim şirket 900 TL olan borcuma mahsuben maas haczi yaparak maasimdan taksitler halinde bu tutari kesmistir.ve icra dosyama yatirmamistir.ve ben bu şirketten ayrildiktan sonra bu odemenin yapilmadigini öğrendim.şuan calistigim şirkete ayni borç faiz isletilerek 1600tl olarak maaş haczi yazisi gonderildi.şuan calistigim şirket maasimdan kesinti yaparak dosyaya ödemeyi yaptı ve dekontlarida bana verdi.
    odeme yapmayan eski sirketim ibranameyi ( borcu yoktur )onlara verirsem benden kesilen parayi odeyeceklerini soylediler.
    bu durumda ödeme yapmayan şirket hakkında nereye,nasil şikayette bulunabilirim ? Yada bulunabilirmiyim ?ve ödeme yapmadiklari için isletilen faiz tutarini talep edebilirmiyim?
    Yardimci olursa sevinirim teşekkürler.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Evet doğrudan size tebligatı yapan İcra Müdürlüğüne gidip durumu anlatınız ve bir dilekçe ile bu şikayetinizi yazılı olarak yapınız. Sizden kesinti yapıp icraya yatırmayan şirketiniz gecikme faizleri ile birlikte sorumludur.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Cvp icin Tesekkurler

efendim aynı şey benimde başıma geldi.2012 yılında çalıştığım güvenlik şirketi vodafone aş'ye olan borcumu 6 yada 7 ay boyunca her ay 200 tl olarak kesmiştir.fakat daha sonra maaşımdan kesilen bu paradan icra müdürlüğüne hiç bir şekilde para ödenmediğini öğrendim.ve bu şirketten ben maaşımdan kesinti yapıldığına dair makbuzda almadım.şuan da o şirketlede çalışmıyorum.şimdi bu parayı benden kestiklerini makbuz olmadığı halde ispat edebilirmiyim?ve bu borcu onlara ödettirebilirmiyim?.yardımcı olursanız çok sevinicem.şimdiden teşekkür ediyorum.

İş yerine gelen haciz yazısının tebliğ tarihi sizin işten çıkış tarihinizden önceyse zaten icra müdürlüğü o parayı işyerinden öyle ya da böyle tahsil edecektir. Ama Nizam Bey'in tavsiye ettiği yöntemle süreci hızlandırırsınız. Prosedürler fazla zaman alabiliyor.

Alıntı ASLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş yerine gelen haciz yazısının tebliğ tarihi sizin işten çıkış tarihinizden önceyse zaten icra müdürlüğü o parayı işyerinden öyle ya da böyle tahsil edecektir. Ama Nizam Bey'in tavsiye ettiği yöntemle süreci hızlandırırsınız. Prosedürler fazla zaman alabiliyor.
    çok teşekkür ederim.ama ben maaşımdan kesinti yapıldığına dair hiç bir makbuz almadım.icra dairesi bu borcu tekrar benden tahsil etmeye kalkarsa,bu borcun ödenmesi için maaşımdan kesinti yapıldığını ama hiç bir şekilde ödeme yapılmadığını makbuz almadığım halde nasıl ispat edebilirim ve nerelere şikayette bulunabilirim

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı ejderkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim.ama ben maaşımdan kesinti yapıldığına dair hiç bir makbuz almadım.icra dairesi bu borcu tekrar benden tahsil etmeye kalkarsa,bu borcun ödenmesi için maaşımdan kesinti yapıldığını ama hiç bir şekilde ödeme yapılmadığını makbuz almadığım halde nasıl ispat edebilirim ve nerelere şikayette bulunabilirim
    Bunu ıspatlayabilmenin bir yolu olsaydı inanın bu dünyanın zaten çıkmış olan çivisi daha bir fazla çıkardı.

Maasiniz bankadan yatiyorsa, ve ise girerken is sozlesmesi imzaladiysaniz banka dekontu ve ya extre yeterli olabilir. Calisma bakanligina ve ya icra dairesine bu sekilde ulasirsaniz size yardimci olurlar.

halen çalışmakta oldugum şirket 5 aydır icraaya ödeme yapmadı taahut te imzaladım yapılandırmam da bozuldu şirket 5 ay sonra ödeme yaptı fakat iş işten geçti benim izlemem gereken yol nedir işverentazmınat davası açabilirmiyim veya bu borcu işverenden tahsil edebilirmiyim teşekkürler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)