taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Satışı Yapılan Kamyonlarda K1 Yetki Belgesi

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Kasım.2007
    Mesajlar
    89

    Satışı Yapılan Kamyonlarda K1 Yetki Belgesi

    herkese slm,

    k belgesi alan bir vatandaş aracını sattığı takdirde almış olduğu k yetki belgesinin durumu ne oluyor
    bu bence kazanılmış bir haktır tekrar dan araç alımı yaptığı zaman bu hakkını kullanabilmeli
    yönetmeliği tam olarak okumama rağmen bununla ilgili bir yanıt bulamadım
    31. maddede mükellefiyeti sona eren gerçek kişilerin 1 ay içerisinde k belgesini teslim etmesi gerketiğini
    ticaret ve sanayi odası başkanlığına sorduğumda ise 2 ay içerisinde yeni bir araç almaz ise bu hakkını
    yitirdiğini öğrendim.

    benim mükellefim sebze meyve ticareti yapmakta aktifinde kayıtlı olup kendi işinde kullandığı aracı sattı aradan yaklaşık 7 ay gibi
    bir süre geçti şimdi tekrardan bir kamyon alımı yapmak istiyor ama elinde bulunan k yetki belgesini kullanamadığı takdirde
    almaktan çekiniyor.

    yorumlarınızı yazarsanız çok mutlu olurum


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Ocak.2006
    Mesajlar
    1.029

    Ynt: satışı yapıyan kamyonlarda k1 yetki belgesi

    aynı durum bende de var cevabını bende çok merak ediyorum..
    Hasretim nazlıdır...

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Kasım.2007
    Mesajlar
    89

    Ynt: satışı yapıyan kamyonlarda k1 yetki belgesi

    sayın metyo;

    bu konuda tam olarak nerden bilgi sahibi olabiliriz. hiç araştırma yaptınızmı?
    veya arkadaşlardan bu durumu yaşayanlar var ise yorumlarınızı yazarsanız
    sevinirim.

    saygılarımla,

  4. #4
    nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

    Ynt: satışı yapıyan kamyonlarda k1 yetki belgesi


  5. #5
    Üyelik tarihi
    Kasım.2007
    Mesajlar
    89

    Ynt: satışı yapıyan kamyonlarda k1 yetki belgesi

    sayın nane;

    göndermiş olduğunuz linkte nereye bakmam gerekiyor
    sorumun cevabı yazıyormu?

    teşekkür ediyorum

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Kasım.2007
    Mesajlar
    10

    Ynt: satışı yapıyan kamyonlarda k1 yetki belgesi

    sorunuzun cevabı,

    Yetki belgesi şahıs veya şirket adına verilir. Yetki belgesi alabilmenin şartı en az bir araçtır. Yetki belgesindeki araç satıldığında 30 gün içerisinde ilgili yere (Ulaştırma Bakanlığı ve Yetki verilmişse TOBB'ne bağlı ilinizdeki Oda) bildirmeniz gerekmektedir ve 60 gün içerisinde araç alınmazsa yetki belgesi iptal oluyor. Ama bu durum 31.07.2009 tarihine kadar uygulanmamaktadır. Bakınız Karayolu taşıma kanunu geçici 11 madde)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Acil A1 yetki belgesi ile yolcu taşımacılığında kullanılan otomobilin satışı
    Konu Sahibi cklaslan Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 06.Mart.2012, 23:53
  2. Satışı Yapılan Kamyonlarda K1 Yetki Belgesi
    Konu Sahibi YÜKSEL Forum Konu Dışı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 24.Mayıs.2009, 00:30
  3. Yetki Belgesi
    Konu Sahibi serife Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 18.Mayıs.2007, 12:54
  4. K2 Yetki Belgesi
    Konu Sahibi AHMET Forum Konu Dışı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 09.Şubat.2006, 11:00
  5. K2 Yetki Belgesi
    Konu Sahibi murat20 Forum Konu Dışı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 01.Şubat.2006, 20:58

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36