taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Koda Alınma Hakkında

Koda Alınma Hakkında

sayın üstadlar

vergi dairelerinde koda alınan daha doğrusu fişlenen firmalar hakkında bir kaç kelime yazıp fikirlerinizi
    almak istiyorum.
    şu anda maliye bir kod terörü estirmektedir.tevkifatlı mal satıyoruz,kdv indirim listesi veriyoruz birde tevkifatlı
    faturaların fotokopilerini veriyoruz.vergi dairesi bize kodda olan şirketlerin listesini veriyor bunları tenzil et diyor.
    üstatlar benim bir yetkim varmı mal ve hizmet aldığım her şirketin kodda olup olmadığını araştırmaya üstelik mal satmışım havalem gelmiş karşı firma aradaki fark için 20,30 tl lik fiyat farkı faturası kesmiş yok firma kodda diye
    bunu tenzil et diyorlar.dün Sayın Şükrü Kızılot Hocamda buna değinmiş bu arada ben bağımlı çalışan bir meslek mensubuyum işverenlerim mal alıp satmaktan korkar hale geldik diyorlar.biz müşterilerimizin vergisel yükümlülüklerini yerine getirip getirmediklerini araştırmak zorundamıyız acaba?
    zaten maliye bakanlığının memurları gibi çalışıyoruz bütün gün hemde maliyeden ücret almadan kdv1 kdv2 muhtasar damga vergisi ba bs geçici vergi zırt pırt defterleri getirin yok niye parayı nakit tahsil ettiniz
    arkadan cezalar evet ortada 8000 tl lik taban var müşteriye faturayı kesiyorum adam bir kısmını getirip nakit benim masama koyuyor müşteriyle kavga ediyorum git bankaya yatır diye,
    hepinizden özür diliyorum çok uzattım fakat içim yandı bu uygulamalardan
    hepinize hayırlı işler diliyorum,yorumlarını bekliyorum,
    saygılarımla,

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: koda alınma hakkında

Alıntı CAN AZİZOĞLU Nickli Üyeden Alıntı
    sayın üstadlar

vergi dairelerinde koda alınan daha doğrusu fişlenen firmalar hakkında bir kaç kelime yazıp fikirlerinizi
    almak istiyorum.
    şu anda maliye bir kod terörü estirmektedir.tevkifatlı mal satıyoruz,kdv indirim listesi veriyoruz birde tevkifatlı
    faturaların fotokopilerini veriyoruz.vergi dairesi bize kodda olan şirketlerin listesini veriyor bunları tenzil et diyor.
    üstatlar benim bir yetkim varmı mal ve hizmet aldığım her şirketin kodda olup olmadığını araştırmaya üstelik mal satmışım havalem gelmiş karşı firma aradaki fark için 20,30 tl lik fiyat farkı faturası kesmiş yok firma kodda diye
    bunu tenzil et diyorlar.dün Sayın Şükrü Kızılot Hocamda buna değinmiş bu arada ben bağımlı çalışan bir meslek mensubuyum işverenlerim mal alıp satmaktan korkar hale geldik diyorlar.biz müşterilerimizin vergisel yükümlülüklerini yerine getirip getirmediklerini araştırmak zorundamıyız acaba?
    zaten maliye bakanlığının memurları gibi çalışıyoruz bütün gün hemde maliyeden ücret almadan kdv1 kdv2 muhtasar damga vergisi ba bs geçici vergi zırt pırt defterleri getirin yok niye parayı nakit tahsil ettiniz
    arkadan cezalar evet ortada 8000 tl lik taban var müşteriye faturayı kesiyorum adam bir kısmını getirip nakit benim masama koyuyor müşteriyle kavga ediyorum git bankaya yatır diye,
    hepinizden özür diliyorum çok uzattım fakat içim yandı bu uygulamalardan
    hepinize hayırlı işler diliyorum,yorumlarını bekliyorum,
    saygılarımla,

Haklı. Muhatap Mali idare
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Ynt: Koda Alınma Hakkında

ben de mali müşavirim, yıl sonunda mesleği bırakıyorum, size de tavsiye ederim

ödemeler banka veya nama yazılı çek
    tüm kayıtlar zamanında ve evraklar düzgün olursa sorunda yoktur isterse kodda olsun en kötü mahkemede haklı çıkarsın
    yapacak birşey yok
    maliye de haklı sahte ve muhteviyatı yanıltıcı belge almış başını gidiyor
    neredeyse tüm mükellefler vergi ödememek için bu uygulamayı yapıyor
    maliye de mecbur ve kurunun yanında yaşta yanıyor

Alıntı smmm-ankara Nickli Üyeden Alıntı
    Üstat emeklilik geldi herhalde mesleği bizde bırakmak istiyoruz ama ne yapacağız bir denemem oldu başka bir iş yaptık oratak battı

dahası "adresinde bulunamayan ile sarih adresi tespit edilemeyenler" şeklinde koda alınan firmanın hesabını benden soruyor bu ne saçmalık ya firma adres değiştirdiyse bunu vergi dairesine bildirmediyse ben niye madur oluyorum ki ben yoklama memurumuyum...
    Ne dem bakî, ne gam bakî, ya Hû

T U R K O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    T U R K O Guest

Siz müneccimsiniz her şeyi bilmek zorundasınız. ;D

Olaylar böyle gelişince insanın aklına türlü türlü senaryolar geliyor. : :

Alıntı smmm-ankara Nickli Üyeden Alıntı
    Acaba diyorum bizi meslekten soğutup ortamıı yurtdışı büyük firmalaramı teslim etmek istiyorlar. ???
    Bunun örneklerini değişik iş kollarında hep beraber gördük ve görüyoruz.

Sayın Ş.Kızılot un yazısından bir fıkra ;
    Adamın biri değişik kadınlarla olan oğlunu şöyle uyarmış ;
    "Özel hayatına dikkat et,kadınlardan hastalık kaparsan ,senden karına,karından bana,benden anana,anandan da tüm Patagonya ya geçer"
    Metin TACER

madem böyle bişey yapıyorsunuz internetden sorgulama sistemi kurarsınız herkes ordan hangi firmanın ne halt ettiğine bakar gerekirse çalışmaz bırakın vergi dairesindeki memura şu firma koda alınmışmı diye sormayı falan ünvanlı firma sizin mükellefinizmi sorusuna bile evet veya hayır cevabı alamıyorsunuz bunun üzerine ben mesleği bırakıyorum diyenlere gıpta ediyorum işi yokuşa sürmenin bu kadarına da pes diyorum...
    Ne dem bakî, ne gam bakî, ya Hû

e-fatura ve e-defter ile bu saçmalıkların hepsi hallolur ve bu duruma tek üzülen laylon sanayii olur vatandaş da kamu da rahat eder ama layloncular üzülecek ağlayacak diye yapmıyorlar herhal ;D ;D ;D

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)