taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: YAZARKASA HK.

YAZARKASA HK.

01.06/2005 İşe başlayan bir işletmenin yazarkasa izin yazısı 02/06/2005 tarihinde alınmıştır. en geç ne kadar süre içerisinde yazarkasayı alıp kullanmaya başlamam lazım. yazarkasa işlemlerinde süreler hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

şimdiden çok teşekkür ederim.

YAZARKASA HK.

Bilindiği gibi, Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında 3100 sayılı Kanunla perakende ticaretle uğraşan veya hizmet ifa eden birinci ve ikinci sınıf tacirlere Vergi Usul Kanununa göre fatura verme mecburiyeti olmayan satışlarının belgelendirilmesi için ödeme kaydedici cihazları kullanma mecburiyeti getirilmiştir.

Anılan Kanunla ilgili 36 Seri No.lu Genel Tebliğin 2/a bölümünde "01.01.1992 tarihinden itibaren yeni işe başlayan (ödeme kaydedici cihaz kullanmayı gerektiren bir işle uğraşan veya hizmet ifasında bulunan) mükelleflerde, işe başlama tarihinden itibaren, "30 gün içerisinde ödeme kaydedici cihazları kullanma mecburiyetinin başlayacağı açıklanmıştır.

Aynı genel tebliğin 2/e ve f bölümlerinde ise Kanun kapsamına girmeyen veya ödeme kaydedici cihaz fişi ile belgelendirilecek bir satışı bulunmayan mükelleflerin, ödeme kaydedici cihaz fişi ile belgelendirilebilecek bir satış yaptıkları takdirde bu satışın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde ödeme kaydedici cihaz kullanacakları belirtilmiştir.

İYİ ÇALIŞMALAR
    İYİ ÇALIŞMALAR..<br />Fatih Başdemir<br />Başarının %5 i yapmayı bilmekten,% 95 i yapabilmekten oluşur.

YAZARKASA HK.

sayın afa,
    bildiğim kadarıyla yazı alındıktan 15 gün içinde yazarkasa kullanılmaya başlanmalıdır.

YAZARKASA HK.

işe başldıktan sonra 30 gün içersinde alınması gerekir.
    Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

EFEBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EFEBEY Guest

YAZARKASA HK.

Mükellefiyetin ilk tesisinde(y.k. kullanma mecburiyeti olması)işe başlamadan itibaren 30 gün.bu süre içerisinde izin yazısı alınarak ökc levhasının tasdik edilmesi gerekir.bu 30 günlük süre içerisinde yk alınırsa;ft.tarihinden itibaren 15 gün içerisinde.

iyi çalışmalar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)