taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Kendime Sordum, Şimdi Sizlere Soruyorum...(Kilitli)

ilerya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilerya Guest

Kendime Sordum, Şimdi Sizlere Soruyorum...(Kilitli)

Forum açıldığından beri izliyorum,

Sorular, Soruların görüntülenme sayısı, verilen cevaplar , yaşanan polemikler,

Bu beni sıkmaya başladı, sizlerde durum nasıl...??? :x

Neden,

Tek sorunu olan sizlermisiniz.....??? :x

Sorunu olupta, tam olarak anlamadan, araştırma ve mütalaa etmekten aciz kalarak, binbir heyecanla forum’a yazarak cevap aramak’ta neyin nesi....??? :x

Bu meslek çeyiz ister, biriktirmek ister, tecrübe ister diyerek bizleri yönlendiren ağabeylerimizden sizin çevrenizde yokmu...???

Varda ulaşamamak gibi beşeri ve sosyal iletişim kopukluğuna mı sahibiz....???? ops:

Ağzımızda bir “ üstad “ kelimesi,,,,

Kurtar bizi “ üstad “ diye veryansın ediyoruz.....

Bizleri bilinçli olarak yönlendirecek, paylaşacak insanları bu tarz çocuksu tavır ve sorularlamı sitemize özendireceğiz...........????

Bir bölüm daha açılsa,

Adına “ YENİ YETMELER “ konulsa...

Bu kadar soru yönelten arkadaşların kaç tanesi kendilerini bu bölüme layık görürler .......??? :wink:

Zaman bizler için değerli, sizin için değil mi.....??? :shock:

Neden zamanımı boşa harcatıyorsunuz........???
    :!:

konsilyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konsilyer Guest

Alıntı Sayın İLERYA Nickli Üyeden Alıntı
    Bu meslek çeyiz ister, biriktirmek ister, tecrübe ister diyerek bizleri yönlendiren ağabeylerimizden sizin çevrenizde yokmu...???
    yok

Sorular, Soruların görüntülenme sayısı, verilen cevaplar , yaşanan polemikler,

Bu beni sıkmaya başladı, sizlerde durum nasıl...???
    sıkmadı aksine çok şey öğrendim
    Ağzımızda bir “ üstad “ kelimesi,,,,
    kötü bişey mi ki? ben anlamadım ne demeliyim
    Adına “ YENİ YETMELER “ konulsa...
    Bu kadar soru yönelten arkadaşların kaç tanesi kendilerini bu bölüme layık görürler .......???
    yeni yetmeler değilde çaylaklar denirse ilk üye ben olurum hiç de gocunmam
    Zaman bizler için değerli, sizin için değil mi.....???

Neden zamanımı boşa harcatıyorsunuz........???
    herkes için değerlidir zaman ancak şu ana kadar 3 mesaj yazmışsınız 4. bu mesaj kim sizin zamanınızı boşa harcattı ben onu anlayamadım ben 44 mesaj yazdım gayet de memnunum keşke daha fazla yazabilsem yardımcı olabilsem
    umarım yazım bir polemik yaratmaz
    özür dilerim yeni gördüm başlığın vergi mevzuatı ile nasıl bir ilgisi var?

Sayın arkadaşım
    Kimse bu işi veya herhangi bir işi tek başına başkası yardımı olmadan kaynak kullanmadan öğrenmemiş ve öğrenemezde.(Yeni yetmeler sözünüz bu forumda hiç yakışı kalmamış bir söz, siz bu işi yeni yetme olmadan mı öğrendiniz? )

Bilgi paylaşılması gerekir paylaşılmayan bilgi ne işe yarar dünya malı gibi yok olacaktır paylaşmayı bilmez isek bizi paylaşırlar.
    Dinçer KUM<br />Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Sayın İlerya,

Merhabalar

Konu başlığınızı Forum'un "Diğer" bölümüne taşımanızı önerirdim. Her ne kadar siz buradaki durumu beğenmeseniz de soran ve cevaplayan çok değerli arkadaşlar mevcut.

Yüksek bir ihtimalle "YENİ YETME" dediğiniz drupta yer alırdım. Ve öğrenmenin yaşı yoktur gerçeğinin bilince olarak. Ayrıca meslek mensubu olmadığımı belirtmek istiyorum.

İnsanlar sorunlarına bir şekilde yanıt ararlar. Ve bunun için bir çaba sarfederler.

Zannetmeyin ki biz "YENİ YETMELER" ki beğenmesenizde bize ve yaptığımız işe güvenip üretim, ihracat ve ithalat yapan, bütün alım satım hareketleri dövizli işlemlerle yapılan bir A.Ş. in Mali ve İdari İşler sorumluluğunu verebiliyorlar.

Forum un açıldığından bu yana benim adıma en büyük sıkıntı olan DİİB kapsamındaki işlemlerle ilgili sorularım mevcut. Ve cevap veren değerli arkadaşlardan biri de sizsiniz (Sn Konsilyere de cevap olmuş olsun.Sn İlerya nın 4 mesajından ikisi benim soruma karşılıktır).

Ancak ben bunu foruma taşımadan önce VD, birçok değerli SMMM ve YMM arkadaşım hatta Eski Deft. Yard. Sn. A.A. ile bizzat görüşerek çözüm aradım.

Kaldı ki kimse burada cevap vermek zorunda değil. Sadece insanlar bildiklerini ve uyguladıklarını paylaşmak istiyorlar.

Polemikler yaşanması çok doğaldır. İnsan doğasının gereğidir bu.

Biz burada birçok değerli kişilerden bilgi ve kaynak alabiliyoruz.

Bunların başında ilk aklıma gelenler Sn.R.Sema Sinangil, Sn. Gürel Yavuz, Sn.Hüseyin Şişman, San. Tamer Başkan, Sn. Osman Erol, Sn Konsilyer kendilerine bıkmadan ve yorulmadan cevap verdikleri için sonsuz teşekkür ediyorum.

Şu an kimde okuduğumu hatırlayamadım "Bilgi Paylaşılması Gereken Bir Değerdir" sözüne sonuna kadar katılıyorum.

Biz "YENİ YETMELERE" karşı bu kadar insafsız olmayın.

Saygılarımla
    Saniye KARAKAŞ

merhaba

arkadaşım ben daha önce böyle bir sitenin varlığından bile haberdar değildim. Bir sıkıntım olduğu zaman ne yapacağımı şaşırıyordum. şimdi ise arkadaşların yardımlarıyla bir çok problemi hallediyorum. Birde arkadaşlardan birisi İhracat konusunda bilgi sahibi olamadığı için iş bulamıyormuş diğer bir arkadaşda forum yardımıyla yaparsın biz yardımcı oluruz diyor bunun kadar güzel bir şey var mı size soruyorum???? Ha ben de yeni yetmeyim. Fakat yozgatta büyük bir firmanın muhasebe sorumlusuyum. ve inşallah da görevimi hakkıyla yapıyorum ve yapacağım

arkadaşım, neden kuyuya taş atma gereğini hissettin. burda 40 kişinin bu taşı çıkarması için uğraştırıyorsun. eğer forum'u beğenmiyorsan girmezsin olur biter. polemik diyorsun, neden polemik yaratıyorsun. çok bilgili olabilirsin, ****'da olabilirsin, bunları paylaşmak yada paylaşmamak senin elinde, burdaki insanları aşağılamak hakkını sana kim veriyor. burda sizin kadar zeki (belki daha fazlası) mevcuttur. bende bildiğim kadarıyla sorulara cevap veriyorum, bilmediğim yada başıma gelmemiş olaylarada değerli üstad'ların (lütfen canınız sıkılmasın, özür) cevaplarını okuyorum, öğreniyorum. bizim değerlerimizde "ilim çin'dede olsa gidin" , bana bir harf öğretenin kırk yıl köesi olurum" bunlar var. eğer bunlar size birşey ifade etmiyorsa buraya girmezsiniz olur biter. bir konuda lütfen, bu forumda mevzuat ve ssk gibi konularda başlık açalım, böyle polemikler hem hoş olmuyor hemde insanın keyfini kaçırıyor.

Saygılarımla,

Melek
    yilik insanı yüceltir, küçültmez

a.makineci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a.makineci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Sevgili Arkadaşlar ;

Bence fazla üzmeyin kendinizi. Memnun olmayan, beğenmeyen bu foruma girmez olur biter.

Arkadaş bizlerin de zamanını düşünüyor belki ama sanırım kendisi de şu anda balık tutuyordur.( bkz. profil )

Saygılarımla.
    Abdullah MAKİNECİ
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

[SAYIN İLERYA
    BU SİTEYE GİRMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ MEMNUN DEĞİLSENİZ ŞAYET GİRMESSİNİZ GERİLMESSİNİZ.
    BURADAKİ MESLEKTAŞLARLA SORUNLARIMIZI PAYLAŞIYORUZ BİLMEDİĞİMİZ KONULAR HAKKINDA BİLGİ EDİNİYORUZ.MİLLETİ AŞAĞILAMAKNE OLUYO.MEMNUN DEĞİL İSENİZ ŞAYET GİRYEMİN BAŞINIZDA DİNÇ KALSIN VAKİT EVET DEĞERLİ BU KADAR YAZIYI DÜŞÜNÜP YAZACAĞINA OTURDA İŞİNİ YAP MADEM..
    ayatmı.... yaşamaya değer.

okumak istmeyen girmez foruma olur biter, ayrıca bu forumda gereksiz sorular sorulmuyor mutalaka ki bilinen, fafat yaşamda aynı konu ile ilgili farklı şeyler çıktığı için herkes paylaşıyor, ayrıca demişsiniz ki
    "Bu meslek çeyiz ister, biriktirmek ister, tecrübe ister diyerek bizleri yönlendiren ağabeylerimizden sizin çevrenizde yokmu...??? " evet benim çevremde dolu ablalarım abilerim var vede sosyal ilişkilerim oldukça kuvvetli ama muhasebe konularıyla ilgilenen yani muhasebe mesleğiyle ilgilenen etrafımda ablalarım veya abilerim yok, ayrıca dağın başında son derece yetersiz imkanlarda çalışıyorum ve benim gibi çalışanlar olduğunuda biliyorum forum sizi bukadar rahatsız ediyorsa girmessiniz.

KİMSENİN BALINA TABANCA SIKILMIYOR ZORLA SİTEYE GİRECEKSİNİZ DİYE.HERKES BİLDİĞİNİ YAZIYO KONU HAKKINDA BİLMEYENDE BİLGİLENMEK İÇİN KONUYU VE SORUYU OKUYOR BUNDA KÜÇÜMSENECEK BİR DURUM YOK.AYRICA ÖĞRENMENİNDE YAŞI YOK KİŞİLERİ RENCİDE ETMENİN ALEMİ YOK.
    ayatmı.... yaşamaya değer.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)