taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Limited Şirket Ortağı Ve Müdürü

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Haziran.2012
    Mesajlar
    74

    Limited Şirket Ortağı Ve Müdürü

    değerli meslektaşlarım limited şirket ortağı ve müdürü olan bir kişi başka bir şirket kurup aynı şekilde ortak ve müdür olabilir mi?Saygılar...


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Şubat.2011
    Mesajlar
    85
    Olabilir hiç bir sakınca yok. Yanlız ilk ortak olduğu şirketin esas sözleşmesinde bir şerh varsa ortakların şlirketin reakabet gücünü azaltacak herhangi bir ticari işle uğraşmayacak gibi. Burada diğer ortaklar itiraz edebilirler.

  3. #3
    ksimkesyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ksimkesyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mart.2013
    Mesajlar
    2.453
    Sayın boi_uns,

    Ticaret yasasına göre yasaktır. Eski TTK 334 ve 335 maddeleri Yeni TTK 395 ve 396 maddelerine göre. Ancak ana sözleşmeye izin maddesi koyarak yada ortaklar kurulu kararı alınarak imkan tanınabilir.
    Saygılar,
    Kevork Simkeşyan

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Haziran.2012
    Mesajlar
    74
    Sayın Ksimkeyyan

    Bende yasak diye biliyorum ancak ticaret odası hiçbir sakıncası yok diyor.karar alıcam saygılar...

  5. #5
    ksimkesyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ksimkesyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mart.2013
    Mesajlar
    2.453
    Sayın boi_uns,

    Ortak olmakta sakınca yok. ancak işlem yapabilmesi için ortaklar kurulu kararı gerekir. Yazdığım maddeler bununla ilgili.
    Saygılar,
    Kevork Simkeşyan

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Ortağı ve Müdürü Vefat Eden Limited Şirkete Ne Yapılmalıdır?
    Konu Sahibi SerhanSerhan Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 22.Ağustos.2014, 10:50
  2. Limited Şirketi Yetkili Müdürü Ve Ortağı Vefat Ederse...
    Konu Sahibi sedatyamaci Forum Türk Ticaret Kanunu
    Cevap: 11
    Son Mesaj : 25.Eylül.2013, 20:00
  3. Cevap: 5
    Son Mesaj : 19.Haziran.2013, 16:42
  4. Gözleri Görmeyenin Şirket Ortağı ve Müdürü Olması !
    Konu Sahibi gokhankilicoglu Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 8
    Son Mesaj : 01.Temmuz.2009, 10:49
  5. LTD Ortağı Şirket Müdürü Ücret Alırsa
    Konu Sahibi bbzoro Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 07.Kasım.2007, 10:41

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36