taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Vergi - Ceza İhbarnamesi

Vergi - Ceza İhbarnamesi

Merhaba,
    19 mart günü bir tebliğ gelmiş eve "3080-vzcz" adında
    "371 ihlali vuk 339 mad uygulanmıştır" diye de kalemle not düşülmüş
    Eski ltd şirketine ortaklığım vardı kapatılmış olması lazım belli bir süre geçmesi gerekiyor denilmişti
    2220 TL ceza yazmışlar 2011 yılına ait bir cezaymış

Hiç bilgim yok bu konularda şirket ortaklığımda kağıt üstündeydi zaten
    Bu kağıt Nedir? Niyedir? Ne yapmalı?
    Yardımcı olursanız sevinirim..

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Ortağı olduğunuz şirkete veya şahsi mükellefiyetinizden dolayı vergi ziyaı cezası kesilmiş. Pişmanlık ve ıslah maddesine aykırı bir işlem var ve 5 yıl içinde birden fazla aynı ceza kesildiği için cezanız %50 artırılmış. VD dairesine gidip cezanın ne için kesildiğini sorarak öğrenmelisiniz.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Alıntı merkür2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortağı olduğunuz şirkete veya şahsi mükellefiyetinizden dolayı vergi ziyaı cezası kesilmiş. Pişmanlık ve ıslah maddesine aykırı bir işlem var ve 5 yıl içinde birden fazla aynı ceza kesildiği için cezanız %50 artırılmış. VD dairesine gidip cezanın ne için kesildiğini sorarak öğrenmelisiniz.
    Ortağı olduğum şirketle ilgili pişmanlık yasasından yararlanıp borcumu 6 taksitte ödeyeceğimi bildirmişim fakat ödememişim (şirket kağıt üstünde benim çok anlamıyorum bu işlerden)
    13 bin küsür borç ve bu borcu ödemediğim için 2 bin küsür de ceza kesilmiş. Ceza da biraz indirim yapabiliyorlarmış uzlaşma bölümüne dilekçe yazdırttılar 1 ay sonraya gün verdiler
    13 bin küsür olan ana borcu vadelendiremiyormuşum daha önce vadelendirip ödemediğim için
    Ödemek istiyorum fakat vadeyle ödeyebilirim ancak.. Bu borcu vadelendirmenin bir şekli şemali yok mudur?

Yardımcı olabilecek bu konularda bilgili bir arkadaş yok mu?

demiral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demiral isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı Sckaraoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortağı olduğum şirketle ilgili pişmanlık yasasından yararlanıp borcumu 6 taksitte ödeyeceğimi bildirmişim fakat ödememişim (şirket kağıt üstünde benim çok anlamıyorum bu işlerden)
    13 bin küsür borç ve bu borcu ödemediğim için 2 bin küsür de ceza kesilmiş. Ceza da biraz indirim yapabiliyorlarmış uzlaşma bölümüne dilekçe yazdırttılar 1 ay sonraya gün verdiler
    13 bin küsür olan ana borcu vadelendiremiyormuşum daha önce vadelendirip ödemediğim için
    Ödemek istiyorum fakat vadeyle ödeyebilirim ancak.. Bu borcu vadelendirmenin bir şekli şemali yok mudur?
    Sayın Sckaraoglu,

Vergi Dairesi'ne gidiniz ve size bakan memuru bulunuz kendisine 6183 sayılı kanunun 48.maddesinden yararlanmak istediğinizi belirtiniz.
    Bu durumda memurun yönlendirmesine göre devam edersiniz.

İyi Günler.
    Tarafımca yazılan mesajlar şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)