taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By demiral

Konu: Tapu Harcı Düşük Gösterilmesi Hk.

Tapu Harcı Düşük Gösterilmesi Hk.

Mrb 2007 senesinde arsamı kat karşılığı müteahhit e verdim ve karsiliginda 7 daire aldım geri kalan 10 daireyi noterden yaptigimiz sözleşme dahilinde tarafımdan müteahhitin sattığı kişilere müteahhit ismi olmadan verdim, resmiyette benden alıcılara geçti ama sözleşmede bana düşen daireler belli sorum şu; tapuda müteahhite düşen daireler benim adımdan satış oldu lakin her islemi müteahhit yapti oda bilgisizlik sebebi konut kredisi kullanan alıcılara emlak rayiç bedelinden satış yapmış daha sonra eksik tapu harcı beyanindan cezalar geldi ve müteahhit bunları ödemeye yanaşmıyor bu konuda kanuni olarak yapabileceğim bir şey varmı, sonuçta kat karşılığı sozlesmesinde o dairelerin müteahhite düştüğü yaziyor bu konuda yardımlarınızı bekliyorum....

Syn. Görkem,

Siz bence bunu bir hukuk forumunda avukatlara sorun. Daha sağlıklı olur.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sözleşmeye bağlı olarak, müteahhite dava açarak rücu edebilirsiniz diye düşünüyorum.

demiral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demiral isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı gorkem112 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb 2007 senesinde arsamı kat karşılığı müteahhit e verdim ve karsiliginda 7 daire aldım geri kalan 10 daireyi noterden yaptigimiz sözleşme dahilinde tarafımdan müteahhitin sattığı kişilere müteahhit ismi olmadan verdim, resmiyette benden alıcılara geçti ama sözleşmede bana düşen daireler belli sorum şu; tapuda müteahhite düşen daireler benim adımdan satış oldu lakin her islemi müteahhit yapti oda bilgisizlik sebebi konut kredisi kullanan alıcılara emlak rayiç bedelinden satış yapmış daha sonra eksik tapu harcı beyanindan cezalar geldi ve müteahhit bunları ödemeye yanaşmıyor bu konuda kanuni olarak yapabileceğim bir şey varmı, sonuçta kat karşılığı sozlesmesinde o dairelerin müteahhite düştüğü yaziyor bu konuda yardımlarınızı bekliyorum....
    Bu sorunuzun cevabını hukuk çerçevesinde konunuza ait uzman bir avukat ile görüşmeniz gerekir. Sorunuzda mali idareyi vergi usulunu ilgilendiren konu var konutların satışında uygulanan tutarların rayiç bedel üzerinden gösterilmesi ki zaten cezalar size tebliğ edilmiş bu konuya fazla bir şey yazmaya gerek yok.

En kısa sürede bir konuya vakıf avukat ile görüşmeniz gerekir.
    arif4646 bunu beğendi.
    Tarafımca yazılan mesajlar şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)