taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree1Beğeni

Konu: Yıllık İşletme Cetveli Doldurulması Hakkında

Yıllık İşletme Cetveli Doldurulması Hakkında

Bir firmamıza geçen yıl 2014 de kapasite raporu aldık ve şimdi 30 nisan a kadar yıllık işletme cetveli doldurulması gerekiyormuş
    - Yıllık işletme cetveli nasıl doldurulur? İnternetten mi yapılmalıdır ve şifre nasıl alabiliriz
    - İşletme cetveli doldururken nelere dikkat etmeliyiz? İlk kez dolduracağım
    - İşletme cetvelinin doldurulmasını 30 nisana kadar yapamazsam cezası nedir ve 30 nisana kadar doldurduğum halde hatalı doldurmanın cezası varmıdır?
    Saygılar

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    SANAYİ SİCİL BELGESİ OLANLAR İÇİN “YILLIK İŞLETME CETVELLERİNİN ” SON VERİLME TARİHİ : 30/04/2015

Değerli üyemiz, 21/04/2015

Sanayi Sicil Sistemine dahil olarak Sanayi Sicil Belgesi sahibi olan işletmeler, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 5. maddesi gereği bir önceki yıla ait bilgileri içeren Yıllık İşletme Cetvelleri’ni her yılın ilk dört ayı içerisinde; 1 OCAK - 30 NİSAN 2015 tarihleri arasında bildirim mecburiyetleri bulunmaktadır.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının ; https://sanayisicil.sanayi.gov.tr Internet adresinden veya https://www.sanayi.gov.tr/ Internet adresinde “E-Hizmetler” menüsü içinde “Sanayi Sicil Bilgi Sistemi” başlıklı bölümden elektronik ortamdan verilmesi gerekmektedir. Sanayi Siciline kayıtlı bulunan işletmelerin bahsedilen yükümlülüğü yasal süresi içinde yerine getirmemeleri halinde İdari Para Cezası UYGULANACAKTIR.

İşletmelerin cezai durum ile karşılaşmamaları için 2015 yılı Nisan ayı sonuna kadar 2014 Yılı “Yıllık İşletme Cetveli” bildirimini vermeleri gerekir.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Saygılarımla,

Dr. Yahya Arıkan

Başkan
    Nereden nasıl dolduracağınızı, nasıl kayıt yapılacağını vs. linki takip ediniz.

cetvel bilgileri her sene aynı zaten tavsiyem kendince bir format hazırla, tek excelde yeni yılları ekleyerek devam et. bu sayede çile olmaktan çıkıyor.

Arkadaşlar ben de kapasite kullanım oranını yazmadan göndermişim. Herşeyini doldurdum, üretim bilgisi bölümünde zaten kapasite kullanım oranını otomatik çıkartıyor onda sorun yok fakat üst kısımdaki bölümü boş bırakmışım, sonradan farkettim. Bir ceza gelir mi bundan dolayı, ne yapabilirim, tavsiyeleriniz nedir?Teşekkür ederim.

30/04/2015 tarihine kadar girip güncelleme imkanı var sanırım.

Teşekkür ederim.

Yıllık işletme cetvelini doldurmuştum şimdi giriyorum tekrar baştan başlıyor
    İşletme cetvelini doldurduğumu sistemden nasıl anlayabilirim

En sonunda il müdürlüğüne gönderilmiştir şeklinde bir yazı yazıyor olması gerekiyor. Sadece yazdır seçeneği vardır, göndermemiş olsaydın, orada il müdürlüğüne gönder linki olmalıydı.

Ok üstat yazdır işleminde onay tarihi vs görünüyor
    Teşekkürler

Arkadaşlar merhaba,
    Konu biraz eski ama içerik aynı olduğundan yeni konu açmak istemedim.

Maden Ocağı işletmesi (Blok mermer üretimi) yapan bir şirketimiz var. Şirket; Blok Mermer cevheri üretiminde Mazot ve elmas tel olmak üzere 2 ana üretim malzemesi kullanıyor. Mazot ve elmas tel doğrudan üretilen mamulün bünyesine girmese de üretim sürecinin olmazsa olmazı.

Soruma gelirsek; Yıllık işletme cetvelini doldurdum, tek bir konuda emin olamıyorum, bu konuda deneyimlerinize/tecrübelerinize ihtiyacım var.
    Üretim ile alakalı bilgiler bölümünde; ''Yerli Muhteva Oranı'' hesaplamasında ithal girdi olarak mazotu dahil etmeli miyiz? Konu hakkındaki görüşlerinizi paylaşmanızı rica ederim.

25/04/2019 Tarihli Düzetlme / Edit: Üretilen Mamülün bünyesine doğrudan girmeyen ithal girdinin , hesaplamaya dahil edilmeyeceği ile ilgili, Mermer Üretimi yapan şirket mükellefi olan meslektaşlara danışarak teyit aldım. Mazot/akaryakıt dahil etmiyoruz. İlginize teiekkürler.
    Konu anilozdogan tarafından (25.Nisan.2019 Saat 11:45 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)