taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Ard Arda Düzeltme Beyannamesi Verme

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Nisan.2013
    Mesajlar
    483

    Ard Arda Düzeltme Beyannamesi Verme

    herkese merhaba,

    Kanuni süresinde birden çok düzeltme beyannamesi versek sıkıntı çıkar mı.31' i gündüzünde bir kere normal beyanname verdim, akşamında düzeltme verdim şimdi ise ayın 1'inde tekrar düzeltme versem problem çıkar mı ceza gibi?

    "Gevşemeyin,üzülmeyin,eğer hakikaten inanıyorsanız,muhakkak üstün olan sizsinizdir." Âl-i İmrân/139

  2. #2
    Üyelik tarihi
    Nisan.2013
    Mesajlar
    483
    cevap yok mu arkadaşlar
    "Gevşemeyin,üzülmeyin,eğer hakikaten inanıyorsanız,muhakkak üstün olan sizsinizdir." Âl-i İmrân/139

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Eylül.2012
    Mesajlar
    246
    Matrah artırıcı düzeltme ise sorun olacağını sanmıyorum. Ama tabi bu düzeltmeler her ay sürekli çok sayıda olursa dikkat çeker.

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Mart.2014
    Mesajlar
    1.040
    Ayrıca, Sn. smmm-ankara nın cevabına ilaveten izahatlerinizi anlaşılır ve net oluşturmalısınız. Zira vergi beyannamelerimizin birçoğu birbiri ile bağlantılı olduğundan bazen birden fazla da düzeltme verebiliyoruz.
    Örnek : Kdv beyanınızı düzelltiğinizde B formu ve geçici beyannamede düzeltilebiliyoruz.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Aralık.2013
    Mesajlar
    28
    merhaba,

    düzeltmelerle ilgili güncel mesaj bulamadım. Kanuni süresinde verilen beyanlarda DV tahakkuk ediyor muydu ?

    Sirküler No :2016/185 : Yapılan düzenlemelerden biri de 488 sayılı Damga Vergisi Kanununa ekli I sayılı tablonun
    Makbuzlar ve diğer kağıtlar" başlıklı bölümünde değişiklik yapılarak, vergi
    beyannamelerine ilişkin kanuni süresinde düzeltme amacıyla verilen vergi beyannamelerinin
    damga vergisinin konusu dışına çıkarılmasıdır.

    bilgisine sahibim konuyla ilgili farklı bir durum var mı

  6. #6
    Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Nisan.2007
    Mesajlar
    7.721
    Alıntı aydanada Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,

    düzeltmelerle ilgili güncel mesaj bulamadım. Kanuni süresinde verilen beyanlarda DV tahakkuk ediyor muydu ?

    Sirküler No :2016/185 : Yapılan düzenlemelerden biri de 488 sayılı Damga Vergisi Kanununa ekli I sayılı tablonun
    Makbuzlar ve diğer kağıtlar" başlıklı bölümünde değişiklik yapılarak, vergi
    beyannamelerine ilişkin kanuni süresinde düzeltme amacıyla verilen vergi beyannamelerinin
    damga vergisinin konusu dışına çıkarılmasıdır.

    bilgisine sahibim konuyla ilgili farklı bir durum var mı
    Merhaba
    Şu an için herhangi bir değişiklik yok.6728 sayılı kanun 28.madde sonunda bu konuda düzenleme yapılmış ve halen geçerlidir.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Düzeltme Beyannamesi Verme Hatası
    Konu Sahibi aygunh34 Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 9
    Son Mesaj : 06.Şubat.2016, 11:30
  2. Cevap: 54
    Son Mesaj : 28.Şubat.2014, 17:27
  3. Cevap: 0
    Son Mesaj : 31.Aralık.2010, 15:16
  4. Düzeltme Beyannamesi verme şartları
    Konu Sahibi 07 Osman Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 13.Temmuz.2009, 11:33
  5. 12. Ay Kdv Beyannamesi Verme Süresi..?
    Konu Sahibi acziyet Forum KDV
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 19.Ocak.2007, 16:52

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36