kamu işçi maaş

Like Tree13Beğeni

Konu: Elektronik Tebligat 01.01.2016 Tarihinde Başlıyor!

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Dün vergi dairesine giderek kendi adıma müracaatta bulundum.En alttaki "şifremi kullanmak istiyorum" kutucuğunu işaretledim.Konuşulanları ve aldığım bilgileri şöyle özetleyebilirim.
    1- Gerçek kişiler,şifreleri varsa,sisteme girerek,sistem üzerinden müracaatlarını yapabilecekler.
    2- Herhangi bir KEP vs. olmadan sürekli kullandığım mail adresimle müracaat ettim.
    3- Tüzel kişiler,şifreleri olsa dahi bizzat daireye elden müracaat edecekler. (nedenini sorduğumda kesin bilgi alamadım,bu konu tartışılır)
    4- Bana erken müracaat ettiğimi,yaklaşık 15 gün sonra bu işlemlere başlayacaklarını söylediler.Ama müracaatımı aldılar.
    5- Vekaleten müracatlarda özellikle vekaletlerde "elektronik tebligat" ibarelerinin olması gerektiğini söylediler.Malum,şu anki vekaletlerde bu ibareler yok,ya yenilenecek,ya da mükellef bizzat gidecek.

Görüştüğüm Vergi Dairesi Kadıköy..

Şimdilik bu kadar
    Day-Dream ve ZİNDAN bunu beğendi.

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Üstad çok kıymetli bilgi Teşekkürler

Mükellefe aldıramadık sene sonuna kadar vekalette vermedi ? Ne olur o zaman acaba ? Ceza hemen keserler mi ?
    www.systemscpa.com/ Accounting Turkey-İstanbul

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Tebliğde tüzel kişi (KV mük.) için tek yol bizzat imza yetkilisince başvurulacağı yazılı. (sayısını az gördüklerinden olsa gerek.) GV mük için 2 yol var; 1. İnt üzerinden başvuru sonrası şifre gerekmeden işlemi yapmak 2. İlgili formu bizzat mük. tarafından teslim edilerek şifre almak. (vekaletlerde "elektronik tebligat" ibarelerinin olması gerektiğini de tebliğde yazılı.)
    -/-
    Tebliğde açık açık yazılı. süresine kadar ya alınacak yada ceza kesilerek sistem açılacak.
    Tahsin Kurt bunu beğendi.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı Day-Dream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad çok kıymetli bilgi Teşekkürler

Mükellefe aldıramadık sene sonuna kadar vekalette vermedi ? Ne olur o zaman acaba ? Ceza hemen keserler mi ?
    Riica ederim.Uygulamada daha detaylı ilave bilgiler olursa tabiki paylaşmaya devam edeceğiz.
    Ceza konusunda da merkür2'nin dediği gibi,cezai hükümler tebliğde gayet açık.01.01.2016 tarihine kadar müracaat etmeyenler,belirtilen cezalarla karşılaşacaklardır. Ceza tablosunu mükellefin önüne koyduğumuzda eminim gitmek için can atacaklardır
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Sayın Tahsin Kurt öncelikle paylaşımınız için teşekkürler. Gerçek kişi vergi mükellefleri anladığım kadarı ile GİB portalından onların adına meslek mensubu olarak kendi şifreleri ile birlikte başvuru yapabiliyoruz. Bu başvuru GİB portalında henüz aktif değil herhalde doğrumudur. Ya da aktif ise ben bulamadım.

A.Ş. olarak VUK Elektronik Tebligat kapsamında verilecek vekaletname örneği mevcut mudur ? yardımlarınızı bekliyorum..

Alıntı oguzozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A.Ş. olarak VUK Elektronik Tebligat kapsamında verilecek vekaletname örneği mevcut mudur ? yardımlarınızı bekliyorum..
    Noterden alacağınız genel vekaletnamede Vergi Dairelerinde Elektronik Tebligat şifresi almaya yetkili ibaresi geçmesi yeterli olacaktır.

Şu ana kadar 2 vergi dairesi eski vekalet ile yaptı sadece bir tanesi yapmadı. Isterseniz eskisi ile bir deneyin masraf olmasın
    www.systemscpa.com/ Accounting Turkey-İstanbul

Geçen gittiğim bir vergi dairesi bırakın eski vekaletnameyi yeni aldığım vekaletin aslı diye yanıma yanlışlıkla renkli fotokopisini aldığım halde işlemimi yapmadı. Bende yakınına ait bir işlem olsa her türlü halledersiniz dedim. Ortalık karıştı. Dairede bana yaklaşık 40 km uzaklıkta. Sırf sicil memuru aslını görüp tatmin olacak diye vatandaşa işkence yapılıyor.
    Day-Dream bunu beğendi.

Alıntı URUM79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen gittiğim bir vergi dairesi bırakın eski vekaletnameyi yeni aldığım vekaletin aslı diye yanıma yanlışlıkla renkli fotokopisini aldığım halde işlemimi yapmadı. Bende yakınına ait bir işlem olsa her türlü halledersiniz dedim. Ortalık karıştı. Dairede bana yaklaşık 40 km uzaklıkta. Sırf sicil memuru aslını görüp tatmin olacak diye vatandaşa işkence yapılıyor.
    İyi demişsiniz lakin onlarında bazı noktalarda eli kolu bağlı. Genelde ülkemizde bu olayı her türlü platformda yaşıyoruz. Çok takılmayın yoksa sinir sahibi oluyor insan.
    İçimde şefini kaybeden orkestranın hüznü var.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)