taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: İnternetten Lisans Satışı

İnternetten Lisans Satışı

Arkadaşlar Merhaba,

İnternet üzerinden Windows ve Office programlarının orijinal lisans anahtarı satışlarını yapıyorum. Ancak ben bu lisans anahtarlarını aldığım yerden fatura almıyorum. Şimdi sorum şu, biliyorsunuz ki şirketlerde kullanılan programların orijinal olması ve olası bir denetlemede faturalarının gösterilmesi gerekiyor. Bu yüzden bende şirketlere bu lisans anahtarlarından satamıyorum.

1. Bu Lisansları Şirketlere sorunsuz bir şekilde satmanın yolu varmı denetlemeden geçmeleri açısından.
    2. İnternetten satış gibi bir vergi dairesine tabi olsam ve diğer internetten satış yapanlar gibi fatura kessem bir sorun olurmu.
    2. Eğer bir şekilde fatura kesip verdim diyelim denetleme kurulu bendende aldığım lisansların faturasını istermi.

Teşekkürler iyi forumlar.

demiral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demiral isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı crackzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

İnternet üzerinden Windows ve Office programlarının orijinal lisans anahtarı satışlarını yapıyorum. Ancak ben bu lisans anahtarlarını aldığım yerden fatura almıyorum. Şimdi sorum şu, biliyorsunuz ki şirketlerde kullanılan programların orijinal olması ve olası bir denetlemede faturalarının gösterilmesi gerekiyor. Bu yüzden bende şirketlere bu lisans anahtarlarından satamıyorum.

1. Bu Lisansları Şirketlere sorunsuz bir şekilde satmanın yolu varmı denetlemeden geçmeleri açısından.
    2. İnternetten satış gibi bir vergi dairesine tabi olsam ve diğer internetten satış yapanlar gibi fatura kessem bir sorun olurmu.
    2. Eğer bir şekilde fatura kesip verdim diyelim denetleme kurulu bendende aldığım lisansların faturasını istermi.

Teşekkürler iyi forumlar.
    Sorunuzun cevabı,

Her şeyin kanun/nizam,usul ve şartlarına uygun bir şekilde gerçekleşmesi,ilerleyen dönemlerde tarafınızın maddi ve manevi yönden zarar görmesini durdurmak adına sorunuzun tüm içsel ve dışsal cevapları,uygulama metodları ve yasal (vergi+kanun) yol haritanızın çizilmesi için.

Dışarıdan profesyonel beyinlerden (Mali Müşavir) mesleki bilgi almanız tarafınız için tasaruf olacaktır.
    Tarafımca yazılan mesajlar şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)