Konu: Maaş Hesabı

Maaş Hesabı

Merhaba ben calistigim is yerinde asgari ucretli olarak gozukuyorum yani maas oyle yatiyor fakat 1750tl maas alıyorum bu paranin 1404 tlsi bankaya geri kalani ise bize prim parasi adinda elden veriliyor ayrica firinci oldugum icin surekli gece ve gunde 8 saat çalışıyorum hafta sonu pazar gunleride 8 saat calisiyorum bu hafta sonu hesabim asgari ucrete gore kac lira olmalı ornegin ocakta 5 pazar vardi ve ben 4 pazari calistigim halde bana prim olarak. 160 tl ödediler bana az geldi hesaplamama yardimci olur musunuz teşekkürler

Bende fırıncılıkta çalıştım hemen işten çıktım zor iş .sabah 5 te gittim patron geç geldiğimi söyledi akşamda saat 8 leri bulan yoğun bir çalışma ,eve giderken ayaklarımın üstüne zor basıyordum .hemen ayrıldım .öncelikle fırında çalşıyorsanız patronla konuşun maaşınızı kararlaştırın ,bu meslek muhasebeyle yürümez biraz konuşarakta kararlaştırarakta sorunlar çözülür gibi

sorunuz için cevap

öncelikle bekarsınız 1 404 net elinie geçen maaş olacak
    Haftada 45 saati aşan çalışmalar fazla mesai kapsamındadır .fazla mesai hesabı haftalık yapılır
    cumartesi günü yarım gün sonra ve pazar günü fazla mesai kapsamına girer yani pazar günü iki günlük maaş alacaksınız
    cumarteside 5 saat çıkaracaksnız geri kalan çalımanız fazla mesai olacak oda saat başı hesaplanacak aldığınız ücretin yüzde 50 artırılmasıyla bulunur
    Konu AKDENİZ36 tarafından (17.Şubat.2017 Saat 12:26 ) değiştirilmiştir.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı AKDENİZ36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    cumartesi günü yarım gün sonra ve pazar günü fazla mesai kapsamına girer yani pazar günü iki günlük maaş alacaksınız
    ...
    Bu şekilde tanınlamak hatalı olur diye düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)