kamu işçi maaş

Konu: beyannamelere ait d.v.

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    470

    beyannamelere ait d.v.

    verdiğimiz beyannamelere ait D.V.lerini gider olarak dikkate alabilirmiyiz?

    Keser döner sap döner, gün olur hesap döner. Bir gün hesabın döneceğini unutmayalım.

  2. #2
    Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    2.171

    beyannamelere ait d.v.

    Merhaba,
    Beyanname Damga Vergilerini elbette gider olarak dikkate alabilirsin. Bu konuda neden tereddüte düştün? Üstelik kanunda doğrudan yazılmış bir konu.

    Kod:
    *************************İndirilecek giderler
    *****Madde 40 - Sâfi kazancın tesbit edilmesi için, aşağıdaki
    giderlerin indirilmesi kabul edilir:
    .....
    .....
    *****6. İşletme ile ilgili olmak şartıyla; bina, arazi, gider, istihlak, damga, belediye vergileri,**harçlar ve kaydiyeler gibi aynî vergi, resim ve harçlar
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    470

    beyannamelere ait d.v.

    teşekkürler.
    Keser döner sap döner, gün olur hesap döner. Bir gün hesabın döneceğini unutmayalım.

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    74

    damga vergisi hk.

    peki bu beyannamelere ait damga vergilerini işlememenin cezai yaptırmı var mı?
    veya geç ödememizden kaynaklanan gecikme zammını gider olarak da
    işleyebilir miyiz
    &quot;Vatandaşa,hazineye karşı mükellefiyetinin en mühim vazifesi olduğunu anlatmak için,yorulmamak lazımdır.&quot;<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; K.Atatürk<br /><br />http://ugurmuhasebe.com

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2005
    Mesajlar
    84

    beyannamelere ait d.v.

    damga vergisinin gider olrak gösterilmemesi mümkündür hatta devlet açısındanda uygun olur keza gider oalrak gösterilmeyen herşey devletin lehinedir
    cezalar kanunen kabul edilmeyen giderdir.gider olrak kabul edilemez

    bilginize...
    y Işığında Saklıdır

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Beyannamelere ait damga vergilerinin serbest meslek kazancı indirim konusu
    Konu Sahibi Kooperatif Forum Vergi Mevzuatı Makaleleri
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 27.Şubat.2012, 17:04
  2. Geç Verilen E-Beyannamelere Kesilen Cezalara İlişkin Önemli Açıklama
    Konu Sahibi ferhat Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 27.Mart.2009, 09:51
  3. Cevap: 0
    Son Mesaj : 27.Ocak.2009, 09:29
  4. Beyannamelere Ait Damga Vergileri
    Konu Sahibi AHMET AYDAŞ Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 04.Ağustos.2007, 14:26
  5. Beyannamelere Ait Damga Vergisi
    Konu Sahibi ahmet006 Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 12.Eylül.2006, 13:06

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36