kamu işçi maaş

Konu: Grup Firmasına Satışları KKEG Yazdırıyorum

Grup Firmasına Satışları KKEG Yazdırıyorum

Grup firması diğer grup firmasına piyasaya göre ucuza ve az karlı mal satıyor. Eğer rayiçten satarsa satın alan grup firması zarara dönecek.

Satıcı firmaya gruba satışları rayiç fiyatlardan sattırıp, alıcı grup firmasınında bu işlere ait zararını kabul etmemek stratejisine geçeceğim,

Görüş ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Zararı KKEG yazman istemiyorum ama alıcı grup firmasının zararı fiktif (ispatlayamıyorum ama).

Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Grup Firmasına Satışları KKEG Yazdırıyorum

Alıntı butterfly effect Nickli Üyeden Alıntı
    Grup firması diğer grup firmasına piyasaya göre ucuza ve az karlı mal satıyor. Eğer rayiçten satarsa satın alan grup firması zarara dönecek.

Satıcı firmaya gruba satışları rayiç fiyatlardan sattırıp, alıcı grup firmasınında bu işlere ait zararını kabul etmemek stratejisine geçeceğim,

Görüş ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Zararı KKEG yazman istemiyorum ama alıcı grup firmasının zararı fiktif (ispatlayamıyorum ama).
    Merhaba
    Alıcı firmanın zararını neden KKEG olarak görüyorsun. Eğer piyasada diğer bir firmadan alım yapsaydı yine aynı tutarda zarar edecekti. Eğer piyasa rayiçleri üzerinde bir fiyat olsaydı o zaman tartışılabilirdi. Alıcının zararının fiktif olması SMİYB kullandığını vaye satışlarını SMİYB düzenleyerek gerçek fiyattan faturalama yapmadığını ortaya koyuyor.
    Bu mesleğin bir mensubu ve bu vatanın bir evladı olarak herkesin kazancıyla orantılı olarak vergi ödemesi gereğine hizmet etmemiz gerektiğini ve alıcı konumundaki işletmeyi kayıtdışı işlemlerini sonlandırması için ikna etmeye çalışmanı öneririm.
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

Üstad,

Kayıtdışı ekonomi konusundaki görüşlerinize katılıyorum. Bu yüzden patronlarla sürekli bir gerginlik içerisindeyiz. En azından matrahtaki farkı KKEG yazdırıp vergisel riski azaltmaya çalışıyorum.

Yani hem satıcı firmaya yüksek bedelli fatura kestirip ve diğer firmada da bu yüksek tutarlı faturanın zarar denk gelen kısmını gider kabul etmeyerek 2 taraftan da vergisel riski azaltıyorum.

Dedğiniz gibi buradaki amacım gerçek işlem yapsalar bu kadar risk altına girmeyeceklerini dolaylı yoldan da olsa gösterebilmek.

Bakalım üstad, Allah büyük!

sonucu herkesle paylaşacağım.

M_Schumacher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    M_Schumacher Guest

Sayın butterfly effect ,

Alıcı firma ne iş yapıyor. Ne tür mal alıyor ?

Ticari mal alıp satıyor.

Üretim işletmesi değil. Al Satçı firma yani. Beyaz ve elektronik eşya ile fotokopi makinası, kağıdı vs...satışı yapıyor. Fokotokopi makinası bakımı hizmeti veriyor.

M_Schumacher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    M_Schumacher Guest

Merhaba Üstad,

180 hs kullansan nasıl olur?

Zaten kabul etmediğimiz bir gideri 180 hesap ile gelecek yıllara taşımış oluruz.
    Yani bir dahaki yıl gider yazmak durumunda kalırız.

Zaten firma faturasız mal sattığı için zararda. Bu yüzden KKEG konusunda ısrar ederek biraz müsibet yaşasınlar istiyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)