kamu işçi maaş

Konu: Stopaj Ödemesi Hk.

Stopaj Ödemesi Hk.

iyi günle arkadaşlar bilindiği gibi bu ay 3 er aylık dönmelerde verilen muhtasar beyannamesi verildiği aydı.Bizde bu ay Serbest Meslek Makbuzu kesmiş bulunuyoruz bundan dolayı da vatandaşa stopaj ödemesi çıkıyor. Mükellef bu stopaj beyannamesini bizim ödememiz gerektiği söyleyerek bu ödemeyi yapmıyor.
    Şimdi sorum şu bu vatandışın bizim kesmiş olduğumuz smk da ki stopaj ı ödememe gibi bir lüksü var mı ?
    Birde kanunda belirtilen bir madde var mı ? Böyle bir döküm var ise gönderebilirseniz sevinirim.
    Vaktim olmadığı için araştırma yapamadım belkide bu konu daha öncesinde de tartışıldı formda siz değerli arkadaşlar arasında ancak bakamadım.
    Sizin acil olarak yardımınıza ihtiyacım var. İlginize şimdiden Teşekkür eder bilgilerinizi paylaşmanızı beklerim iyi çalışmalar......

NİSAN123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NİSAN123 Guest

Ynt: Stopaj Ödemesi Hk.

mükellefin o smk daki stopajı ödememek gibi bir lüksü olamaz.ödemek zorunda.ayrıca siz muhtasarında tahakkuk ettirdiyseniz bitti.ister ödesin,ister ödemesin.bizim açımızdan tahakkukun gerçekleşmesi yeterlidir. zamanı gelince biz ordaki hakkımızdan yararlanırız.

iyi günler sayın meslektaşım iyi diyorsun bende bunu mükellefe anlattım ancak vatandaş öyle insanlıktan nasibini almamış birisi ki sıkıntı yaratayor. bu konu hakkıda herhangi bir kanun yada her hangi bir belge varmıdır acaba ? yazılı bir belge bulup onu vatandaşa sunmak istiyorum. laftan anlamayan bir insan (!) yardımlarınız için tşk ederim.

Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı sofist Nickli Üyeden Alıntı

iyi günler sayın meslektaşım iyi diyorsun bende bunu mükellefe anlattım ancak vatandaş öyle insanlıktan nasibini almamış birisi ki sıkıntı yaratayor. bu konu hakkıda herhangi bir kanun yada her hangi bir belge varmıdır acaba ? yazılı bir belge bulup onu vatandaşa sunmak istiyorum. laftan anlamayan bir insan (!) yardımlarınız için tşk ederim.
    Merhaba,
    Gelir Vergisi Kanunu Madde 94
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

burda sizin mükellefinizle anlaşmanıza bağlı bir olay var, direk bunu mükellefiniz ödeyecek demek basit bir cevap olur.
    bizim mesleğimizde ücret tarifemiz var, tarifeyle aynı ücreti alacaksak,
    tarifedeki fiyat 100 ytl kdv hariç ise, ve biz mükellefimizden 118 ytl kdv dahil ücret alıyorsak, tekrar stojajıda sen ödeyeceksin demek insafsızlık olur.
    kanunen 100 ytl ücret, 20 ytl stopaj kesintisi, 18 ytl kdv, 98 ytl alıncak ücret. yani biz o kişiden 98 ytl alacağız stojajı mükellef ödeyecek. yok biz 118 ytl alıyorsak, stopajı biz ödeyeceğiz.
    en doğru olanı sözleşme yaparken bu durumu mükellefe anlatıp bak bizim senden almamız gereken para 118 ytl ama sen bunun 20 sini bize vermeyecek 98 ytl vereceksin, kalan 20 yide vergi dairesine ödeyeceksin demektir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)