kamu işçi maaş

Konu: Gider Pusulasi

Ynt: Gider Pusulasi

Tekrar merhaba,
    Bence konulardan sıkılan yada yanıt vermek istemeyen arkadaşlar, kendilerini zorunluluk içinde hissetmesinler ve cevap yazmasınlar. Boylece konuları tekrar tekrar dile getiren arakadaşlar da bu tavrı anlayıp daha dikkatli olurlar.
    ne yazıkki üzülerek paylaşmak istiyorum, bazı arkadaşlar bu sitedeki üyelik yıldızlarını bir ordu mensubu gibi algılamaktalar ve sanırım Orgeneralliğe kadar ulaşacaklarını sanıyolar. Gerek yok bu tavırlara. Herkesin iyi niyetli olduğunu varsayıp, bilgi paylaşmak adına cevap verilecekse verilir yada susulur. Ortamı germeyin boşuna.
    Saygılar.

NİSAN123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NİSAN123 Guest

polemiğe girmek istemem ama aşağıdaki lafınız bana ise,konuyu anlamadan böyle değerlendirmemenizi rica ederim.
    alıntı :bazı arkadaşlar bu sitedeki üyelik yıldızlarını bir ordu mensubu gibi algılamaktalar ve sanırım Orgeneralliğe kadar ulaşacaklarını sanıyolar. Gerek yok bu tavırlara.

sn bbzoro

dediklerine katılıyorum doğru bi tespit.

Türk_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türk_bey Guest

Şahsın Avukatlığına soyunan arkadaşlar aşağıdaki vermiş olduğum linki inceleme zahmetini gösterirlerse sorusuna karşılık verdiğim benzetmeye karşılık dil çıkarma işareti ile karşılık vermiş ve konuyu alaya almıştır. Bunun üzerine konu Tamer Başkan tarafından kilitlenmiştir.

Buna rağmen bu şahsın konu üzerinde ki ısrarına tepki verdim.

http://forum.alomaliye.com/index.php?topic=14735.0

Alıntı bbzoro Nickli Üyeden Alıntı
    Tekrar merhaba,
    Bence konulardan sıkılan yada yanıt vermek istemeyen arkadaşlar, kendilerini zorunluluk içinde hissetmesinler ve cevap yazmasınlar. Boylece konuları tekrar tekrar dile getiren arakadaşlar da bu tavrı anlayıp daha dikkatli olurlar.
    ne yazıkki üzülerek paylaşmak istiyorum, bazı arkadaşlar bu sitedeki üyelik yıldızlarını bir ordu mensubu gibi algılamaktalar ve sanırım Orgeneralliğe kadar ulaşacaklarını sanıyolar. Gerek yok bu tavırlara. Herkesin iyi niyetli olduğunu varsayıp, bilgi paylaşmak adına cevap verilecekse verilir yada susulur. Ortamı germeyin boşuna.
    Saygılar.
    Alıntı ZİNDAN Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Türk_bey Nickli Üyeden Alıntı
    Bozuk plak gibi hep aynı şeyi çevirip duruyorsun bence senin forumdan atılma zamanın gelmiş, Umarım forum yönetimi gereğini yapar.
    Nasıl yani, forumdan atılmasını gerektiren sebep nedir, sayın Türk_bey

Aynı soruyu soruyorsa, cevap vermezsiniz olur biter.O zaten çeşitli kişilerden aynı cevabı alınca, sormaktan da vazgeçer.
    Ama sizin Ari' nin forumdan atılmasını istemeniz, bana saçma geldi.Forumdan atılmak bu kadar basit olmamalı.
    Arkadaslar haksiz ve yalniz olmadigimi gormek cok guzel
    Turk_Bey rutbenin hersey demek olmadigini umarim anlamistir
    Buranin sadece sanal ortam oldugunu ve bilgi paylasim ortami oldugunu belirtmekte fayda goruyorum
    Turk_bey yaptiginin bir gerekcesini gosterirse sevinirim aksi halde forum yoneticilerinden ben bir uyari veya geregi neyse yapilmasini talep ediyorum
    Bu zamana kadar saygi sinirlarini asmamaya gayret gosterdim
    Turk_bey'in onceki forumda meslegimi alaya almasina bende ayni uslupta cevap verdim
    Kim nasil yaklasiyorsa nabzina gore serbet vermeye ve bilgi alip, bilgimi vermeye calistim
    Bundan sonra da oyle olacaktir
    Fakat hak ettigim bu olmamaliydi
    Istisnasiz herkese saygilar ve tesekkurler

Evet bir kilitte bu konuya gelecek gibi.
    Bence Gereksiz yere uzadı tartışma soruyu soran arkadaş dün ve bugün gerekli cevapları aldı diye düşünüyorum.
    Bu forumu fırsat buldukça takip etmeye çalışıyorum. Ceviz kabugunu doldurmayacak tartışmalar yüzünden; kızıp değerli üstatların forumdan ayrılmasını hiç istemem.

Saygılar.

Avukatliktan bahsetmisken...

Türk_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türk_bey Guest

Bak güzel arkadaşım daha önceki açtığın başlıkta benim vermiş olduğum benzetme konuyu daha iyi idrak etmeni sağlamaktı. nasıl hesap makinesi ile web sitesi yazmak mümkün değil ise meslektaşlarımın sana sunduğu yasal şartların dışında çözümü olmadığını anlatmak istedim. Kaldı ki yazdımda ne mesleğini nede seni alaya alacak bir husus içermiyor. Sn.Ari diyerek söze başladım ve devam ettim. Buna rağmen terbiye sınırlarını aştığımı düşünüyorsan tartışmamıza e-mail üzerinden devam edelim çünkü: bundan sonrası artık forumun dışına taşmıştır. Profilimde e-mail adresim yazıldır.

Gider Pusulasi

Bu yanitinin ne anlama geldigini neyi kasdettigini de cumle alem anlamistir umarim
    Benim de mail adresim belli we acik secik gorunurde suanda
    Kaldi ki vermis oldugun cewap aynen suydu :
    Alıntı Türk_bey Nickli Üyeden Alıntı
    Sn. Ari

Bende Bilgisayar yok kimseyede minnet etmek istemiyorum. babadan kalma bir hesap makinem var acaba bu hesap makinesi ile kendime bir web sitesi hazırlayabilirmiyim.
    Bu resmen dalga gecmek, alay etmektir

NİSAN123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NİSAN123 Guest

hayır hayır sn ari,yanlış anlıyorsunuz.üstad dalga geçmiyor. sadece şunu demek istiyor.

Nasılki hesap makinası ile web sayfası hazırlamak mümkün değilse, vergi mükellefi olmadan gider pusulasıyla/makbuzla/kısa süreli iş sözleşmesi ile/yada başka bişeyle bu işi yürütemezsiniz.DEMEK İSTİYOR.
    Size bunu anlatmaya çalışırkende aslında güzel bir benzetme yapmış ki daha kolay anlayasınız.
    artık konuyu uzatmayın.size karşı/başka birine karşı ard niyet taşıyan yok.kimse kimseyi tanımıyor ki zaten. herkese iyi çalışmalar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)