kamu işçi maaş

Konu: Defter Tasdiki

Defter Tasdiki

malum bu ay defter tasdik ayı. defter tasdikleri A4 fotokobi kağıdına da yaptırılabiliyor. biz bu yıla kadar defter tasdiklerimizi sürekli forma yaptırıyoduk. bu sene A4 fotokobi kağıdına yaptırmaya karar verdik ve ona göre defterlerimizi hazırladık. ben ufak bir araştırma yaptım çevremizdeki bir çok muhasebeci halen daha sükerli forma yaptırıyorlar. acaba A4 kağıdına yaptırmanın bir sakıncasımı var. A4 kağıdı kalite bakımından daha mı kötü. daha doğrusu siz defter tasdiklerinizi hangi kağıda yaptırıyosunuz.

NİSAN123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NİSAN123 Guest

Ynt: defter tasdiki

A4 e yaptırmak daha güzel olur.
    ama onu sonra muhafaza etmek için klasör haline getirmeniz lazım.
    birde döküm yaparken ,kağıtların bir tane bile çift gitmesi,kargaşaya ve uğraşmanıza neden olur diye düşünüyorum.
    bu nedenle ben sürekli formu tercih edenlerdenim.
    tabi herkesin tercih meselesidir.

Ynt: Defter Tasdiki

Ben A4 kağıda tasdik ettirdim. 2007 yılında, halen nokta vuruşlu yazıcıyla cırrrtt... cırrtt... seslerinin arasında defter yazdırmaktan doğrusu rahatsız oluyorum. Lazer yazıcı ile 5 dk da yazdırabileceğim defteri, nokta vuruşlu bir yazıcıyla 2 saatte yazdırmak beni rahatsız ediyor. Ayrıca sürekli form klasörden taşıyor, muhafazası daha zor bence.

Lazer yazıcıdan sayfaların çift geçmesi durumunda, boş çıkan sayfaya iptal mührü vurulması sorunu çözecektir.

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

A4 e çıktıyı aldıktan sonra spiral cilt yaptırdınız mı ders notu gibi olur gayet te güzel olur, ayrıca kitap şeklinde bile ciltletebilirsiniz, ayrıca yazı puntoları sayfa aralıkları gibi bir çok ayarla daha esnek oynayarak defterin yetmemesi gibi bir kaygıdan da uzak durmuş olursunuz.

Bu sene bizde A4 kağıda yaptırdık defter tastiklerini.Maliyet olarak ilk aşamada biraz ağır gelebilir, malum toner dolumu yada yeni tonere alımı fiyatı ile bir nokta vuruşlu yazıcı şeridi arasında ki fiyat uçurumunu hepimiz biliriz.Ama bunun semeresini döfterleri dökerken alırsınız.defter döküm zamanlarında işlerin yoğuluğundan personel alımına ihtiyaç duyarsınız,3 saatte dökmek varken 5 dk da dökmek daha mantıklı hem daha az vakit ayırarak işçilikten de kısmış olursunuz.

Saygılar...

döküm hakikaten kolay olur. fakat hepimiz bilmekteyiz ki bilgisayar ortamında 10 günde bir döküm almak imkansız. kağıtların en az 1 yıl beklemesi gerekiyor. yani 2008 yılı defterini 2009 da döktürebiliriz. bu süre içerisinde kağıt deforme olabilirmi nemden. bi arkadaşım fermaurlu dosyalar oluyor falan dedi. bu biraz mantıklı geldi bana. malum bizim rizede nem çok yüksek. ilk etapda bunu ben akıl edemedim. şimdi hem defterleri hazırlıyorum hem de acaba diyorum. yarında notere gidecek defterler.

hepinize teşekkür ederim.

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Biz kargo poşetine koyup dolapta muhafaza ediyoruz, defteri yazdırdıktan sonrada spiral cilt yaptırıyoruz.

defterleri tasdik ettirdikten sonra müşteriye evrak almaya gittiğimizde. buyur abicim bu senin geçen yılın evrakları ve beyannameleri bu da resmi defterin bunlara gözün gibi bak diyoruz oluyor bitiyor hepinize kolay gelsin.
    eşeğe semer alınırken, eşeğin fikri alınmaz, ölçüsü alınır ...

Ynt: Defter Tasdiki sürekli formlara lazerden daha hızlı yazdırabilirsiniz

arkadaşlar bende sürekli form kullanıyorum hala ve işlem hacmi çok olan firmalarım var çok hızlı yazan nokta vuruşlu yazıcılar da var hatta lazerden hızlı ben onlardan bir tane satın aldım fiyat olarak çok gelebilir ama bu makinaları kiralayan firmalar var ilgilenenlere bu konuda yardımcı olabilirim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)