kamu işçi maaş

Konu: Mazbut Vakıflarda Stopaj

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Mart.2007
    Mesajlar
    81

    Mazbut Vakıflarda Stopaj

    değerli arkadaşlar bir mükellefimiz mazbut bir vakıfa ait işyerine kira ödüyor.daha evvel kendisine stopaj yapılmayacağına dair vakıf bir yazı vermişti.fakat 2006/11449 sayılı bkk ile bunun kalktığını vakıfa bildirdik.buna karşın vakıf yinede herhangi bir stopaj yapılmayacağını ve halen bundan yararlanan kiracılarının olduğunu beyan ediyor.bu durumda kiradan stopaj yapmamız lazımmı? cevaplayacak arkadaşlara teşekkürler.


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    877

    Ynt: Mazbut Vakıflarda Stopaj


    Mazbut vakıflarla ilgili stopaj yükümlülüğü 5035 sayılı kanunla 1.1.2007 tarihinden itibarn kaldırıldı. GVK 94. maddesi 5-b maddesine bakınız.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Vakıflarda Ortaklık Hakkında.
    Konu Sahibi maniac_lord Forum Türk Ticaret Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 14.Mart.2013, 11:39
  2. Vakıflarda kira stopajı
    Konu Sahibi ELMAR Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 30.Eylül.2010, 17:18
  3. Vakıflarda Kira Geliri
    Konu Sahibi BOZOĞLANLI Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 06.Mayıs.2008, 13:02
  4. Vakıflarda Şartlı Bağış
    Konu Sahibi Yeniyurt Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 10
    Son Mesaj : 17.Mart.2007, 12:05
  5. Vakıflarda 632-633 Hesaplar
    Konu Sahibi kayahanmuhasebe Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 14.Eylül.2005, 13:12

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36