cfo-bmi

Konu: Vakıflar

Vakıflar

herkese merhaba,

Tanıdık bi ablamın çalıştığı bi vakıf bana muhasebe teklif etti,ancak vakıflarla ilgili çok fazla bi bilgim yok,vergi karşısındaki durumu,muhasebesi hakkında bilgisi olan bana lütfen yazsın ...teşekkürler

Ynt: Vakıflar

Verdiğim linkte vakıflar ile ilgili tebliğler, yönetmelikler mevcut bir incele istersen.

http://www.alomaliye.com/vakiflar_ana_sayfa.htm

NİSAN123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NİSAN123 Guest

vakıflar,eğer kıra ödemesi varsa muhtasar beyan verirler.onun harıcınde maliye ile işleri yoktur.
    vakıflar genel müdürlüğüne verılen yılda 1 beyanları vardır.şeklinde biliyorum.
    vakıflar kanunu
    Vakıf muhasebesi

Madde 31 ? Vakıflar, muhasebe kayıtlarını Genel Müdürlükçe belirlenecek usûl ve esaslar dahilinde tutmak zorundadırlar. Tutulacak defter ve kayıtlar ile ilgili usûl ve esaslar yönetmelikle düzenlenir.

Mazbut vakıfların her birinin gelir ve giderleri ayrı ayrı takip edilir.

Vakıflar, varlıklarını, ekonomik kural ve riskleri gözetmek suretiyle değerlendirirler.

Beyanname verme yükümlülüğü
    Madde 32 ? Vakıf yönetimi; vakfın yönetici veya yönetim kurulu üyeleri listesini, bir önceki yıla ait faaliyet raporlarını, bütçe ve bilançolarını, gayrimenkullerini, malî tablolarını ve bu tabloların uygun araçlarla yayınlandığına dair belgeyi, işletme ve iştiraklerinin malî tabloları ile yönetmelikle belirlenecek diğer bilgileri içeren beyannameyi her takvim yılının ilk altı ayı içerisinde Genel Müdürlüğe verir.

(M.İ.N.E) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    (M.İ.N.E) Guest

Merhaba,

vakıfa ait bi dükkanın kira kontratının damga vergisi beyannamesi verilirmi?
    kira müddeti 28,06,2010-31,12,2011

SİBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SİBEL Guest

5 ay önce açılış yaptığım vakıf için damga vergisi almadılar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)