kamu işçi maaş

Konu: Değer Artış Kazancı

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Ocak.2007
    Mesajlar
    237

    Değer Artış Kazancı

    merhaba
    arsa sahibinin ivazsız olarak sahip olduğu arsasını katkarşılağı müteahide vermesiyle sahip olduğu 5 daireden, sahip olduğu yıl 4 tanesini satmasıyla değer artış kazancı veya ticari kazanc sözkonusu olurmu?
    iyi calışmalar


  2. #2
    ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2006
    Mesajlar
    6.938

    Ynt: Değer Artış Kazancı

    01.01.2007 tarihinden önce edinmişse 4 yıl, 01.01.2007 tarihinden sonra edinmişse 5 yıl içinde sattığı takdirde Değer artık kazancı hesaplanmalıdır.

    Sahip olduğu yıl sattığına göre muhakkak hesaplanacaktır.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Ocak.2007
    Mesajlar
    237

    Ynt: Değer Artış Kazancı

    gvk na 4444sayılı kanunla eklenen gecici 56. maddenin d/6 sına göre (arsayı ivazsız sahip olması) değiştirirmi?

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2008
    Mesajlar
    37

    Ynt: Değer Artış Kazancı

    Burada elden çıkarılan mal varlığı değeri bedeli bağımsız bölümler değil mi? Ben mi yanlış anladım acaba ? Eğer doğru anladı isem devre konu bağımsız bölümlerin iktisap şekli ivazsız değil. Karşılığında bedel olarak arsa payı verilmiş değil mi? Yani müteaahhide meydana getirdiği eser olan bağımısz bölümlerin bedeli aynı bina üzerinde üretilen diğer bağımsız bölümlere arsa payı devri yapılarak ödenmiştir. Öyle ise ivazsız iktisaptan söz edilemez diye düşünüyorum.
    www.mehmettoprak.av.tr

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Ocak.2007
    Mesajlar
    237

    Ynt: Değer Artış Kazancı

    evet dairelar karşılığı arsa verilmesi bir trampa dır budurumda değerartış kazancı sözkonusu .arsa sahibi inşaatı kendisi yapmış olsaydı yine değer artış kazancı sözkonusu olurmuydu ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Değer Artış Kazancı
    Konu Sahibi twilight Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 06.Haziran.2014, 15:02
  2. Değer Artış Kazancı Hk.
    Konu Sahibi creep Forum Diğer Vergi Kanunları
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 07.Eylül.2011, 09:45
  3. Değer artış kazancı
    Konu Sahibi haktan Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 18.Ağustos.2011, 16:48
  4. Değer artış kazancı Hk.
    Konu Sahibi andac Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 26.Ekim.2010, 19:10
  5. Değer Artış Kazancı için DİE'ce belirlenen TEFE artış oranı uygulaması
    Konu Sahibi mnazif Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 16.Ekim.2009, 18:23

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36