kamu işçi maaş

Konu: Tasfiyesi Biten Kurumlar Hakkında ?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Kasım.2008
    Mesajlar
    39

    Tasfiyesi Biten Kurumlar Hakkında ?

    selam arkadaşlar 30/04/2009 tarihinde tasfiyesi biten bir a.ş'nin 2009 yılı kurumlar vergisi ne zaman verilmesi gerekir, bide v.d işi bırakma ne zaman verilmesi gerekir.şimdiden tşkler


  2. #2
    a.makineci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a.makineci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    2.045

    Ynt: Tasfiyesi Biten Kurumlar Hakkında ?

    Merhaba ;

    5520 sayılı yasanın 17.maddesinden ;
    2 )Tasfiye beyannameleri: Tasfiye beyannameleri, tasfiye memurları tarafından tasfiye dönemlerinin sonundan itibaren Kanunun 14 üncü maddesinde yazılı sürelerde; tasfiyenin sona erdiği döneme ilişkin tasfiye beyannamesi ise tasfiyenin sonuçlandığı tarihten itibaren otuz gün içinde kurumun bağlı olduğu vergi dairesine verilir.
    Abdullah MAKİNECİ
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Kasım.2008
    Mesajlar
    39

    Ynt: Tasfiyesi Biten Kurumlar Hakkında ?

    tşker ii çalışmalar

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Mart.2009
    Mesajlar
    65

    Ynt: Tasfiyesi Biten Kurumlar Hakkında ?

    30 gun ıcerısınde
    Bir aptalın dostluğu , bir akıllının düşmanlığından daima daha fazla zarar verir.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Şubat.2009
    Mesajlar
    296

    Ynt: Tasfiyesi Biten Kurumlar Hakkında ?

    ben 15 gün içinde olarak hatırlıyorum ama ?

  6. #6
    a.makineci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a.makineci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    2.045

    Ynt: Tasfiyesi Biten Kurumlar Hakkında ?

    Alıntı smmm-ankara Nickli Üyeden Alıntı
    ben 15 gün içinde olarak hatırlıyorum ama ?
    Merhaba ;

    İlgili kanun maddesi yukarıda ama siz yine de hatırlayınca ilgili maddeyi lütfen yazınız.
    Abdullah MAKİNECİ
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

  7. #7
    Üyelik tarihi
    Ekim.2006
    Mesajlar
    56

    Ynt: Tasfiyesi Biten Kurumlar Hakkında ?

    Vergi dairesi işi bırakma, kurumlar vergisi ve ba bs lerde 30 gün içinde verilir.

  8. #8
    Üyelik tarihi
    Şubat.2009
    Mesajlar
    296

    Ynt: Tasfiyesi Biten Kurumlar Hakkında ?

    evet şu an 30 gün içinde, benim hatırladığım eski kurumlar vergisindeki uygulamaymış.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Kurumlar Vergisi Kar Dağıtımı Hakkında
    Konu Sahibi berkant61 Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 28.Nisan.2015, 10:54
  2. Tasfiyesi biten şirketin beyannameleri
    Konu Sahibi bayikbocuk Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 13.Haziran.2012, 12:55
  3. Cevap: 8
    Son Mesaj : 14.Ağustos.2009, 16:42
  4. Şirketlerin Tasfiyesi Hakkında
    Konu Sahibi ZİYACOŞKUN Forum Türk Ticaret Kanunu
    Cevap: 18
    Son Mesaj : 07.Ağustos.2009, 10:23
  5. Ltd.Şirket Tasfiyesi Hakkında...
    Konu Sahibi nilay Forum Türk Ticaret Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 04.Şubat.2006, 19:56

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36