kamu işçi maaş

Konu: İthalatta Alınan Vergiler

gamze_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gamze_ Guest

İthalatta Alınan Vergiler

konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim şimdiden, çalıştığım fırma ilk defa ithalat yapıyor açıkcası bende ıthalatı yenı öğrenıyorum su an gümrük işlemlerını başlattık sormak ıstedığım sudur: gümrükçümüz bızden vergıler ve masraflar için fazla tutarda ödeme yapmamızı istedi.(açıkcası bize fazla geldı) ödediğimiz vergilerin tutarını ardıye ücretını nasıl öğrenebılıırız biz gümrükçümüze bu ödemeyı cıkarıcaz fakat bıze bunları ödedığıne daır kendısı makbuz ya da fatura kesecek mı bilen arkadaslar cevaplarsa sevinirim.

bulent249 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulent249 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: İthalatta Alınan Vergiler

Gümrükte ödenen vergiler, ardiye, navlun vs.giderlerin tamamı belgelidir. Gümrükçünüz ithalat sonrası hizmet faturası ile birlikte masrafları dekont ekinde gönderecektir. Gümrük beyannamesinde kdv+vergileri görebilirsiniz. Beyannameyi tescil ettiğinde bir suretini isteyiniz.

gamze_ Guest

Yani; ödediğimiz tutardan nereye ne kadar ödeme yapıldığını belgelerle birlikte göreceğiz.Tşk ederim Bülent Bey.

gamze_ Guest

bu konuda bi sorum daha olacak.gümrükçümüz gümrük vergisi ve ardiye haricinde 10.216 usd'lik mal bedeli için 4.650 tl vergi ödemesi yapmamız gerektiğini söyledi bana rakam biraz yüksek geldi sizce bu rakam normal midir iithalatı yeni öğrendiğim için vergiler konusunda fazla bilgim yok ama kdv,gözetim ücreti ve belediye hissesi için bu ödemenin yapılacağını soyledı birde navlun ücretinin kdv'sını de biz ödüycez dedi bu şekilde mi oluyor acaba yardımcı olursa sevınırım.tşk ederim.

yaptığınız ithalat nedir ithalatın kdv oranı nedir.malı AB ülkelerindenmi yoksa 3.dünya ülkelerindenmi geliyor.Eğer 3.dünya ülkelerinden geliyorsa ve malınızın fiyatı 2 doların altında ise gümrükte vergiler 2 dolardan alınır.
    gümrük vergileri farklıdır.bence gümrükçünüzden yapacağı masrafların dökümünü çıkarmasını isteyin.

gamze_ Guest

hindistan'dan mermer satın aldık,kdv oranı %18.gümrükçünün bana keseceği faturada fiyatları yüksek gösterme gibi bi durumu var mıdır çünkü gümrükçü bana 450 tl ardiye ücreti diyor ben ardiye servisini aradığımda 170 tl ardiye ücreti çıkıyor bunu nasıl çözebilirim acaba?

bulent249 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulent249 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Duvar yazılarında tecrübeyi şöyle tarif etmişler; Tecrübe yenilen kazıkların bileşkesidir.
    Gümrükte ödenen vergilerin makbuzu vardır. Gemi acentalarıda demuraj, ardiye vs. gibi masrafları da size fatura ederler. Beyannameyi gümrükçünüzden istediniz mi? Vergi ve kdv yi beyanname de gördünüz mü? Bu ithalatın evrakları gelince güzelce incelersiniz. Yukarıda belirttiğim gibi tecrübe kazanırsınız.

gamze_ Guest

bülent bey dediğim gibi ilk defa ithalat yapıyorum ama şimdiden kafayı yemek üzereyim gemi arefe günü geldi fakat biz hala malı gümrükten çekemedik.malı çekebilsek bende beyannameden bakıcam)))ama ben sımdıden bılgı almak ıstedım ordino ve özet beyanı almak bi sorun gümrük işlemlerinin hala sürüyor olması başka bir sorun ilk ithalatımı da artık hiç unutmam bu sayede))

gümrükçü eğer kazık atacaksa katlanacaksınız güvendiğiniz bir gümrükçü ile çalışacaksınız.

gamze_ Guest

sedat bey güya bu gümrükçüde tanıdık gümrükçü tanıdığına böyle yaparsa başkalarına ne yaparlar bilemem )))başka bi gümrükçüyle çalışmayı düşünüyoruz zaten

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)