cfo-bmi

Konu: İşyerine Alınan Gazete Dergi

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Aralık.2009
    Mesajlar
    51

    İşyerine Alınan Gazete Dergi

    işyerlerine alınan günlük gazete(mesleki olmayan yerel ve ulusal gazeteler) ve dergiler gider olarak dikkate alınabilir mi?


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2008
    Mesajlar
    52

    Ynt: İşyerine Alınan Gazete Dergi

    Mesleki faaliyetle ilgili veya Ticari işlen ilgili yayınların gider olarak dikkate alınabilmesi olanağı bulunmaktadır.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Aralık.2009
    Mesajlar
    51

    Ynt: İşyerine Alınan Gazete Dergi

    yerel gazeteler ve ulusal gazeteler kkeg olarak mı dikkate alınmalı?

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Kasım.2006
    Mesajlar
    625

    Ynt: İşyerine Alınan Gazete Dergi

    Bekleme salonunuzda misafirlerinize gazete verirseniz bu pazarlama giderinizdir.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Aralık.2009
    Mesajlar
    51

    Ynt: İşyerine Alınan Gazete Dergi

    Mesleki kitap, dergi ve aidatlar

    G.V.K.'nun 68/4.maddesinde; alınan meslek kitapları ve meslek dergileri için ödenen bedellerin ve mesleki teşekküllere ödenen aidatların serbest meslek kazancının tespitinde hasılattan indirilebilecek giderlerden olduğu hüküm altına alınmıştır.

    Dikkat edileceği üzere kanun maddesi, düzenleniş şekli itibari ile sadece meslek kitapları ve meslek dergileri için ödenen bedelleri gider niteliğine sahip kılmıştır. Bu amacı taşımayan genel mecmuaların ve gazetelerin bu maddeye bağlantısı kurularak gider yazılması mümkün değildir.


    bu açıklamalar doğrultusunda x şirketinin almış olduğu yerel ve ulusal gazeteleri kkeg olarak dikkate alıp , vergi mevzuatı ve ssk ile ilgili olan diğer dergi vb. normal gider olarak dikkate alıyorum.

    yaptığım uygulama sizce doğrumudur?

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Kasım.2006
    Mesajlar
    625

    Ynt: İşyerine Alınan Gazete Dergi

    gVK yı incelemişsiniz.KVK yı inceleyin.

  7. #7
    Üyelik tarihi
    Mart.2010
    Mesajlar
    154

    Ynt: İşyerine Alınan Gazete Dergi

    Safî kurum kazancı
    Madde 6-
    (1) Kurumlar vergisi, mükelleflerin bir hesap dönemi içinde elde ettikleri safî kurum kazancı üzerinden hesaplanır.
    (2) Safî kurum kazancının tespitinde, Gelir Vergisi Kanununun ticarî kazanç hakkındaki hükümleri uygulanır. Ziraî faaliyetle uğraşan kurumların bu faaliyetinden doğan kazançlarının tespitinde, Gelir Vergisi Kanununun 59 uncu maddesinin son fıkra hükmü de dikkate alınır.
    Arkadaşları Ali derler....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. İşyerine Alınan Yat Kaptan Sigortası
    Konu Sahibi celik_muhasebe Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 12.Ekim.2017, 10:53
  2. Gazete-Dergi Aboneliği KDV Hk.
    Konu Sahibi Deny Forum KDV
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 08.Haziran.2011, 18:03
  3. Gazete ve dergi bayii'sinde babs formu
    Konu Sahibi merihs12 Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 25.Şubat.2011, 11:39
  4. İşyerine alınan gıda maddeleri
    Konu Sahibi TURKUVAZ Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 26
    Son Mesaj : 15.Ekim.2010, 15:43
  5. Cevap: 1
    Son Mesaj : 02.Ocak.2009, 15:42

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36