kamu işçi maaş

Konu: Denetime giren firma

Denetime giren firma

sayın üstatlar ;bugün denetmen arayıp bir firmamın 2010 ilk 6 aylık defterlerini istiyor ama ne için olduğu konusunda bir bilgi vermedi acaba neye bakar ben nelere dikkat etmem lazım ilkez bir denetim geçiriyorum siz deneyimli üstatların bilgilerine ihtiyacım var tşk.ederim.

S.M.M.M ZEYNEB

Ynt: Denetime giren firma

a dan z ye herşeye bakar mizan ister son beyanameye bakar iştigal konusu önemli ithalat ve ihracat var mı bankalara bakar,kredilere bakar, kasaya ve ortaklara bakar ,stoklara bakar özelikle stoklar ve kasa ile ortaklar hesabı önemlidir kimlerden yülü alış yapmış kimlere yüklü satış yapmış ona bakar muhtemelen başka bir firmayı inceliyorlar onunda sizle fatura alış verişi olmuştur onları inceler muavin hesapları isterler v.s.stoklar satışlar ve kar zarar durumu dengeli olmalı onlara bakarlar tek düzen muhasebey uyup uymadığına bakarlar stok stok stok çok önemlidir ona bakarlar v.b.

Alıntı zeyneb Nickli Üyeden Alıntı
    sayın üstatlar ;bugün denetmen arayıp bir firmamın 2010 ilk 6 aylık defterlerini istiyor ama ne için olduğu konusunda bir bilgi vermedi acaba neye bakar ben nelere dikkat etmem lazım ilkez bir denetim geçiriyorum siz deneyimli üstatların bilgilerine ihtiyacım var tşk.ederim.
    Karşıt İncelemedir Büyük İhtimalle Başka Firma İnceleniyordur Sizinde Evraklarınıza İhtiyaç Duymuşlardır Büyük ihtimalle Kısmi İncelemedir Alış ve Satış faturalarınız ba bs formlarınız incelenir..
    [color=black][b]Sana Bakmak Bütün Rastlantıları Reddedip,Bir Mucizeyi Anlamaktır.Sana Bakmak ALLAH'a İnanmaktır...[/b][/color]

ara dönem işlemlerinin istenilmesi bence de karşıt incelemeyi gösteriyor. yani endişe edilecek bir durum yok.

Fibonacci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fibonacci Guest

Zeynep Hanım 1 kaç gün önce aynı durum benımde başıma geldi.Benden karşıt inceleme tutanağı ile hazırlamamı ıstedıkleri belgeler aşağıdakı gıbı, belkı ısınıze yarar:

-İstenılen faturaların Yevmiye tarih ve no.'su
    -İlgili dönemlere ait kdv beyannamesi ve tahakkuk fişleri
    -İlgili dönemlere ait ba formları
    -İlgili dönemlere ait muhtasar beyannamesi-tahakkuk fişi
    -Cari hesap ekstresi
    -Defterlerin tasdik makamı,tasdik tarıhı,tasdık no.'su
    -191 ve 391 hesaplarının muavını

aday nikli üstadım valla korkuttunuz beni denetmen incelemeyi yazıyla istemedi o yüzden içim bıraz rahat çok detaya inmez inş.sadece aradı şu fırmanın 2010 yılı yevmiye defterini ilk altı aylık alış ve satış faturalarını getirin mükelelfle beraber sizde gelin dedi sadece bende kdv döneminde olduğumu ve haftaya bir gün getirsem olmazmı dedim oda çarşambaya getirebilirseniz iyi olur dedi o kadar başka bişey istemedi alış faturalarımızda yüklü bir alışımız yok satış faturamızda da sadece belediyeye kestiğimiz bir faturamız var 12 milyar kadar başka yüklü bir satış ve alış gözükmüyor bide bu denetmen bizim defterdarlıkta olan değil di dışardan geldi 7-8 tane gelmişler bir denetim var ama hayır olsun bakalım kayıtlarımda bir sorun olacağını sanmıyorum ama yinede endişeleniyorum offf bu çarşamba bir geçse )
    S.M.M.M ZEYNEB

Alıntı zeyneb Nickli Üyeden Alıntı
    aday nikli üstadım valla korkuttunuz beni denetmen incelemeyi yazıyla istemedi o yüzden içim bıraz rahat çok detaya inmez inş.sadece aradı şu fırmanın 2010 yılı yevmiye defterini ilk altı aylık alış ve satış faturalarını getirin mükelelfle beraber sizde gelin dedi sadece bende kdv döneminde olduğumu ve haftaya bir gün getirsem olmazmı dedim oda çarşambaya getirebilirseniz iyi olur dedi o kadar başka bişey istemedi alış faturalarımızda yüklü bir alışımız yok satış faturamızda da sadece belediyeye kestiğimiz bir faturamız var 12 milyar kadar başka yüklü bir satış ve alış gözükmüyor bide bu denetmen bizim defterdarlıkta olan değil di dışardan geldi 7-8 tane gelmişler bir denetim var ama hayır olsun bakalım kayıtlarımda bir sorun olacağını sanmıyorum ama yinede endişeleniyorum offf bu çarşamba bir geçse )
    Bence Cok Rahat Olun Ba Bs Formlarınızda Bir Sorun Yoksa Sizin Mükellefi İlgilendiren Bİr Durum Yok Sadece Karşı Firma Yönünden Sizin Bilgilerinize İhtiyaç Duymuşlardır...
    [color=black][b]Sana Bakmak Bütün Rastlantıları Reddedip,Bir Mucizeyi Anlamaktır.Sana Bakmak ALLAH'a İnanmaktır...[/b][/color]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)