kamu işçi maaş

Konu: Üniversite kantini kira ödemesinde tevkifat yapılır mı?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Mesajlar
    2

    Üniversite kantini kira ödemesinde tevkifat yapılır mı?

    meslek yüksek okulunun kantinini kiralayan birisi kira ödemeleri üzerinden tevkifat yapmalımı?


  2. #2
    İrem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrem35 Guest

    Ynt: Üniversite kantini kira ödemesinde tevkifat yapılır mı?

    kiralayan,
    1- sorumlu sıfatıyla 2 nolu kdvyi beyan edip, ödeyecek
    2- GVK 94.maddesine göre stopaj uygulanmayacak.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Mesajlar
    2

    Ynt: Üniversite kantini kira ödemesinde tevkifat yapılır mı?

    çok teşekkür ederim.kdv 2 yi biliyordumda stopajdan emin değildim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Kira Ödemesinde Ba Formu Bildirimi
    Konu Sahibi ahmet85 Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 30
    Son Mesaj : 08.Kasım.2015, 08:30
  2. Kira ödemesinde stopaj hk.?
    Konu Sahibi semihy79 Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 09.Mart.2010, 10:51
  3. ihaleli üniversite kantini hangi teşviklerden faydalanır.
    Konu Sahibi ZİYACOŞKUN Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 13.Ekim.2009, 17:37
  4. Kira Ödemesinde Muhtasar
    Konu Sahibi merviş Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 28.Temmuz.2009, 13:08
  5. Ayni Kira Ödemesinde Stopaj
    Konu Sahibi zeynep44 Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 13.Ocak.2009, 16:17

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36