kamu işçi maaş

Konu: Hibe İşlemleri

Hibe İşlemleri

Merhabalar,

Bir sitenin yönetim işlerini üstlenen firma sözleşme gereği belli bir miktar para desteği siteye sağlayacaktır. Site almış olduğu mal ve hizmetlerin faturasını yönetim firmasına kestirerek ödemeler yönetim firması tarafından yapılmaktadır. Site olarak muhasebe kaydım nasıl olmalı belge düzeni hakkında bilgi almam mümkün müdür? Yönetim firması fatura kesecek midir? Site muhasebesinde bedeli firma tarafından ödenen mallar aktife alınacak mı? Hangi bedelle. Karşılığı hangi hesapta olmalı.

teşekkürler

Ynt: Hibe İşlemleri

firma siteye fatura kesecek bi kere. (Site - Kat malikleri AŞ Ortakları gibidir) hizmet almışlar faturalanacak. Yönetim firması ne ederse etsin sözleşmede eğer masraflar ona yıkılmış ise anlaşlan bedelle fatura kesecek gerisi kimseyi bağlamaz, yok + masraflar şeklinde ise Masrafların yansıtma faturasınıda kesecek.
    Ettimi 2 fatura Muhasebe kaydıda işletme defteridir sanırım gidere yazarsın direk.
    Bilanço usulü ise yönetimin faturasını yazarsın kayıtların yönetim giderleri diye.
    Senin aktifine alacakların yönetimin sana yansıttıklarıyla sınırlı kalır.

iyi çalışmalar.

Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Hibe İşlemleri

Merhaba,
    Yönetim firmasının siteye sağlayacağı mali destek yapılan sözleşmede belirtilmiştir. Yapılan tüm harcamalar sunulan hizmetin maliyeti olacaktır. Sayın soyekba'nın söylediği gibi sözleşmeye göre sabit bir ücret ve değişken giderlere ait fatura kesileceğini, aylık sabit ücretin 100 TL, değişken giderlerin 200 TL olduğunu, masrafların 20 TL bölümünün yönetim firması tarafından karşılandığını varsayarakve KDV ihmal edilerek;

Yapılacak harcamalar;
    740 200 TL (Muhtelif Faturalar)
    320 200 TL (Muhtelif Satıcılar)

120 100 TL (Hizmet Bedeli)
    320 100 TL (Hizmet Bedeli)

120 180 TL (Muhtelif Harcamalar)
    600 180 TL (Muhtelif Harcamalar)

şeklinde kayıt altına alabilirsiniz.

Alıntı auditor Nickli Üyeden Alıntı
    Merhabalar,

Bir sitenin yönetim işlerini üstlenen firma sözleşme gereği belli bir miktar para desteği siteye sağlayacaktır. teşekkürler
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)