kamu işçi maaş

Konu: Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor

Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor

Değerli meslektaşlarım kendi adına şahıs işletmesi kurup yurdışı kargo işletmelerine aracılık yapmak isteyen bir mükellefim..Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım aşağıdaki konularda beni aydınlatmasını rica ediyorum

1-Bunun için dış ticaret,ithalat ihracat kelimelerinin geçtiği bir ltd açması zorunlumu yoksa aracılık hizmeti verdiği için kendi adına işletme açılışını yapabilirmiyiz

2-diyelimki işletme olarak açılışını yaptık yurtdışı kargo işini yapan firmaya iş götürmesi halinde faturalandırma ve kdv istisnası konuları ve vergi karşısındaki durumunu özetleyebilirmisiniz?
    Teşekkür ederim..

ferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferhat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor

[quote=gozy ]
    Değerli meslektaşlarım kendi adına şahıs işletmesi kurup yurdışı kargo işletmelerine aracılık yapmak isteyen bir mükellefim..Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım aşağıdaki konularda beni aydınlatmasını rica ediyorum

1-Bunun için dış ticaret,ithalat ihracat kelimelerinin geçtiği bir ltd açması zorunlumu yoksa aracılık hizmeti verdiği için kendi adına işletme açılışını yapabilirmiyiz

***firmanın ünvanında dış tic.ithalat,ihracat vb.,ibarelerin yer alması zorunlu değil ama ana sözleşmede Madde-3 Amaş ve Konu kısmında bu işlerle iştigal etmesi için bunların yer alması gerekir

2-diyelimki işletme olarak açılışını yaptık yurtdışı kargo işini yapan firmaya iş götürmesi halinde faturalandırma ve kdv istisnası konuları ve vergi karşısındaki durumunu özetleyebilirmisiniz?

*** yurtdışı kargo işini yapan firmaya iş götürmesi halinde faturalandırma V.U.K hükümlerine göre olacak örneğin iş götürmekten kasıt aracılık hizmetleri ise KDV'li komisyon faturası kesecek.v.b.kısacası KDV,Muhtasar,Geçiciv ve diğer beyannameler yönünden mükellefiyet tesis ettirmesi gerekir.

ferhat

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)