kamu işçi maaş

Konu: Yurtdışı Harcırahlar Hk.

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    260

    Yurtdışı Harcırahlar Hk.

    Merhabalar

    Yurtdışı harcırahlarda sınırı aşan rakam yüzde kaç oranında vergilendirilecek? dayanagınıda bildirirseniz sevinirim.

    Teşekkürler..


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Şubat.2006
    Mesajlar
    145

    Yurtdışı Harcırahlar Hk.

    Gelir Vergisi Kanunu' nun 24/2. maddesindeki parantez içi hükmü şöyledir :

    "Bu gündelikler aynı aylık seviyesindeki Devlet memurlarına verilen gündeliklerden fazla ise veya Devletçe verilen gündeliklerin en yüksek haddini aşarsa, aradaki fark ücret olarak vergiye tabi tutulur. "

    Dolayısıyla, devletçe belirlenen haddi aşan yurtdışı harcırahlar ücret gelirlerine uygulanacak vergi dilimelerine göre vergilendirilecektir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Yurtdışı Kdv
    Konu Sahibi muratsimge Forum KDV
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 07.Kasım.2013, 16:03
  2. Yurtdışı KDV
    Konu Sahibi mes_ar Forum KDV
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 13.Eylül.2013, 16:56
  3. KDV ve Yurtdışı
    Konu Sahibi yanlizkovboy Forum KDV
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 19.Mart.2012, 21:27
  4. Harcırahlar Hk.
    Konu Sahibi hakanatacan Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 21.Eylül.2005, 12:20
  5. Yurtdışı Harcırahlar Hk.
    Konu Sahibi beyhanserin Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 31.Ağustos.2005, 14:08

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36