kamu işçi maaş

Konu: 2005 Yıllık Gelir Vergisi

2005 Yıllık Gelir Vergisi

merhaba
    çok yoğun günler bizi bekliyor mart geldi çattı 2004 martında yaşadığımız gibi bi karmaşa yaşamacakmışız gibi geliyor 2006 da da gene vergi daireleri kendi istedikleri rakamları beyan ettirmeye çalışacaklarmış gizli hayat standartı gibi bi durum söz konusu bu konuda ne yapacağımı şaşırmış durumdayım keşke resmi olarak çıksada bizde rahatlasak mükellefe şubat geçici vergisinde şu kadar vergin var dedikten sonra martta karşısına vergi çıkarttık mı biz kötü oluyoruz. gerçekte böyle birşey varmı yapabilir mi vergi dairesi bu yaptırım ne kadar doğru.

komutan hannibal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    komutan hannibal Guest

Göz korkutma diyebiliriz...Ben geçen sene mart ve nisan aylarında burda yoktum.Bilmiyorum uygulama nasıl oldu...Ama evvelki senelerde böyle durumlarla karşılaşmıştık....Bak incelemeye alırız haaa diyorlardı...Ben de şakayla karışık alırsanız alın, sizden korkan sizin gibi olsun diyordum...Velhasıl inceleme falan olmadı...

Bu uygulamalar aslında insanlarımızda vergi kaçırmanın gayet doğal bir davranış olarak düşünülmesi neticisinde ortaya çıkmaktadır.

Gerçek gelirini beyan eden, hileli vb. yollarla elde ettiği geliri/kazancı gizlemeyen, bu ülkenin vatandaşıysam hakkıyla da vergi öderim diyen insan için hiçbir endişe edecek bir durum söz konusu olmaz.

bazen hakk veriyorum

ya bazen hak veriyuorum maliyey.biz de istiyoruz ki hiç vergi vermeyelim..en azından 2-3 milyar matrah göstermek lazım..haksızmıyım ama...?

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Adil bir vergi sistemi olsa bunların hiç biri olmaz.Malesef diğer tüm kurumlarımız gibi vergi sistemi de çok bozuk. Dünyanın hangi ülkesinde vergilerin %90 ı ücretlerden alınıyor , üstelik asgari ücretten bile.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Selamlar

bence söylentiyle hareket etmenin bir anlamı yok. geçen sene odalarımız bu konuda gerekli girişimlerde bulundular.

biz bilançolarımıza güvenelim ve normal şekilde verelim.

en iyi komplo bir komplonün olduğuna inandırmaktır.

bu durumla karşılaşan varsa burada paylaşalım lütfen
    Bir hayalin gerçek olması kadar hayal kırıcı ne olabilir...

mrb arkadaşlar
    yukarıda yaşanan sorunları bende yaşadım
    Geçen yıl vergi dairesindeki memurların Gayriciddi tutumuyla matrah yükseltmek zorunda bırakıldık.
    ama sorunu 2 şekilde çözümü var 1. si beyannamelerimizi İnternet Yoluyla beyan etmek
    2.si ise; İnternet şifreniz yok ise Beyanname vermenin son gününde
    Postaneden Taahhütlü olarak göndermek
    o zaman mecburen yapıyolar :P
    herkese kolay gelsin

Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı
    Adil bir vergi sistemi olsa bunların hiç biri olmaz.Malesef diğer tüm kurumlarımız gibi vergi sistemi de çok bozuk. Dünyanın hangi ülkesinde vergilerin %90 ı ücretlerden alınıyor , üstelik asgari ücretten bile.
    Belki de insanlar beyannamelerini gerçeğe uygun verip vergilerini öderseler, belge düzenine uysalar %90 dediğiniz oran kendiliğinden düşecektir. İlla birilerinin denetim yapması gerekmemeli, kişiler kendi denetimlerini kendi kendilerine yapar hale gelmelidir. Şayet birşey düzelsin istiyorsak.....

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Dünyanın hiç bir yerinde mükelleffler kendi kendilerine vergi vermezler.Fakat toplumsal kuralların yaptırımları insanları vergi vermeye zorlar. Sistem adil olmalı ve çok kazanan çok vermelidir. Sizin toplumsal yaptırımlarınız ise vergi vermeyi değil vermemeyi teşvik ederse sonucun böyle olması gayet normaldir.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)