kamu işçi maaş

Konu: Tasfiye dönemi hakkında

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Nisan.2012
    Mesajlar
    13

    Tasfiye dönemi hakkında

    Öncelikle tüm meslektaşlarıma kolay gelsin;
    Tasfiye halindeki bir firmamızın beyannamelerini hazırlarken kararsızlığa düştüm.Bilgi verebilecek meslaktaşlrıma şimdiden teşekkür ederim.
    30.12.2011 de tasfiye sürecini başlattığımız bir ltd.şti'nin 01.01.2011-30.12.2011 dönemi kurumlar vergis ve kesin mizanını internet üzerinden verdim.
    1)30.12.2011-31.12.2011 dönemi kurumlar vergisi beyannamemizi kağıt ortamın da mı vereceğiz?
    2)Yine 30.12.2011-31.12.2011 dönemi için kesin mizan bildirimi verecek miyiz?
    3)30.12.2011-31.12.2011 dönemine ait hazırladığımız kurumlar vergisi beyannamesinin ekinde bulunan bilanço ve gelir tablolarında önceki dönem kavramı 01.01.2011-30.12.2011 dönemi mi dir?Yoksa tasfiyedeki ilk yılı olduğu için önceki dönem bölümü boş mu bırakılmalıdır.

    Kolay gelsin...

    SMMM Turgut Başar

  2. #2
    Üyelik tarihi
    Eylül.2010
    Mesajlar
    269

    Ynt: Tafiye dönemi hakkında

    1- evet kurumları ve kesin mizanı elden vereceksiniz.
    2- evet elden vereceksiniz.
    3- Önceki dönem tasfiye öncesi dönemdir. Yani 01.01.2011-30.12.2011.
    Daha henüz stajer.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Haziran.2006
    Mesajlar
    52

    Ynt: Tafiye dönemi hakkında

    şimdiye kadar tasfiyeye girişleri 30/12 tarihlerine tescil edilmiş 4-5 şirketin işlemlerini aşağıdaki gibi yaptım.

    1- 01/01/2011-29/12/2011 dönemi tasfiye giriş beyannamesi elden verdim.
    2- 30/12/2011-31/12/2011 dönemi tasfiye dönemi beyannamesi internetten verdim.
    3- Önceki döneme ait bilgilere 01/01/2011-29/12/2011 bilgilerini yazdım.

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Eylül.2010
    Mesajlar
    269

    Ynt: Tasfiye dönemi hakkında

    2. madde internetten olacaktı yanlış yazmışım.
    Daha henüz stajer.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Nisan.2012
    Mesajlar
    1

    Ynt: Tasfiye dönemi hakkında

    bende bısey sormk ıstıyorum 11,01,2012 de tsfıyeye gıttı sirket şimdi kurmlar vergisini vermek için vergi darisene elden mı verıcez dılekce gbı bısru sey ıstedıler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Tasfiye Dönemi
    Konu Sahibi NURETNS Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 20.Aralık.2016, 14:32
  2. Özel Hesap Dönemi Tasfiye Giriş
    Konu Sahibi alfa146ti Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 31.Ekim.2014, 12:31
  3. tasfiye dönemi ve sonrası kurumlar vergisi beyannamesi verme
    Konu Sahibi ozgurkahraman Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 13.Mart.2012, 19:06
  4. Tasfiye Dönemi için yeni defter tasdiki problemi?
    Konu Sahibi Cerrah Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 12.Kasım.2011, 10:36
  5. Tasfiye dönemi incelemesi
    Konu Sahibi hasanak_34 Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 11.Kasım.2009, 12:37

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36