kamu işçi maaş

Konu: Şahıs Bilanço veya Şirket

Şahıs Bilanço veya Şirket

Herkese hayırlı günler.

Bu yıla kadar işletme defteri olarak tutulan muhasebemiz, bilanço sınırını geçtiği için artık bilanço defteri olarak tutulacak. Kafama takılan bir konuyu sormak istedim. Acaba, şahıs bilanço olarak devam etmek mi yoksa yeni bir Ltd kurmak mı bizim için daha avantajlı olur? Bana yardımcı olacak cevaplarınızı bekliyorum. Saygılar dilerim.

ben bir garip keloğlanım, eşeğimin yok palanı. varım yoğum bir eşektir, devlet alır vergisiniii.......

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Selamlar
    Öyle bir soru sordunuz ki...
    bu soruya öyle kolay cevap verilmez.En azından ben cevap veremem.yorum yapabilmek için;
    Şahsı,firmayı,sektörünü,sektöründeki itibarını,sektöründeki vergisel veya hukuksal riski,ciroyu,kar-zarar durumunu,vergi durumunu vs.derken,komple bir değerlendirme yapmak gerekir.
    Onun için,bilançoda kalsın veya şirket kursun demek,bana göre çok basit ve eksik olur.
    Saygılar
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Tahsin Bey, öncelikle verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim. Belirttiğiniz konuları bir toparlamam lazım. Vereceğim bilgiler ışığında bana tekrar yardımcı olmanızı bekleyeceğim. İyi çalışmalar dilerim.
    ben bir garip keloğlanım, eşeğimin yok palanı. varım yoğum bir eşektir, devlet alır vergisiniii.......

Sn.Tahsin üstada katılmakla birlikte,
    şu an şirketlerin denetim belirsizliğinide gözönüne alarak, şahısta kalmanızı öneririm.

Evet, denetim şirketinde çalışan bir arkadaşımda aynı şeyi söyledi. Yanıtınız için teşekkür ederim.

Bu konuyu arastırırken farklı bir soru geldi aklıma. Otel işi yapıyoruz biz. Yazar kasa alacaktım ama arkadaşım, doğru olanın fatura kesmek olduğunu yazar kasa kullanmamamı söyledi. Parakende satış fişi kullanılması olayı da var, kullanılabilir mi? Bugüne kadar işletme defteri tutan bir otelken baba vefatı dolayısıyle hatlı minübüsü de şube olarak devraldık. O yüzden gelir artışı oldu. Bu bilançoya geçme işi hayır mı şer mi anlayamadım. Bir de şube olarak hatlı minibus var. Bilançoya geçince minibüsün gelir beyanı nasıl olacak?(Fatura yönünden) Yani, kafam allak bullak oldu. Sorduğum soruların anlamlı olup olmadığını bile bilmiyorum. Normalde minübüslerde ve de otellerde nasıl bir faturalama sistemi izlendiğini bilen var mı acaba?
    Konu firdevskenan tarafından (13.Eylül.2012 Saat 16:26 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)