kamu işçi maaş

Like Tree13Beğeni

Konu: Fason Mobilya İşçiliğinde Tevkifat

koraykarakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    koraykarakaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı tktvlkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar ben sizi anlıyorum, o yönde bir sıkıntı yok teşekkür ederim.

Ancak, ben ilgili kişinin durumundan bahsediyorum ve siz beni anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Bana benim bildiğim şeyleri yazmayın rica ediyorum.

Ben diyorum ki arkadaşın durumu bu şekilde olabilir ama siz kesin konuşuyorsunuz.
    Sayın Tktvlkn madem sorulan soruya istinaden açtığınız tartışmada yaptığımız lafz-i ve metodolojik yorumlardaki bilgileri zaten biliyorsunuz, o zaman okumazsınız bizim yazdıklarımızı olur biter.

Ancak sorulan sorudaki "fason" kelimesi orada öyle durdukça ve aksi yönde bir bilgi gelmedikçe benim konuya ilişkin yorumun değişmez. Her gün onlarca soruya cevap veriyoruz, gerçek mahiyetin sorulan sorudan tamamen farklı olduğuna ilişkin bütün alternatifleri düşünerek her biri için ayrı ayrı cevap yazmam mümkün değil. Sorulan soruya, sorudaki bilgilere göre doğru cevap verdiğim sürece de en ufak bir vicdani sorumluluk ta hissetmiyorum açıkçası.

Tarafımca yazılan mesajları şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

Bu ne ya. Maliye formumu yoksa silah poligonu mu. Çoğu kişinin avatarında silahlı bi aktörün resmi. Nası bi hevestir anlamadım.

Sayın Metin Kahraman benim profil resmim çok sevdiğim bir film karakteri olan James Bond'u Daniel Craig'ten önce canlandıran Pierce Bronsan'ın resmidir, ve evet rolün gereği elinde silah vardır. Bu da forum kurallarına aykırı değildir, öyle olsaydı moderatörler beni çok önce uyarırdı ve ben de profil resmimi değiştirirdim.

Madem beğenmediniz size tavsiyem profil resminizin olarak çiçek, kuş, zeytin dalı v.b bir şey ekleyin. Sonra da stajyer sorunları kısmı ile sınırlı kalmadan vergi mevzuatı bölümünde sorulan sorulara cevap verin.

Böylece hem sizin engin bilgi birikiminizden ben dahil forum üyeleri yaralanır, hem de sevgi, barış ve mutluluk ortamı oluşur. Yok eleştirecek başka bir şey bulamadı iseniz, hiç bir şey üretmeden sırf eleştiri olsun diye eleştiri yapan tipik bir profiliniz var demektir ki, takdiri diğer forum üyelerine bırakıyorum bu konuda.

NOT: Gerçek hayatta silahlardan nefret ederim, bireysel silahlanmaya kişilerin yaptıkları veya daha önce yapmış oldukları görevleri nedeniyle can güvenliği gerçekten tehlikede olmadığı sürece sonuna kadar karşıyım.
    Konu koraykarakaya tarafından (27.Mayıs.2013 Saat 19:17 ) değiştirilmiştir.
    tktvlkn ve demiral bunu beğendi.
    Tarafımca yazılan mesajları şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

demiral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demiral isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sayın ferhat'a forumun revize saati geldide geçiyor diyorum bazı forumdaslar gerek yok diyor durum ortada.

Bilgi yerine nelerle uğraşıyoruz ilkokul sırasini geçti.

İyi Günler.
    koraykarakaya bunu beğendi.

Alıntı koraykarakaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Tktvlkn madem sorulan soruya istinaden açtığınız tartışmada yaptığımız lafz-i ve metodolojik yorumlardaki bilgileri zaten biliyorsunuz, o zaman okumazsınız bizim yazdıklarımızı olur biter.

Ancak sorulan sorudaki "fason" kelimesi orada öyle durdukça ve aksi yönde bir bilgi gelmedikçe benim konuya ilişkin yorumun değişmez. Her gün onlarca soruya cevap veriyoruz, gerçek mahiyetin sorulan sorudan tamamen farklı olduğuna ilişkin bütün alternatifleri düşünerek her biri için ayrı ayrı cevap yazmam mümkün değil. Sorulan soruya, sorudaki bilgilere göre doğru cevap verdiğim sürece de en ufak bir vicdani sorumluluk ta hissetmiyorum açıkçası.
    Sayın Koraykarakaya,

Benim demek istediğim şudur, lütfen alıngan olmayalım ve birbirimizin anlattıklarına kulak kesilelim.

Siz ve "demiral" adlı arkadaş ilgili konuda "aygunh" isimli üyenin şirket SMMM'sine laf söylemişsiniz hatta bununla ilgili çokta güzel bir hikaye yazmışsınız.

Ancak, demem o ki; olayın bu açısını göz ardı etmişsiniz. "Aksi yönde bir bilgi gelmedikçe görüş değiştirmem" diyorsunuz ama "aygunh" adlı kişiyi belki de SMMM'sine karşı yanlış yönlendirdiniz. Belki "aygunh" konuyu doğru anlatamadı ve doğru anlatamadığı için "SİZ ve ilgili SMMM birbirinizin görüşlerini kabul etmiyorsunuz". Ayrıca belkide o arkadaşımızı dolduruşa getirerek SMMM'siyle arası bozulmasına da yol açabilecek bir konuma getiriyorsunuz. Benim vurgulamak istediğim husus budur.

Bence sizinde yapmanız gereken; başka bir kişi mutlaka aksini iddia ediyorsa %0,01 bile olsa bir şüphe payı bırakmak gereğidir. Yoksa ne ben sizi ne de o arkadaşı tanırım ve konuyu uzatmam.

Saygımızın eksik olmaması dileğiye,

Teşekkür ederim.
    Konu tktvlkn tarafından (28.Mayıs.2013 Saat 10:19 ) değiştirilmiştir.

Alıntı tktvlkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Koraykarakaya,

Benim demek istediğim şudur, lütfen alıngan olmayalım ve birbirimizin anlattıklarına kulak kesilelim.

Siz ve "demiral" adlı arkadaş ilgili konuda "aygunh" isimli üyenin şirket SMMM'sine laf söylemişsiniz hatta bununla ilgili çokta güzel bir hikaye yazmışsınız.

Ancak, demem o ki; olayın bu açısını göz ardı etmişsiniz. "Aksi yönde bir bilgi gelmedikçe görüş değiştirmem" diyorsunuz ama "aygunh" adlı kişiyi belki de SMMM'sine karşı yanlış yönlendirdiniz. Belki "aygunh" konuyu doğru anlatamadı ve doğru anlatamadığı için "SİZ ve ilgili SMMM birbirinizin görüşlerini kabul etmiyorsunuz". Ayrıca belkide o arkadaşımızı dolduruşa getirerek SMMM'siyle arası bozulmasına da yol açabilecek bir konuma getiriyorsunuz. Benim vurgulamak istediğim husus budur.

Bence sizinde yapmanız gereken; başka bir kişi mutlaka aksini iddia ediyorsa %0,01 bile olsa bir şüphe payı bırakmak gereğidir. Yoksa ne ben sizi ne de o arkadaşı tanırım ve konuyu uzatmam.

Saygımızın eksik olması dileğiye,

Teşekkür ederim.
    Sayın Tktvlkn,

Verdiğimiz cevaplar sorulan soruya karşılık verilen cevaplardır sorunun haricinde bir cevap verilmemiştir. (Sorularda ne soruluyor ise onun cevabı bu forumda verilir)
    Biz diğer SMMM'yi tanımıyoruz bu nedenle birbirinizin görüşlerini kabul etmiyorsunuz kelimesini kullanmanız çok komik olmuş, bize soru soran aygunh kullanıcı adlı forum üyesidir kendisinin sorduğu soruları cevapladık.
    aygunh kullanıcı adlı forum üyesi bize soru sormuş bizde cevapladık ne sormuş ise yasal mevzuat dahilinde cevapladık dolduruşa getirmedik kelimesini nereden çıkardınız çok merak ettim. Çünkü soruda sizin belirttiğiniz bilgiler geçmiyor yani bu durumda sizin savunduğunuz olayı pas geçiyoruz olsaydı zaten yazardı.

Bu arada siz neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz çok merak ediyorum. Sizin mesleki açıdan şahsi sorularınız olur ise takıldığınız seve seve imkanlar dahilinde kendi adıma diyorum cevaplarım.

Not:
    Saygımızın eksik olması dileğiye, ( Bu olumsuz cümle kurmanızı dil sürçmesi dikkat kaybı olarak kabul ediyorum umarım bu şekilde olmuştur)

İyi Günler.
    koraykarakaya bunu beğendi.

Bir silahlı aktör resmide sayın murat önder tarafından nakledilmişti. Aynı yorumu ona da yaptım. Kişi hür iradesiyle istediğini sevebilir şüphesiz. İstersen nükleer silah koyup ben teknoloji hayranıyım da diyebilirsin. Hür irade meselesi. Benim aksetmek istediğim bu şekilde silahlı bir jön resmi koyulupta bir boşluk doldurulmaya mı çalışılıyor meselesidir. Zeytin dalı kuş meselesi ise inan silahtan vurmak kırmaktan iyidir. Tercihimdir. Tavsiyemdir. Saygılar (saygı duyulması gerekenlere)

Sayın koraykarakaya,

Şuan için lütfen sizden ricam cevap yazmayınız özelden size mesaj yazıyorum.

Saygılarımla,

"Benim aksetmek istediğim bu şekilde silahlı bir jön resmi koyulupta bir boşluk doldurulmaya mı çalışılıyor meselesidir."

Nasıl bir boşluk dolduruluyor olabilir? Öz güveni ve bu öz güvene temel oluşturacak yeterli bilgisi olan insanların böyle şeylere ihtiyacı olmaz. Sizden bana saygı duymanızı falan da beklemiyorum ayrıca. Forumun amacından tamamen uzak kişisel eleştiriler yazarak, bizi de bunlara cevap vermek zorunda bırakarak bilgi paylaşımını engelliyorsunuz.

Daha önceki çağrımı tekrarlıyorum, kişisel konular ile uğraşacağınıza (eğer varsa) vergi mevzuatı ile ilgili bilgilerinizi paylaşın, biz de sizden istifade edelim.

Alıntı demiral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Tktvlkn,

Verdiğimiz cevaplar sorulan soruya karşılık verilen cevaplardır sorunun haricinde bir cevap verilmemiştir. (Sorularda ne soruluyor ise onun cevabı bu forumda verilir)
    Biz diğer SMMM'yi tanımıyoruz bu nedenle birbirinizin görüşlerini kabul etmiyorsunuz kelimesini kullanmanız çok komik olmuş, bize soru soran aygunh kullanıcı adlı forum üyesidir kendisinin sorduğu soruları cevapladık.
    aygunh kullanıcı adlı forum üyesi bize soru sormuş bizde cevapladık ne sormuş ise yasal mevzuat dahilinde cevapladık dolduruşa getirmedik kelimesini nereden çıkardınız çok merak ettim. Çünkü soruda sizin belirttiğiniz bilgiler geçmiyor yani bu durumda sizin savunduğunuz olayı pas geçiyoruz olsaydı zaten yazardı.

Bu arada siz neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz çok merak ediyorum. Sizin mesleki açıdan şahsi sorularınız olur ise takıldığınız seve seve imkanlar dahilinde kendi adıma diyorum cevaplarım.

Not:
    Saygımızın eksik olması dileğiye, ( Bu olumsuz cümle kurmanızı dil sürçmesi dikkat kaybı olarak kabul ediyorum umarım bu şekilde olmuştur)

İyi Günler.
    Dile sürçmesi düzeltilmiştir. Yapacak başka bir yorumum yoktur!

İyi çalışmalar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)