kamu işçi maaş

Like Tree3Beğeni
  • 1 Post By bulent249
  • 2 Post By koraykarakaya

Konu: Şirket Satın Alma

Şirket Satın Alma

herkese merhaba

arkadaşlar bir anonim şirket satın alınmak isteniyor. tamamıyla devralınacak yani mevcut ortakların yerine başkaları geçecek şirket ünvanında bir değişiklik yok
    bu işlemlerden dolayı dikkat edilmesi gereken hususular nelerdir yardımlarınızı bekliyorum

İnanıyorsanız Mutlaka Üstünsünüzdür....

demiral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demiral isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Bu konuda dikkat etmeniz gereken o kadar çok nokta varki hangisinden başlasam benim size vereceğim en iyi cevap en kısa sürede ilgili konuyu profesyonel bir meslek mensubundan destek almanız yönünde olacaktır.

İyi Günler.

koraykarakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    koraykarakaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı demiral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda dikkat etmeniz gereken o kadar çok nokta varki hangisinden başlasam benim size vereceğim en iyi cevap en kısa sürede ilgili konuyu profesyonel bir meslek mensubundan destek almanız yönünde olacaktır.

İyi Günler.
    Sayın Demiral,i soruyu soran arkadaş zaten meslek mensubu yanılmıyorsam. Yalnız sorulan sorunun cevabının çok kapsamlı olduğu konusunda size katılıyorum.
    Tarafımca yazılan mesajları şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

bulent249 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulent249 isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Şirket hisselerini devralırken incelenecek en önemli husus borçlarıdır. Öncelikle vergi, sgk, satıcılara borçlar, verilen çekler, borç senetleri vs. borçlar tespit edilmelidir. Bilançonun gerçek durumu yansıtıp yansıtmadığı iyi incelenmelidir. Borçların dökümü yapılıp hisselerini devredenlerle sözleşme yapılması, dökümü yapılan borçların dışında başka borçlar çıktığında ödeyeceklerine dair taahhütname alınmalıdır. Bu konuda avukatlardan yardım almak en doğrusudur.

sayın bülent249 cevp için teşekkür ederim.
    b tür ince noktalara dikkat edilecek fakat aslında benim daha çok kafama takılan örnegin satın alma bedeli 15.000.000 tl tamammı banka kredisi kullanılacak
    biraz buradaki prosedür (yani hisse satışı yapılırken ) nasıl olacak yani mevcut şirket ortaklarına hisseleri oranında mı ödeme yapılacak ve ödemeyi yapan kişiler hangi orandan hisse sahibi olacaklar herhangi bir vergi doğacak mı ?

bulent249 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulent249 isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Hisse devirlerinde, hisselerin alış-satış bedeli ve tutarı ile ve ödeme şeklinin şirketle hiç bir ilgisi yoktur. Bu, hisseyi devredenle devir alacak kişiler arasındaki bir olaydır. Şirket sadece devri onaylar. Devir alacak kişi hisseyi devralırken kredi kullanacaksa bunun şirketle hiç bir ilgisi yoktur. Krediyi şahsı adına çekip, hisse bedelini ödeyecektir. Sn.Ayaşar kusura bakmayın bu konunun sizi aştığını düşünüyorum. Daha profesyonel yardım almanız gerekir diye düşünüyorum.
    koraykarakaya bunu beğendi.

Alıntı bulent249 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hisse devirlerinde, hisselerin alış-satış bedeli ve tutarı ile ve ödeme şeklinin şirketle hiç bir ilgisi yoktur. Bu, hisseyi devredenle devir alacak kişiler arasındaki bir olaydır. Şirket sadece devri onaylar. Devir alacak kişi hisseyi devralırken kredi kullanacaksa bunun şirketle hiç bir ilgisi yoktur. Krediyi şahsı adına çekip, hisse bedelini ödeyecektir. Sn.Ayaşar kusura bakmayın bu konunun sizi aştığını düşünüyorum. Daha profesyonel yardım almanız gerekir diye düşünüyorum.

sn bülent249 zaten profesyonel diye tabir ettiğimş kişilerden de bu cevabı alamadım sanırım sizde konuyu tam anlayamadınız neyse herkes topu taca atamasını öğrenmiş.
    yinede teşekkür ederim .

koraykarakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    koraykarakaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı AyAşAr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sn bülent249 zaten profesyonel diye tabir ettiğimş kişilerden de bu cevabı alamadım sanırım sizde konuyu tam anlayamadınız neyse herkes topu taca atamasını öğrenmiş.
    yinede teşekkür ederim .
    Siz ve bazı diğer arkadaşlar bazen bizden ne kadar zor şeyler talep ediyorlar. Bahsettiğiniz konunun ticaret hukuku kısmı var, satan açısından belki değer artış kazancı gibi etkileri var, finansal planlaması ve nakit akışı var, var da var. Buna rağmen Bülent Bey size yardımcı olmaya çalışıyor, ama internet üzerinden imkansız isteğiniz tam olarak yerine gelmeyince topu taca atmak oluyor.

Belki de o sorduğunuz profesyonellerin gerçekten profesyonel olup olmadığını sorgulamanız gerekiyordur.
    prisoner ve demiral bunu beğendi.
    Tarafımca yazılan mesajları şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

Şirket değerleme raporu yazdırın hepsi var orda hukuk kısmı mali kısım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)