kamu işçi maaş

Konu: Ebeyanname

Ebeyanname

Merhabalar biz bir tekstil firmasında hem tam istisna hemde kısmi istisna kapsamlı ihracat gerçekleştirmekteyiz. Şu anda vergi dairesi bize her ikisinide ayırmamız gerektiğini söylüyor. Tamam haklılar ancak ebeyannamede bir türlü nereye yazacağımızı anlatamadık. onlarda söyleyemediler ve bu yüzden 2 aydır düzeltme beyannamesi veriyoruz. Geçmiş aylardada aynı ihracatları yapıyorduk ve iademi mahsup edebiliyordum...

ayat bir fakultedir.Diploması ise tecrübe

Ebeyanname

özkan bey
    tam istisna tablo 8.e
    kısmı istisna tablo 7.e yazılmalıdır, kısmı istina bölümünde genelde yüklenim olmadığı için yüklenilen kdv sütununa 0 yazıp devam etmelisiniz.
    istisna türleri içinde yaptığınız teslim türü yer almıyorsa "250 diğer " seçmelisiniz.
    Yaptığınız ihracatı tam olarak açarsanız daha fazla yardımcı olabılırım.
    Bende aynı anda tam, kısmı ve ihraç kayıtlı satış yapan mükellef var başlarda baya sorun yaşamıştım. Ancak şu an bir sorun yok. Birde Mehmet Maç hocamızın beyanname düzenleme kılavuzu var çok faydalı tavsiye ederim.
    Selamlar

Ebeyanname

sevgili Gökmen bey;
    oncelikle cevabınız için tesekkur ederim. KDV bildirimlerinde 250 diğerlerinde yazılması gerekenlerin tebliğinde böyle birşey yok. bu konunun özü biz almanya ya bayan bluz ihrac etmekteyiz. İmalatçı firma olarak biz ihracatcı firma diğer firma olmaktaydı. Bu nedenle kdv iadesini talep ediyoruz. Daha önceleri almaktaydık. Son 2-3 aydır bu problemle karşı karşıyayız. bu nedenle vergi dairesine 3 aydır düzeltme beyannamesi gondermiyorum. İşin ilginci vergi daireside bize tamam siz ebayanname ile gönderin. daha sonra düzeltme ile gelin gibi sacma bir söz söylüyor. Ozaman ebeyanname vermenin ne anlamı var dimi ama :wink: konunun ozu bu ama işallah bu konuyuda çözecegiz
    ayat bir fakultedir.Diploması ise tecrübe

Ebeyanname

Alıntı ozkansadik Nickli Üyeden Alıntı
    İmalatçı firma olarak biz ihracatcı firma diğer firma olmaktaydı. Bu nedenle kdv iadesini talep ediyoruz.
    Özkan bey bağışlayın ama yukarıda ki anlatımınızdan ihraç kayıtlı satış gibi anladım . yanılıyormuyum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)